تاریخ ارسال : ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۱۵ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آخرین خبر‌ها از معافیت جدید فرزندان ایثارگران و رزمندگان

جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ستاد هنوز درباره معافیت های جدید برای فرزندان ایثارگران بررسی‌های لازم را انجام نداده است.

آخرین خبر‌ها از معافیت جدید فرزندان ایثارگران و رزمندگانبه گزارش شلمچه نیوز، سردار موسی کمالی جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره معافیت های جدید برای فرزندان ایثارگران اظهار داشت: ستاد کل نیرو‌های مسلح هنوز درباره این موضوع بررسی‌های لازم را انجام نداده است و قابل اجرا شدن نیست.
به گفته وی، هر گونه تغییری در روند خدمت مقدس سربازی باید با مشورت ستاد صورت بگیرد.
جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح اذعان داشت: قطعا خدمت سربازی جهت تامین نیرو‌های مسلح برای برقراری امنیت کشور است و ستاد با هرگونه موضوعی که به این اصل لطمه وارد کند مخالف است.
بر اساس این گزارش، یکی از مهمترین تغییرات اعمال شده مربوط به ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی بود که با تغییراتی روبرو شد و یک تبصره هم به آن اضافه شد. در این تغییرات آمده بود که برای معاف شدن یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان دیگر نیازی به سابقه ۲۴ ماه آزادگی نیست و این عدد به ۱۲ ماه تقلیل پیدا کرد. همچنین شرط ۲۵ درصد جانبازی به ده درصد و ۳۰ ماه حضور در جبهه به ۱۲ ماه حضور تغییر کرد.
اما امروز روابط عمومی شورای نگهبان، اعلام کرد لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب جلسه مورخ بیست و هشتم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نظر این شورا به شرح زیر است:
علی‌رغم اشکالات و ابهامات متعددی که بر این مصوبه وارد است نظر به اینکه علاوه بر اصلاحات و الحاقاتی که در متن لایحه تقدیمی دولت توسط مجلس به عمل آمده کلاً در ۵۰ ماده به تصویب رسیده است با عنایت به اینکه قریب به ۷۰ ماده به عنوان مواد الحاقی به آن افزوده شده است از آنجا که لایحه دولت با مصوبه مجلس ماهیتاً اختلاف فاحش پیدا کرده و موارد اضافه شده به خصوص مواد الحاقی از مصادیق طرح موضوع اصل ۷۴ قانون اساسی محسوب نمی‌شوند و اصلاحات مذکور در اصل ۷۵ نیز در مورد آنها صدق نمی‌کند و این امور عرفاً اصلاح در لایحه نیز محسوب نمی‌گردد لذا مصوبه مرقوم مغایر اصول فوق‌الذکر شناخته شد.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=18612

برچسب ها:
, , , ,


  • میثم لر ۱۳۹۵-۰۳-۲۳ - ۰۲:۴۴ - پاسخ دادن

    نزدیک به یک ماه بااحساسات ماجوونابازی کردن.هرچی تبصره های خوبه مال ۲۵درصدبه بالاست.اخه چرا.پدرای ماکه کلی توجبهه عرق و خون ریختن بیخیال همه زندگیشان شده اندووقتی ۲۰درصدجانبازم هستن چیزی برای ماقائل نمیشن.این دیگرچه طرحوبرنامه ای ست.مگرننایندگان مجلس سوادندارن که بتوانندقانون رادرست تصویب کنن تاشورای نگهبان ایرادی نگیره.امیدوارم بیخیال این قانون نشن و دوباره ایراداتشونوبرطرف کنن تااجراش کنن.بخداثواب میکنین بقران حداقل درصدی ازجوونامون تواین وضعیت اقتصادی که همه ماروبه زانودراورده میتونن ازاین قانون استفاده کننودوسال بیفتن جلو.امیدوارم مسئولین صدای ماروبشنون.ازمدیرسایت خواهش میکنم یه مصاحبه ای بامسئولین مجلس انجام بده تاحرف ماروبرسونه بهش و دوباره این قانون تصویب کنن.خدایاخودت کمک کن.پدرای ماهم بابیست درصدجانبازی توجبهه زحمت کشیدن واسه این مملکت خون ریختن اخه فرق من بااون کسی که پنج درصدازپدرمن بیشترجانبازی داره چیه.کاش یکی بودتابه فکرماجوونابود..همینظوریشم بااین وضعیت اقتصادی مملکت عقب افتادیم.دوسال واسه مامیگذره ولی اون سختیایی که نامیکشیم واسه نون دراوردنوهیچکس درک نمیکنه.متاسفانه مسئولین فقط به فکرخودشان هستن.بازم میگیم خدایاشکرت…

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.