تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۱:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آخرین نتایج وزنه برداری قهرمانی جهان در آمریکا و زمان رقابت های دسته ۱۰۵ کیلوگرم

علی هاشمی و علیرضا سلیمانی فردا سه شنبه (۱۴ آذرماه) در دسته ۱۰۵ کیلوگرم رقابتهای وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۷ جهان به روی تخته می روند.

 

به گزارش شلمچه نیوز، فردا سه شنبه (۱۴ آذرماه) از ساعت ۴ و ۵۵ دقیقه بامداد، علی هاشمی و علیرضا سلیمانی درگروه (A) دسته ۱۰۵ کیلوگرم رقابتهای وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۷ جهان به روی تخته می روند.

علی هاشمی وزنه بردار ۲۷ ساله ایلامی تیم ملی بزرگسالان، با حضور در دسته ۱۰۵ کیلوگرم رشد و پیشرفت چشمگیری داشت و در سال ۲۰۱۷ رکوردهای خیلی خوبی را در اردوی تیم ملی از خود به جا گذاشت. ملی پوش ۱۰۵ کیلویی کشورمان در رقابتهای جهانی آمریکا سعی دارد تا پس از دو سال، طلسم عدم رسیدن به مدال طلا را بشکند و به مدال طلای جهان دست پیدا کند.
کارنامه علی هاشمی در دو سال اخیر:
۲۰۱۵ رقابتهای قهرمانی بزرگسالان آسیا در پوکت تایلند (دسته ۹۴ کیلوگرم): در حرکت یکضرب ۱۶۸ کیلوگرم(طلا)، در حرکت دوضرب ۲۰۸ کیلوگرم(چهارم) و در مجموع ۳۷۶ کیلوگرم(برنز)
۲۰۱۵ رقابتهای قهرمانی بزرگسالان جهان در هیوستون آمریکا (دسته ۹۴ کیلوگرم): در حرکت یکضرب ۱۷۳ کیلوگرم(پنجم)، در حرکت دوضرب ۲۰۷ کیلوگرم(پنجم) و در مجموع ۳۸۰ کیلوگرم(چهارم)
۲۰۱۶ رقابتهای قهرمانی بزرگسالان آسیا در تاشکند ازبکستان (دسته ۹۴ کیلوگرم): در حرکت یکضرب ۱۷۴ کیلوگرم(نقره)، در حرکت دوضرب ۲۰۰ کیلوگرم(برنز) و در مجموع ۳۷۴ کیلوگرم(نقره)
۲۰۱۶ بازی های المپیک۲۰۱۶ ریو (دسته ۹۴ کیلوگرم): در حرکت یکضرب ۱۷۳ کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۲۱۰ کیلوگرم و در مجموع ۳۸۳کیلوگرم(مقام هفتم)
۲۰۱۷ رقابتهای قهرمانی بزرگسالان آسیا در عشق آباد ترکمنستان (دسته ۱۰۵ کیلوگرم): در حرکت یکضرب ۱۷۱ کیلوگرم(چهارم)، در حرکت دوضرب ۲۱۳ کیلوگرم(برنز) و در مجموع ۳۸۴ کیلوگرم(برنز)
۲۰۱۷ رقابتهای وزنه برداری داخل سالن آسیا (دسته ۱۰۵ کیلوگرم): در حرکت یکضرب ۱۸۱ کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۲۲۰ کیلوگرم و در مجموع ۴۰۱ کیلوگرم(مدال نقره)
علی هاشمی در آخرین رکوردگیری اردوی تیم ملی در بابلسر در حرکت یکضرب وزنه ۱۸۵ کیلوگرم را مهار کرد در حرکت دوضرب وزنه ۲۲۸ کیلویی را مهار کرد و مجموع ۴۱۳ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد.

علیرضا سلیمانی دیگر ملی پوش ۲۱ ساله و گیلانی وزنه برداری کشورمان که نایب قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۳ را در کارنامه خود دارد، پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت ها و بدشانسی های مکرر، حالا قصد دارد با شکستن طلسم بدبیاری های سال اخیر، در نخستین میدان بزرگ وزنه برداری جهان، خود را به اثبات برساند و با دستی پر به ایران بازگردد.
سلیمانی در سال ۲۰۱۷ به مسابقات بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان اعزام شد تا با مجموع ۳۹۱ کیلوگرم، در جایگاه چهارم قرار بگیرد.
وی در رکوردگیری بابلسر توانست در حرکت یکضرب وزنه ۱۸۳ کیلویی را به نام خود ثبت کند، در حرکت دوضرب وزنه ۲۲۲ کیلوگرم را بالای سر برد و با مجموع ۴۰۵ کیلوگرم، با عملکرد قابل قبول در این رکوردگیری، راهی رقابتهای جهانی آناهیم آمریکا شود.

در استارت لیست نهایی این وزن، “ایوان افریموف” ازبسکتانی با رکورد ورودی ۴۱۰ کیلوگرم در صدر جای گرفته و “آرتورس پلسنیکس” از لتونی با رکورد ورودی ۴۰۵ کیلوگرم در جایگاه دوم است. “میشالسکی” از لهستان با رکورد ورودی ۴۰۳ کیلوگرم در رتبه سوم قرار دارد. علیرضا سلیمانی و علی هاشمی دو ملی پوش دسته ۱۰۵ کیلوگرم کشورمان با رکورد ورودی ۴۰۱کیلوگرم در جایگاههای ایستاده اند.

