تاریخ ارسال : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آئین اختتامیه دهمین گردهمایی مسئولان امور دینی و فرهنگی شرکت های آب و فاضلاب کشور در مازندران برگزار شد

مدیرعامل آبفاشهری مازندران در آیین اختتامیه دهمین گردهمایی مسئولان امور دینی و فرهنگی شرکتهای آب  وفاضلاب کشور که به میزبانی مازندران در نیروگاه شهید سلیمی نکا برگزار شد، گفت: مسئولان امور دینی و فرهنگی در ترویج  فرهنگ مدیریت مصرف نقش موثری دارند.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس ذبیح الله ذاکری در این همایش با بیان اینکه توجه به امور فرهنگی در شرکتهای آب وفاضلاب همواره مورد تاکید بوده است، افزود: با توجه به اینکه قداست و اهمیت آب  در دین مبین اسلام بارها عنوان شده، بخش فرهنگی می تواند ضرورت حفاظت از آب و منابع آبی را نهادینه سازی کند.

وی، در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه مازندران همانند سایر استانها از کمبود آب رنج می برد، اظهار داشت: در گذشته میزان بارندگی در این استان ۲هزار میلی متر بوده است اما طی سالهای اخیر این میزان بارندگی به  ۶۵۰ میلی متر  رسیده که با توجه به میزان کاهش بارندگی ضرورت مدیریت مصرف و اصلاح الگوی مصرف آب در این استان ضروری است.

گردهمایی مسئولان امور فرهنگی-۱

مدیرعامل آبفاشهری مازندران،  ادامه داد: در امر مدیریت مصرف مسئولان امور دینی و فرهنگی نیز باید ما را یاری رسانند.

مهندس ذاکری، با تاکید بر اینکه آب کالایی است که جایگزین ندارد، افزود: تنها ۳درصد آب شیرین در دنیا وجود دارد که از این میزان ۱۷ درصد آن جاری و ۸۳ درصد منجمد می باشد.

مدیرعامل آب وفاضلاب روستایی مازندران نیز در سخنانی، بر شناسایی بیشتر آسیبها در مواجه با تهاجم فرهنگی تاکید و تصریح کرد: گامهای اساسی برای ارتقای فرهنگی باید برداشته شود.

مهندس مجید عبدالهی ، اسراف را منکر بزرگ و صرفه جویی را معروف بزرگ دانست و اظهارداشت: با استفاده از مباحث فرهنگی می توانیم در بخش صرفه جویی در آب گامهای اساسی  برداریم.

وی، ادامه داد: اقدام فرهنگی کردار و رفتار خوب را تثبیت و رفتار ناهنجار را تضعیف می نماید لذا کار فرهنگی باید پایدار و اثرگذار باشد.

مهندس عبدالهی، با تاکید بر اینکه اقدامات فرهنگی متناسب با نیاز جامعه برنامه ریزی شود، ادامه داد: دقت در فلسفه وجودی فعالیتهای فرهنگی، نتایج مطلوب را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل نیروگاه برق شهید سلیمی نکا نیز در این گردهمایی ضمن اشاره به ظرفیتهای عظیم فرهنگی در صنعت آب و برق، گفت: با ایجاد شورای فرهنگی  انسجام  و همدلی در این صنعت ایجاد شد و از موازی کاری جلوگیری  و با حداقل هزینه بیشترین بهره برداری انجام گرفت.

مهندس نعمتی، خاطرنشان کرد: در صنعت آب و برق مازندران بهترین مجموعه دینی فرهنگی وجود دارد که می تواند در ایجاد و تقویت دین باوری و دین شناسی در بین خانواده ها موثر باشد.

گفتنی است در پایان این گردهمایی که مسئولان امور فرهنگی وزارت نیرو وشرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، مدیران عامل صنعت آب وبرق مازندران و نماینده ولی فقیه در  استان  و نیز مسئولان امور دینی و فرهنگی شرکتهای آب  وفاضلاب کشور حضور داشتند، از مدیران عامل و مسئولان امور فرهنگی شرکتهای برتر در زمینه فرهنگی ودینی تقدیر به عمل آمد.

یادآور می شود این گردهمایی طی روزهای ۲۱ تا ۲۳ اردیبهشت به میزبانی شرکت آب وفاضلاب شهری و روستایی مازندران در نیروگاه شهید سلیمی نکا برگزار شد.

برنامه محوری، اساس فعالیت مسئولان دینی و فرهنگی شرکتهای آب وفاضلاب باشد

حجت الاسلام مهاجری، در این گردهمایی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، بر خواندن مناجات شعبانیه در ادارات تاکید و تصریح کرد: مسئولان امور فرهنگی بحث دعا را در شرکتهای خود غنیمت بدانند.

