تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آثار ملک الشعرای بهار چراغ روشنگری برای نسل جوان است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، علی لاریجانی صبح پنجشنبه در پیامی به همایش نکوداشت ملک الشعرای بهارکه در  مرکز آموزشی و تربیت نیروی انسانی شهید کامیاب مشهد برگزار شد نوشت: نکوداشت ملک الشعرای بهار در واقع اقدام شایسته ای در جهت ادای احترام به یک چهره درخشان و فاخر در سپهر ادبیات کشور است.

در این پیام آمده است: تاریخ و سرزمین پر افتخار ایران همواره مهد و عرضه حضور و تجلی بزرگان و مردان و زنان ارزشمندی است که وجود و حضور آنان اثر بخش بسیاری از تحولات در کشور بوده است.

ملک الشعرای بهار به دلیل علاقه به فعالیت های اجتماعی و سیاسی،چندین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم انتخاب گردیده و زمانی که مصادف با علنی تر شدن قدرت دیکتاتوری و استبداد سلطنت گردید، به جهت اینکه این امور بر خلاف روح شاعرانه و حالات طبیعی و شخصیتی وی بود عطای نمایندگی را به لقایش بخشید.

در زمان انقلاب مشروطه همسو با مردم و رویای آزادی خواهی آنان ،بهار نیز به این سمت و سو کشیده شده و چنان شیفته انقلاب گردید که اشعار وی تحت تاثیر شرایط قرار گرفت.

ایشان عاشق وطن و کشور بودند و مرارتها و دلتنگی های روزگار همواره اراده او را مصمم و راسخ تر در راه آزادی طلبی کرد و از ایشان چهره ای فرهیخته و روشنفکر ساخت.

مرحوم بهار آثار متعددی از خویش در گنجینه ادب فارسی بر جای گذاشته که سبک شناسی،تاریخ مختصر احزاب سیاسی ، تاریخ تطور شعر فارسی ،دیوان اشعار،تصحیح تاریخ بلعمی و تاریخ سیستان از جمله یادگاری های درخشان ایشان می باشند.

برگزاری مراسم نکو داشت ملک الشعرای بهار در واقع اقدام شایسته ای در جهت ادای احترام به یک چهره درخشان و فاخر در سپهر ادبیات کشور است که آثار و زندگی ایشان می تواند چراغ هدایت و روشنگری برای نسل جوان و دوستداران ادب و فرهنگ باشد.

اینجانب ضمن تقدیر از دست اندر کاران برگزاری این آیین ارزشمند امیدوارم چراغ پر فروغ ادب و فرهنگ کشور با حضور چهره های درخشان خود همراه روشن و منور باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72961

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.