رقابتهای وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان در آناهیم آمریکا با رقابت گروه A دسته ۹۴ کیلوگرم پیگیری شد. در این وزن سهراب مرادی قهرمان جهان و المپیک دست به کار بزرگی زد و ضمن کسب سه نشان ارزشمند طلای جهان، رکورد دوضرب و مجموع جهان را ارتقاء داد.

سهراب مرادی ملی پوش دسته ۹۴ کیلوگرم کشورمان، با مهار وزنه ۲۳۳ کیلوگرم، یک کیلوگرم رکورد دوضرب و با ثبت وزنه ۴۱۷ کیلوگرم، ۴ کیلوگرم رکورد حدنصاب مجموع جهان را ارتقاء داد.

سهراب مرادی که با ثبت وزنه ۱۸۴ کیلوگرم در حرکت یکضرب طلا گرفته بود، در حرکت دوضرب نیز ابتدا وزنه ۲۲۰ کیلویی را بالای سر برد، سپس برای دومین مرتبه وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی را به نام خود ثبت کرد تا یک کیلوگرم رکورد سیمون کولچی از لهستان را که در مسابقات جهانی ۲۰۰۰صوفیا ثبت شده بود را ارتقاء دهد و در مجموع هم با ۴۱۷ کیلوگرم رکورد شخصی خودش را به میزان ۴ کیلوگرم افزایش داد.

سید ایوب موسوی دیگر ملی پوش دسته ۹۴ کیلویی کشورمان نیز که در حرکت یکضرب وزنه ۱۷۱ را مهار کرد و در جایگاه پنجم قرارگرفت، در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۲۰۸ کیلویی را بالای سر برد و در دومین حرکت  هم وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی را مهار کرد تا با مجموع ۳۸۵ کیلوگرم به دو مدال نقره حرکت دوضرب و مجموع دست یابد.

فرخودبیک سوبیروف از ازبکستان که درحرکت یکضرب با ثبت وزنه ۱۸۳ کیلوگرم به مدال نقره دست یافته بود در حرکت دوضرب سه بار پیاپی وزنه های درخواستی خود را مهار نکرد تا از گردونه مسابقه حذف شود.

عملکرد نفرات برتر دسته ۹۴ کیلوگرم به شرح زیر است:
حرکت یکضرب:
۱- سهراب مرادی (ایران): ۱۸۴ کیلوگرم (مدال طلا)
۲- فرخودبیک سوبیروف (ازبکستان): ۱۸۳ کیلوگرم (مدال نقره)

۳- آئوریماس دیدژبالیس(لیتوانی): ۱۷۶ کیلوگرم (مدال برنز)

حرکت دوضرب:
۱- سهراب مرادی (ایران): ۲۲۳ کیلوگرم (مدال طلا)

۲- فارس الباخ (قطر): ۲۲۰ کیلوگرم (مدال نقره)
۳- سید ایوب موسوی (ایران): ۲۱۴ کیلوگرم (مدال برنز)

مجموع:
۱- سهراب مرادی (ایران): ۴۱۷کیلوگرم (مدال طلا)

۲- آئوریماس دیدژبالیس(لیتوانی): ۳۸۸ کیلوگرم (مدال نقره)
۳- سید ایوب موسوی (ایران): ۳۸۵ کیلوگرم (مدال برنز)

در پایان رقابت دسته ۸۵ کیلوگرم میری هفتم شد، رستمی اوت کرد

ششمین روز از رقابتهای وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان به میزبانی شهر آناهیم ایالت کالیفرنیا آمریکا، با حضور کیانوش رستمی و علی میری دو ملی پوش وزنه برداری کشورمان در رقابت گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم همراه بود.
پس اینکه کیانوش رستمی در حرکت یکضرب توانست وزنه ۱۷۴ کیلویی را مهار کرد و مدال نقره گرفت در حرکت دوضرب دو مرتبه وزنه ۲۱۲ کیلوگرم و یک بار نیز وزنه ۲۱۵ کیلویی را نتوانست مهار کند تا کار خود را در رقابتهای جهانی آناهیم با یک مدال نقره حرکت یکضرب به پایان برساند.
علی میری نیز با ثبت وزنه ۱۵۵ کیلویی در جایگاه هفتم قرار گرفته بود، در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۱۹۳ کیلویی را بالای سر برد ولی در مرتبه دوم و سوم وزنه ۲۰۱ کیلوگرم را نتوانست به درستی مهار کند و در حرکت دوضرب ششم شد و با مجموع ۳۴۸ کیلوگرم در جایگاه هفتم قرار گیرد.
عملکرد نفرات برتر دسته ۸۵ کیلوگرم:
۱- پرز مندز (شیلی): حرکت یکضرب ۱۷۵ کیلوگرم (مدال طلا)، حرکت دوضرب ۲۰۳ کیلوگرم (مدال طلا) و مجموع ۳۷۸ کیلوگرم (مدال طلا)
۲- مسیج (لهستان): حرکت یکضرب ۱۶۲ کیلوگرم (چهارم)، حرکت دوضرب ۱۹۷ کیلوگرم (مدال نقره) و مجموع ۳۷۸ کیلوگرم (مدال نقره)
۳- پیزالتو (ایتالیا): حرکت یکضرب ۱۶۲ کیلوگرم (مدال برنز)، حرکت دوضرب ۱۹۷ کیلوگرم (چهارم) و مجموع ۳۷۸ کیلوگرم (مدال برنز)

منبع، فدراسیون وزنه برداری


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77564

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.