تاریخ ارسال : ۰۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آخرین وضعیت و صف آرایی داوطلبان انتخابات مجلس در ساری

اما در این شرایط، حال و هوای کدام یک از کاندیدا را می توان داغتر از دیگران دانست؟ بسیاری از داوطلبان در همه مجالس و همایش و ختم ها و جشن ها حضور دارند و همواره در خودروی آنها دو دست لباس سفید و سیاه و حتی انواع شیرینی ها و خرما نیز وجود دارد که به موقع برای بهره برداری تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرد!

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ یکی از مهمترین تفاوت تبلیغات انتخابات مجلس آینده با انتخابات مجلس در ادوار گذشته این است که در این انتخابات شاهد جنگ و جدال و هتک حرمت و تخریب و تأئید حمایت و هدایت در شبکه های فضای مجازی پیامک بازی ها بوده ایم که در بسیاری از موارد نماد بداخلاقی و بی انصافی ها و بی عدالتی ها هم بوده است.

البته هستند افرادی که واقعاً اخلاق گرا، ادب محور و با متانت و حتی مظلوم هم واقع شده اند البته ناگفته ها و پیش بینی های زیادی هم در این فضا انجام گرفته است و خواهد گرفت که برخی متصورند هرآنچه که آنها در فضای مجازی تصمیم سازی و تصمیم گیری می کنند شهروندان همچون مهره های شطرنج خدای ناخواسته بازیچه آنها خواهند بود! در این شرایط اکثر مردم تنها نظاره گر خوش اخلاقی ها و بداخلاقی ها و رعایت ادب و بی ادبی ها هستند که به موقع هم در زمان انتخابات نظر نهایی را خواهند.

البته یکی دیگر از شگردهای جدید، کرایه مداحان و روحانیون (با عرض پوزش از اهالی این صنف) که حق الزحمه دو ماهه برخی را تقبل نمودند و در برخی از موارد حتی حوزه های دینی با علما و روحانیون آنها را به پای میز مذاکره دعوت می کنند و کرایه تریبون، حتی قلاب و علامت و بیرق ها و خلعتی ها و لیدرهایی که جلوی مساجد و حسینیه و خیمه ها و هیأت ها انواع نذری پخش کردند البته حضور در آسایشگاههای نونهالان معلول کم توان ذهنی و نابینایان و کم بینایان و ناشنوایان، همه و همه نشانگر استفاده از هر ابزاری برای رسیدن به مقاصد مورد نظر است در بعضی از موارد حتی برخی از وزیران و مدیران کل و مدیران سازمان ها باید موبایل ها را به روشی تنظیم کنند که اگر داوطلب انتخاباتی فتوایی داد بلافاصله لبیک گویان پاسخگو باشند.

همچنین لیدرهای ورزشی مدیران هیأت و روسای کمیته های ورزشی هم باید در خدمت باشند و صدها هزار کلنگ زینتی خریداری شده و برای مراسم ویژه استفاده می شود.

اما در این شرایط، حال و هوای کدام یک از کاندیدا را می توان داغتر از دیگران دانست؟ بسیاری از داوطلبان در همه مجالس و همایش و ختم ها و جشن ها حضور دارند و همواره در خودروی آنها دو دست لباس سفید و سیاه و حتی انواع شیرینی ها و خرما نیز وجود دارد که به موقع برای بهره برداری تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرد!

و اما داوطلبان انتخابات مجلس در شهرستان ساری را می توانیم اینگونه زیر ذره بین قرار دهیم:

 

 • علی اصغر یوسف نژاد مرد با تجربه مجلس شورای اسلامی که سابقه حضور در ۸ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارد وی ۸ سال نماینده مردم در خانه ملت بوده و در هیأت دولت و هیأت رئیسه مجلس نیز چهره ای ممتاز به شمار می رود. یوسف نژاد رکورد دار نطق در مجلس در طول تاریخ مجلس شورای اسلامی بوده و همگان وی را مزین به اخلاق مداری می دانند. او یک اصلاح طلب است اما خیلی از اصولگرایان این شهرستان را هم طرفدار خود می داند.

index

یوسف نژاد برخلاف دوستان اصلاح طلب خود در زمان فتنه ۸۸ موضع متعادلی داشت و آخرین نطق او در مجلس هشتم هم این مطلب را تأیید می کند.