وی، از مسئولان امور فرهنگی خواست سنت قرائت مناجات شعبانیه در ماه شعبان را نهادینه نمایند و تصریح کرد: مناجات شعبانیه خاص ماه شعبان نیست  بلکه مناجات تمامی امامان ، عصاره عرفان اسلامی و از افتخارات مکتب شیعه است.

مسئول امور دینی و فرهنگی شرکت مهندسی آب  و فاضلاب کشور ادامه داد: شعبان ماه مهیا شدن برای ورود به ماه رمضان است .

گردهمایی مسئولان امور فرهنگی-۲

وی، با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در  امور فرهنگی گفت: مسئولان امور دینی و فرهنگی بر اساس برنامه و زمان مشخص شده در زمینه های قرآن، اهل بیت، نماز، امر به معروف و نهی از منکر، بنیان خانواده و… فعالیت نمایند.

حجت الاسلام مهاجری، ادامه داد: این برنامه ها در شورای فرهنگی بومی سازی شود .

 

*با توجه به هجمه فرهنگی ، ضروری است بخش فرهنگی در جامعه تقویت شود

مسئول امور فرهنگی وزارت نیرو نیز در این گردهمایی، بر ایجاد فضای معنوی در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: در بخش فرهنگی ظرفیتهای  فراوانی وجود دارد لذا باید فرصتها را برای تقویت مباحث دینی و فرهنگی غنیمت شمرد.

حجت الاسلام یزدان پرست، ادامه داد: در بحث فرهنگی از ظرفیتهای روابط عمومی، بسیج و امور بانوان ادارات می توان بهره برد.

وی، با اشاره به کمبود آب در کشور افرود: با استفاده از ائمه جماعات، در خصوص اصلاح الگوی مصرف باید فرهنگ سازی نمود.

مسئول امور فرهنگی وزارت نیرو، در ادامه سخنانش، تشکیل شورای فرهنگی را دستیابی به اهداف فرهنگی در برابر هجمه دشمن دانست و تصریح کرد: ضروری است بخش فرهنگی در جامعه تقویت شود.

 

*جنگ نرم اراده افراد را هدف قرار داده است

فرمانده بسیج و رئیس کل حراست شرکت مهندسی آب  وفاضلاب کشور نیز در سخنانی، با اشاره به اینکه امروزه جبهه فرهنگی در مقابل جنگ نرم قرار دارد، گفت: جنگ نرم اراده افراد را مورد هدف قرار داده است.

محرمی، با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد افراد از ماهواره استفاده می کنند، افزود: ماهواره متضاد با فرهنگ اصیل ماست.

وی، در ادامه سخنانش، معنویت را از پایه های مدیریت دانست و اظهار داشت: اگر باور کنیم مسایل فرهنگی از مهمترین مسایل اجتماع است، جدی تر، قوی تر و خستگی ناپذیرتر  به جلو بیش خواهیم رفت.

 

* برای حفظ قدرت اقتصادی، سیاسی  و فرهنگی، باید مدیریت صحیح استفاده از انرژی ها را آموزش داد

نماینده ولی فقیه در مازندران نیز در این گردهمایی با اشاره به اینکه سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، گفت: با توجه به منابع فراوان انرژی در کشور، برای اقدام و عمل  و حفظ قدرت اقتصادی، سیاسی  و فرهنگی باید مدیریت صحیح و نحوه درست مصرف کردن این انرژیها را آموخت.

حضرت آیت الله طبرسی ادامه داد: از آنجایی که شریان حیاتی کشور منابع انرژی است، باید نحوه درست مصرف این منابع ارزشمند توجه بیشتری نمود و آن را در سطح جامعه آموزش داد.

وی، بر جدی گرفتن مدیریت مصرف تاکید و تصریح کرد: در این صورت می توان از انرژی های موجود به ویژه آب استفاده بهتر و بهینه ای برد.

حجت الاسلام بابایی مسئول امور دینی و فرهنگی صنعت آب و برق مازندران نیز در این گردهمایی، ضمن تشریح برگزاری دهمین گردهمایی مسئولان امور دینی و فرهنگی شرکتهای آب  وفاضلاب کشور در مازندران گفت: با توجه به این که صنعت آب وبرق از جمله شرکتهای خدمات رسان هستند در بحث فرهنگی نیز  توانستند اقدامات موثری انجام دهند.

وی، ادامه داد: مدیران این صنعت پا به پای مسئولان فرهنگی در امور دینی و فرهنگی مربوطه حضور و مشارکت داشتند.

گفتنی است در پایان این گردهمایی از مدیرعامل و مسئول امور دینی و فرهنگی شرکت آبفاشهری مازندران به دلیل اقدامات صورت گرفته در حوزه دینی و فرهنگی تجلیل به عمل آمد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16678

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.