تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آب کارون تنها برای مصارف شرب جابه جا می شود

مجید ناصری‌نژاد در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیمدر اهواز

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفته بود: آقای اردکانیان برخورداری پایبندی گردید که به جز برای شرب هیچگونه جابه جایی دیگری صورت نگیرد و هیچ پروژه دیگری به جز برای شرب کلنگ نخورد.

وی با اشاره به اینکه خوزستان در بحث آب چند مشکل دارد، بیان کرد: آب کشاورزی، آب رودخانه‌ها و آب پشت سدها که ضروری هست به صورت عادلانه در شهرستان‌های خوزستان پخش گردد.

مناطق دیگر نیز که با آب دریا رابطه دارند آب دریا وارد مزارع شده و به زمین‌های شوره و نمکزار مبدل می‌شوند.

بحران جدی در راه است

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نخلستان‌های شادگان نیز درحال خشک شدن می باشند و دام‌ها  از بین رفته‌اند، مردم دهات نیز درحال کوچ می باشند و این نشان دهنده آشفتگی جدی در این حوزه هست که ضروری هست حل گردد.

وی با اشاره به پایبندی اردکانیان نسبت به رسیدگی مشکلات کشاورزی استان خوزستان بیان داشت: آقای اردکانیان قول داد که نخستین عزیمت استانی خود را به استان خوزستان برخوردار باشد و در راستای تعهد به همین قول دوشنبه(فردا) به خوزستان عزیمت خواهد کرد.

ناصری‌نژاد در مورد نرسیدن آب بعضی روستاها در شادگان اهتمام کرد: آب روستاهای شادگان مرتبط به حوزه جراحی هست، اگر آب رودخانه جراحی حل گردد مشکل روستاهای قسمت خنافره در شادگان نیز حل خواهد گردید علاوه بر این در حوزه‌های متفاوت کارون نیز در شهرستان‌های مثل آبادان و خرمشهر که در انتهای راه کارون می باشند به سبب دبی پایین کارون و بازگشت آب دریا به این شهرستان‌ها آب دریافتی نخلستان‌ها شور می باشد و موجب شوری زمین می‌شود.

وی اضافه کرد: در کرخه نیز با مشکلاتی رو به رو هستیم که ارگان آب و برق خوزستان به شدت از کشت مردم آن منطقه به دلیل کم بودن آب جلوگیری می‌کنند، ما می‌گوییم اگر آب کم هست پس با چه سبب و منطقی ضروری هست آب از سر شاخه‌ها برداشت شود؟ آبی که قانوان، شرعا و عرفا حق یکسری اشخاص هست را برداریم و به اشخاص دیگر بدهیم.

از اردکانیان پایبندی گرفتیم!

وی با اشاره به مشکل آب شرب در استان خوزستان گفته بود: تکمیل خط غدیر یکی از خواسته‌های جدی نمایندگان استان هست و دولت برخورداری پایبندی شده که این کار را انجام دهد علاوه بر این آقای اردکانیان فردا بحث آب شرب را نیز ارزیابی خواهد کرد.

دنبال حق مردم خوزستان هستیم

وی بیان داشت: مردم خوزستان ایمن باشند که نمایندگان استان با جدیت و بدون هیچگونه مماشت به دنبال احقاق حق آن‌ها بویژه در حوزه آب و فاضلاب می باشند علاوه بر این در حوزه برق نیز با دقت به گرمای گردیدید در استان خوزستان و ریزگردهای  که سال پیش سبب قطعی برق در استان گردیدند را به وزیر گوشزد کردیم.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گرانی تعرفه‌های آب و برق در استان خوزستان را نیز به وزیر نیرو مطرح کردیم و بدنبال خارج شدن از وضعیت موجود برای مردم هستیم که پیگیری‌ها به نحوی مثمر نتیجه بوده هست.

حمایت از پرونده قضائی کارون


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74560

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.