 

 سید رمضان شجاعی نماینده دو دوره مردم در مجلس شورای اسلامی با تجربه ای ارزنده در این حوزه و مدیریت فرهنگی به دنبال این است که اولین نماینده ای باشد که سه دوره متوالی توانایی حضور در مجلس را از شهرستان ساری داشته باشد. شجاعی هم مانند یوسف نژاد یکی از چهره های کشوری محسوب می شود. ظاهرا جریان اصولگرایان هنوز بر سر سید رمضان شجاعی به اجماع کامل نرسیده اند و قطعا در ادامه این اتفاق روی خواهد داد.

index

 •  سید محمد آقامیری که سابقه سه دوره حضور در انتخابات شورای شهر و منتخب شورای شهر بوده است.  وی از جانبازان جنگ تحمیلی و از اساتید دانشگاه است و همچنین از خانواده های معظم شهدا می باشد و در کانون اصلاح طلبان چهره ای با تقوا و در نزد اصولگرایان نیز چهره ای ارزشی و مذهبی به شمار می رود.

آقامیری

 •  محمد دامادی عضو شورای سوم شهر ساری و نماینده کنونی مردم در مجلس شورای اسلامی می باشد. وی را در انتخابات مجلس نهم با حمایت جریان اصولگرایی موفق به آرای حداکثری شد اما در این دوره احتمالا با پرچم اصلاح طلبی و یا گروه حامی دولت در انتخابات آینده می آید!  آیا می تواند رکورد قبلی صندوق انتخابات را ترقی ببخشد؟ وی نیز تلاش های بسیاری از آغاز کرده که بتواند همچون دوره قبلی با اقبال عمومی مواجه شود.

 

 • محسن زارعی فرماندار اسبق شهرستان ساری از کانون اصولگرایان با پشتوانه مردمی در دوره قبل بهره مند بود که شاید با کمی خوش شانسی می توانست در خانه ملت حضور داشته باشد.  وی چهره ای ارزشی به شمار می رود که می تواند در این دوره از انتخابات رقیبی جدی برای سایرین باشد.

۱۳۹۰۱۲۰۸۰۰۰۳۴۲_PhotoA

 •  فرامرز نقیبی را خیلی به عنوان خبرسازترین چهره در بین داوطلبان انتخابات مجلس در ساری می دانند حضور وی در جایگاه ریاست شورای اسلامی استان مازندران و شهرستان ساری عملکرد مثبتی را برای نقیبی در پی داشته به طوریکه در شورای چهارم توانست با بالاترین رأی منتخب مردم در پارلمان شورای شهر معرفی شود بنابراین وی نیز شانس خود را برای حضور در مجلس بالا می داند.

index

 • کوروش یوسفی یکی از دیگر از اعضای شورای چهارم، فردی بسیار اخلاق مدار با کارنامه ای موفق در شورای شهر ساری از جناح اصلاح طلبان و از جامعه فرهنگیان که خود را برای انتخابات مجلس محک خواهد زد.  وی نیز به نوبه خویش امیدوار است که بتواند با اقبال عمومی مواجه شود.

index

 • عادل روحی حقوقدان ورزشی که به سخنوری جسور معروف است نیز در این رقابت حضور دارد.

images

 • سید احمد شجاعی فرزند مرحوم آیت الله سید حسن شجاعی قصد دارد جانشین شایسته ای برای پدر بزرگوار خود چهره ای سرشناس و در نزد مردم دارای محبوبیت لازم باشد.

IMG08305586

 •  عباسعلی بهاری نیز از چهره های پرنفوذ و خوشنام به شمار می رود که در بین اصحاب رسانه دارای جایگاهی شناخته شده است.

bahari.a

 • عباسعلی ابراهیمی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز سابقه حضور در چند دوره انتخابات مجلس را می باشد باز هم سودای  نمایندگی مجلس را در سر دارد.

۸۲

 •  علی بابایی کارنامی در سوابق کاری وی بخشدار کیاسر – معاون فرمانداری ساری – مدیرعاملی سازمان همیاری شهرداری های مازندران و مدیرکلی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی به چشم می خورد.

index

 • شاید در بین افراد نام برده شده چهره های شاخصی مانند: هادی ابراهیمی معاون امنیتی سیاسی استانداری سابق، علی امیری مدیرکل سابق آموزش و پرورش مازندران و چندین تن دیگر نیز با حضور خود در عرصه انتخاباتی فضای رقابت در ساری را داعتر کنند.

index                IMG11082545

اما خیلی از کارشناسان سیاسی بر این باورند که جریان ۲ جناح اصلاح طلب و اصولگرای در این شهرستان از انتخاب ۲ چهره کشوری اصلاح طلب و اصولگرا(شجاعی- یوسف نژاد) برای مجلس دهم راضی باشند.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4262

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.