تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آب، برق و گاز برای تمامی مدرسه ها در سال ۹۷ رایگان هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، جبار کوچکی‌نژاد شامگاه پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حوزه آموزش‌وپرورش اقدامات اساسی‌ انجام‌ شده هست گفت: مسئولان واحدهای آموزشی درگذشته با پرداخت هزینه آب، برق و گاز مدرسه ها مشکلات زیادی داشتند و سرانه مدرسه ها را نیز پرداخت نمی‌کردند، اما از سال ۹۷ آب، برق و گاز برای تمامی مدرسه ها کشور رایگان هست.

وی با اشاره به اینکه آب، برق و گاز رایگان برای تمامی مدرسه ها کشور منحصرا یک تبصره دارد، اضافه کرد: الگوی مصرفی را وزیر آموزش‌وپرورش، وزیر نفت و وزیر نیرو تعیین می‌کنند و مدرسه ها با آن الگوی استفاده از هزینه‌ها معاف می‌شوند.

زیادتر بخوانید:

ابتکار: آب و برق مجانی مدرسه ها اسراف هست

نایب ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفته بود: شرکت‌های دولتی مثل بانک‌ها و شرکت‌های دولتی سودده باید یک درصد هزینه‌های خودشان را به آموزش‌وپرورش بدهند که حدود ۵ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان می‌شود.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه حدود ۳ هزار میلیارد تومان از هزینه‌های شرکت‌های دولتی برای جایزه انتهاء خدمت فرهنگیان مدنظر داشته شده هست، تصریح نمود: یک هزار میلیارد تومان نیز به وزارت علوم که افزایش بودجه‌اش محدود ‌بود، پرداخت می‌شود و بقیه نیز وزارتخانه در بخش‌های دیگری توزیع می‌کند.

وی با اشاره به بحث‌ هوشمندسازی مدارس گفته بود: تنظیم کتب درسی با وسیله و ابزارها جدید آموزشی هست، به سبب عدم هوشمندسازی در مدرسه ها در برنامه ششم وزارت ارتباطات را موظف کردیم که مدرسه ها کشور را با مشارکت وزارت آموزش‌وپرورش هوشمند کنند.

نایب ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید حدود یک‌ صد هزار واحد آموزشی کشور را هوشمند کند، یادآور گردید: در بخش ساخت‌وساز فضاهای آمورشی نیز افت شدیدی وجود دارد و خیلی از مدرسه ها نیمه ساخت می باشند که چنین تصویب گردید که هزار میلیارد تومان از سندهای خزانه را به سازمان نوسازی و تجهیز مدرسه ها بدهند و بتوانند این مدرسه ها نیمه ساخت را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه باید ۳ درصد بودجه کشور به تحقیقات‌ اختصاص پیدا می‌کرد، تصریح نمود: این بودجه زیر نیم درصد هست و خیلی تلاش‌ کردیم، اما مراجع کشور محدود بود و نتوانستیم در بودجه به بخش تحقیقات توجه نماییم و باید دولت کمک کند تا بخش تحقیقات زمین نماند، چراکه تحقیقات برای وزارت علوم‌، بخش تحقیقاتی و بخش‌های دیگر کشور بسیار با اهمیت هست، البته دستگاه‌ها می‌توانند مراجع خود را‌ قسمتی به تحقیقات اختصاص دهند و این در قانون بودجه در تبصره‌ها نیز وجود دارد‌.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94812

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.