تاریخ ارسال : ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آخرین جلسه استیضاح وزرای کابینه افغانستان امروز برگزار می‌شود

آخرین جلسه استیضاح وزرای کابینه افغانستان امروز برگزار می‌شودبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، مقرر است پارلمان در نشست امروز چهارشنبه (۲۶عقرب) عبدالستار مراد، وزیر اقتصاد، فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه و سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین را استیضاح کند.

بر اساس این تقسیم اوقات، وزیر اطلاعات و فرهنگ نیز در لیست استیضاح امروز مجلس وجود دارد؛ اما عبدالباری جهانی وزیر پیشین اطلاعات و فرهنگ هفته پیش به دلیل آنچه مریضی یاد کرده، از وظیفه اش استعفا داده است.

به این ترتیب، نشست استیضاحیه ۱۷ وزیر کابینه در مجلس امروز به پایان می رسد.

مجلس نمایندگان در چهار روز گذشته هفته جاری، ۱۳ وزیر را به دلیل مصرف کم بودجه انکشافی در سال مالی ۱۳۹۴ استیضاح کرده که از این میان ۷ وزیر سلب صلاحیت شده و ۶ وزیر دیگر دوباره ابقا شده اند.

اما رییس جمهور غنی روند استیضاح وزرا را غیر موجه دانسته و آن را نپذیرفته است.

آقای غنی در این مورد از دادگاه عالی طلب تفسیر چگونگی استیضاح وزرای کابینه شده است.

روند استیضاح وزرای کابینه، حکومت و مجلس را در تقابل هم قرار داده است؛ اما شماری از آگاهان و نمایندگان مجلس می گویند : روند استیضاح وزرا در تفاهم با حکومت برای برکناری برخی از وزرای مشخص راه اندازی شده و تنش های رسانه ای میان ارگ ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان نیز به دلیل انحراف افکار عمومی میان این دو نهاد صورت می گیرد.

پیش از آغاز روند استیضاح وزرا از سوی مجلس، رییس جمهور غنی به تنبلی برخی وزرای کابینه اعتراف کرده و گفته بود که وزرای تنبل برکنار خواهند شد.

آوا نوشت: همچنان آقای غنی هفته گذشته در یک نشست با اعضای شورای ملی، از آنان خواسته بود : به منظور مصرف بودجه بالای وزرا فشار وارد کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30124

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.