تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۹:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آخرین خبر از زلزله ۴٫۳ ریشتری فیروزکوه

مدیرکل بحران استان تهران با اشاره به زلزله ۴.۳ریشتری عصر امروز شهرستان فیروزکوه گفت: شرایط در شهرستان فیروزکوه عادی است و خوشبختانه خسارت به مردم این منطقه وارد نیامده است.

به گزارش شلمچه نیوز، حسین الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره آخرین جزییات زلزله ۴٫۳ریشتری شهرستان فیروزکوه که عصر امروز دوشنبه به‌وقوع پیوست، اظهار کرد: شرایط در شهرستان فیروزکوه عادی است و خوشبختانه خسارتی به مردم این منطقه وارد نیامده است.

وی ادامه داد: فقط یک مقدار ریزش کوه در یکی از روستاهای این شهرستان گزارش شده که عملیات باز کردن جاده در این محدوده نیز در دست انجام است.

مدیرکل بحران استان تهران با عادی توصیف کردن وضعیت شهرستان فیروزکوه گفت: جلسه ستاد بحران فرمانداری فیروزکوه بلافاصله بعد از وقوع زلزله تشکیل شده و تیم‌های ارزیاب هلال احمر نیز در منطقه حضور دارند.

به‌گفته الماسی، اوضاع در شهرستان فیروزکوه در حالت عادی است و آب، برق و گاز هم در منطقه دچار هیچ خللی نشده است.

 

زلزله فیروزکوه گسل های تهران را فعال نمی کند

سعید صادق لو، در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص زلزله ۴.۳ ریشتری فیروزکوه اظهار داشت: گسل‌های شرقی استان تهران در چند سال گذشته دارای لرزش‌هایی با ریشتر کم بوده‌اند، زلزله‌هایی که قدرت آن‌ها ۲.۳ و نهایتا ۴ ریشتر است از پدیده‌های طبیعی و در عین حال تکراری در این منطقه از استان تهران است.

وی افزود: در واقع این لرزش‌های کوچک، استان تهران را از به وقوع پیوستن زلزله‌های بالای ۶ ریشتر محفوظ نگه داشته‌ و باعث تخلیۀ تدریجی و ملایم انرژی زمین شده‌اند، بنابراین حتی می‌توان به آن‌ها با نگاهی مثبت و امید بخش نگریسته شود.

این دانشجوی دکترای جغرافیا افزود: لذا شهروندان عزیز این قبیل زلزله‌های کوچک را به عنوان مخاطرۀ جدی و یا به عنوان پیش‌لرزۀ زلزلۀ بزرگتر به حساب نیاورند، این در حالی است، که گسل فیروزکوه ۱۴۵ کیلومتر با گسل‌های تهران فاصله دارد.

وی گفت: این زلزله نمی‌تواند موجب فعال شدن گسل‌های تهران شود و هیچ خطری تهران را تهدید نمی کند.

بر اساس این گزارش، شهرستان فیروزکوه در شمال شرق استان تهران است، دمای هوااین شهرستان در این لحظه ۳ درجه زیر صفر است.

زلزله‌ای با قدرت ۴٫۳ ریشتر در حدود ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه و ۳ ثانیه در عمق ۱۳کیلومتری بخشهایی از شهرستان فیروزکوه در استان تهران را لرزاند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83383

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.