تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آخرین خبر از نفتکش ایرانی

صراط: یک ماه جلو بود که نفتکش ایرانی سانچی بعد از حدود ۸ روز سوختن روی آب، به‌طور کامل در آبهای چین غرق گردید.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، از آن زمان در کنار کوشش ها برای بدست آوردن اطلاعات جدید از وضع پیکرهای خدمه نفتکش، نگرانی هایی بابت احتمال نشت ۱۹۰۰ تن سوخت نفتکش به درون دریا وجود داشت که این مبحث چینی ها را بر آن داشت که حتی سناریوهای نحوه خارج شدن لاشه نفتکش از عمق ۱۱۵ متری آب را ارزیابی کنند.

با این حال نشت سوخت از نفتکش انجام شد و آلودگی هایی را در ابعاد متفاوت در منطقه برجای گذاشت و چینی‌ها نیز نتوانستند هیچ کدام از سناریوهای موردنظر خود را برای خارج کردن لاشه سانچی از عمق آب، اجرایی کنند.

کاپیتان محسن بهرامی سخنگوی شرکت ملی نفتکش در مورد آخرین وضع سانچی اظهار کرد: میزان آلودگی و نشت سوخت از کشتی نفتکش سانچی به دست کم میزان خود دست یافته هست. 

 وی اضافه کرد: بررسی‎های کارشناسان حاضر در محل و علاوه بر این گزارشات دریافتی از ربات کاوشگر نشان می‎دهد که میزان آلودگی و نشت سوخت از کشتی سانچی به دست کم میزان خود دست یافته هست.

* هیچ قدری از محموله میعانات گازی سانچی باقی نمانده هست

سخنگوی شرکت ملی نفتکش تصریح نمود: نظرات کارشناسان بیانگر از عدم وجود محموله در مخازن بار این کشتی هست چراکه به احتمال زیاد بخش عمده آن سوخته و مابقی نیز با نشت به دریا به سبب فرار بودن تبخیر شده هست. 

بهرامی با بیان اینکه “بخش عمده سوخت این کشتی از بین رفته است”،

* پیکر سه دریانورد ایرانی فردا به تهران می رسد

دیروز سرکنسول ایران در شانگهای اعلام نمود پیکر سه دریانورد ایرانی ( از خدمه نفتکش سانچی) چهارشنبه صبح با پرواز ماهان به تهران می رسند.

علاوه بر این سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش از جابه جایی پیکر سه دریانورد نفتکش سانچی در ۲۴ بهمن‌ماه (سه‌شنبه شب) اطلاع داد و اظهار کرد: پرواز سه‌شنبه شب از چین می باشد و چهارشنبه صبح به ایران می رسد.

* درخواست ایران برای ارسال غواص به اعماق آب

نشست مشترکی با حضور بعضی مسئولین ایرانی و چینی در مورد ارزیابی آخرین وضع نفتکش سانچی در چین برگزار گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87603

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.