تاریخ ارسال : ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آخرین وضع رسیدگی به نفتکش غرق شده سانچی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ۱۲ روز پیش (۲۴ دی‌ماه ۹۶) نفتکش ایرانی سانچی در میانه آبهای شرقی چین به اعماق آب فرو رفت و از آن روز ارزیابی ها برای اکتساب اطلاعات از سبب بروز سانحه و کوشش برای اکتساب اطلاع از وضع پیکرهای خدمه نفتکش غرق شده وارد فاز تازه ای گردید.

*نفتکش ایرانی در عمق ۱۱۵ متری دریاست / ربات های شناور در حال تجسس

سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در دیدار با خانواده شهید بهرام وحدت در مورد آخرین وضع رسیدگی به نفتکش غرق شده ایرانی اظهار کرد: همه کوششمان را برای دسترسی دو مرتبه به کشتی سانچی بکار می‌گیریم و از شرکت‌های بزرگ دریایی کمک خواستیم و با توجه به اینکه کشتی در عمق ۱۱۵ متری قرارگرفته هست، ربات ‌های شناور را برای تجسس فرستادیم.

* امکان غواصی در عمق ۱۱۵ متری وجود ندارد / درخواست از تمام گروه های متخصص دنیا

* گفت و گو ایران با ۲۱ خدمه کشتی چینی شروع گردید

هادی حق شناس، معاون سازمان بندرهای و دریانوردی در مورد ارزیابی اطلاعات جعبه سیاه و گفت و گو با خدمه کشتی چینی اظهار کرد: با طی شدن مراحل قانونی و اخذ مجوز های لازم، صحبت با ۲۱ خدمه کشتی فله بر چینی شروع شده هست.

حق شناس با بیان اینکه "اطلاعات این گفت و گو و سخنان ۲۱ خدمه کشتی فله بر کریستال محرمانه هست و رسانه ای نخواهد شد"، اظهار کرد: رمزخوانی جعبه سیاه VDR نفتکش سانچی و کشتی کریستال در حال انجام هست و تا وقتی که نتیجه رمزخوانی VDR پایانی نشده، اذن نداریم که اطلاعات استخراج شده از آن مثل اصوات را انتشار دهیم.

* اطلاعات بدست آمده محرمانه می ماند

معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اقرار داشت: اطلاعات استخراج شده از VDR کشتی فله بر کریستال نیز مشابه سانچی درج نخواهد گردید و محرمانه نزد ذی نفعان و بیمه گران باقی می ماند.

* تعیین هویت ۳ پیکر یافته شده در هفته پیش رو

حق شناس افزود: احتمالا نتیجه آزمایش‌های DNA سه پیکر یافته شده از سانحه سانچی هفته آینده حتمی و اعلام می گردد.

علاوه بر این سرکنسول ایران در شانگهای در مورد ارسال نتیجه های تست DNA سه پیکر یافت شده اظهار کرد: تست های DNA سه ملوان نفتکش سانچی به ایران ارسال شده و در انتظار تطبیق آن با نمونه های اخذ شده از خانواده ها هستیم.

* احتمال معرفی دریا به عنوان مقصر سانحه

در حالی که ارزیابی ها برای شناسایی علل بروز سانحه با بازخوانی و آنالیز اطلاعات جعبه سیاه نفتکش ایرانی، جعبه سیاه کشتی چینی و گفت و گو با خدمه کشتی چینی ادامه دارد، کاپیتان حسینی سانیج کاپیتان پیشین نفتکش سانچی در مورد علل بروز این سانحه اظهار کرد: "شرایط دریای چین شرقی و ترافیک فراوان در بروز سانحه دخیل بود و ممکن است یکی از دو کشتی طرف مقابل را ندیده باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84721

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.