تاریخ ارسال : ۰۲ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۶:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آئین گرامی داشت ۵۷ شهید طلبه حوزه علمیه امام صادق (ع) برگزار شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، آیین نکوداشت چهار دهه خدمات پایدار حوزه علمیه امام صادق بر علیه السلام کوتنا، (قائمشهر) و موسّس گرانقدر آن حضرت آیت الله سلیمانی کوتنایی و گرامی داشت ۵۷ شهید طلبه برخاسته از این حوزه  برگزار گردید.

حوزه علمیه کوتنای قائمشهر از مصادیق حوزه انقلابی شمرده می شود

آ آیت الله مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و دبیر نکوداشت آیت الله سلیمانی ضمن قدردانی از مشارکت و تلاشهای اعضای ستاد نکوداشت و تشکر از حضور علما و اساتید و طلاب و مدیران دراین آئین اظهار کرد: حوزه علمیه کوتنای قائمشهر من جمله حوزه هایی هست که از مصادیق حوزه انقلابی شمرده می شود؛ یعنی آن مولفه ها و شاخص هائی که برای حوزه علمیه انقلابی میتوان یاد کرد انصافا در حوزه علمیه امام صادق بر علیه السلام کوتنای قائمشهر هست .

تقدیم ۵۷ شهید در یک حوزه نشانگر مکتب آموزشی و تربیتی بنیان گذار آن(آیت الله سلیمانی) است

دبیر نکوداشت آیت الله سلیمانی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والا مقام این حوزه اظهار کرد: تقدیم ۵۷ شهید در یک حوزه آن هم در یک روستای حاشیه شهر خود گواه صادق هست که مکتب آموزشی و تربیتی آیت الله سلیمانی این آثار و برکات را داشت.

آ آیت الله مختاری هدف از برپایی این آئین و رخداد ارزشمند را گرامی داشت یاد و خاطره شهدای روحانی و علاوه بر این تجلیل و تکریم و ارائه شخصیت آیت الله سلیمانی بانی این حوزه اعلام نمود و اظهار داشت: این حوزه توان دارد الگو و اسوه برای دیگر حوزه ها باشد..

آ

شریعت شناسی و شریعت کانونی فلسفه کلیدی حوزه های علمیه

آ

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه اظهارات خود شریعت شناسی و شریعت کانونی را فلسفه کلیدی حوزه های علمیه عنوان نمود و اظهار کرد: حوزه های علمیه بعنوان ارزشمند ترین جایگاه ها نشر و توسیع دین در جامعه لازم هست ابتدا شریعت را بشناسد و بعد هم شریعت کانون باشد.

آ

آ

مسئول حوزه علمیه امام علی بر علیه السلام ساری با اظهار این که اداره یک حوزه علمیه زیاد سخت هست، اضافه کرد: اما علمای دین برای محافظت شریعت و توسیع آن در جامعه همه مشکلات و دشواری ها را با جان و دل خریدند و تنها به توسیع دین در جامعه می اندیشند.

آ آیت الله طبرسی در بخش انتهاءی اظهارات خود با اهتمام براین که امروز نیز لازم هست استقلال حوزه های علمیه و روحانیت همچون گذشته محافظت گردد، افزود: مردم لازم هست با وجوهات و مساعدت های خود در جهت محافظت و توسیع حوزه های علمیه کوشش کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80123

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.