تاریخ ارسال : ۰۸ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آب سنگین ایران در آمریکا هم قابلیت مصرف دارد

العالم- ایران

علاءالدین بروجردی در خصوص میزان فروش آب سنگین در مدت ۷ ماه اظهار داشت: طبق برجام، ایران تنها مجاز به ذخیره محدودی از آب سنگین شد بنابراین باید مازاد تولید را در بازار بین المللی به فروش می رساندیم، در همین راستا سازمان انرژی اتمی اعلام کرده ۷۰ تن آب سنگین را در مدت ۷ ماه در بازار جهانی عرضه کرده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه به نظر می رسد محدودیتی برای ایران در ذخیره آب سنگین اعمال شده است اما تصور می کنم، ورود ایران به بازار جهانی برای فروش محصولات هسته ای محک مناسب برای میزان توانمند ایران در این حوزه بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: محصول ایران با بالاترین استاندارهای جهان همخوانی دارد، در واقع  آب سنگین ایران هم در آمریکا قابلیت مصرف دارد و هم کشورهای در حال توسعه می توانند از آن بهره مند شوند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی عنوان کرده است که ایران در ۷ ماه، ۷۰ تن آب سنگین به فروش رسانده و تلاش دارد سالانه ۲۰ تن آب سنگین در بازار جهانی عرضه کند و برای این کار با کشورهای مختلف رایزنی شده است.

 منبع: خانه ملت


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35610

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.