تاریخ ارسال : ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
این بسته خبری به روزرسانی می‌شود؛

کاهش ۵ درصدی تصادفات فوتی و جرحی در ۲ روز نوروز

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور در ایام تعطیلات نوروز ۹۷ را براساس گزارش پلیس راهور و سازمان هواشناسی کشور گزارش شد.

 

به گزارش شلمچه نیوز، پلیس راهور ناجا اعلام کرد: در حال حاضر ترافیک در آزادراه تهران-کرج-قزوین محدوده گرمدره تا مهر ویلا، محور کرج-چالوس در اکثر مقاطع، محور تهران-آمل حدفاصل آبعلی تا امامزاده هاشم و پلور تا گزنک، محور رشت-لاهیجان در اکثر مقاطع، آزادراه قزوین-رشت محدوده لوشان و محور منجیل-رودبار محدوده مسکن مهر رودبار سنگین است و همچنین ترافیک در آزادراه تهران-قم محدوده‌های قبل و بعد از عوارضی و محور اردبیل-آستارا محدوده گردنه حیران نیمه سنگین است.

بر اساس این گزارش در برخی از محور‌های استان اردبیل مه گرفتگی و در برخی از محور‌های استان گیلان بارش باران را شاهد هستیم.

گفتنی است؛ محور‌های غیرشریانی شمشک-دیزین،  اولنگ-شاهرود، گنجنامه-تویسرکان و سی سخت-سمیرم به علت نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود هستند.

 

کاهش ۵ درصدی تصادفات فوتی و جرحی در ۲ روز نوروز
رییس پلیس راهور ناجا از افزایش ۸ تا ۱۰ درصدی سفرها در نوروز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

سردار مهری روز جمعه در حاشیه بازدید از پلیس راه های استان فارس در گفت و گو با خبرنگار سایت راهور افزود: از ۲۳ اسفند ۹۶ تا پایان روز پنجشنبه عدم توجه به جلو با ۳۵ درصد، سرعت غیرمجاز ۲۲ درصد و سبقت غیرمجاز با ۱۷ درصد مهمترین علل وقوع تصادفات فوتی و جرحی بوده است. بدین ترتیب این ۳ عامل دلیل ۷۰ درصد مرگ و میر و جرح در نوروز بوده است.

وی با اشاره به این که در این مدت ۶۰ درصد تصادفات در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده است گفت: در عین حال ۶۲ درصد تصادفات در راههای اصلی، ۲۷ درصد فرعی و ۱۱ درصد روستایی رخ داده است.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان این که ۶۹ درصد تصادفات متعلق به خودروهای سواری بوده است گفت: متاسفانه ۴۰ درصد تصادفات نوروزی از شکل واژگونی بوده که علت اصلی آن خستگی و خواب آلودگی بوده است.

وی گفت: طی۲ روز اول فروردین ۵ درصد کاهش تصادفات و فوتی داشتیم که جا دارد از مردم برای رعایت قوانین و مقررات رانندگی و همکاری با پلیس تشکر کنیم.

رییس پلیس راهور ناجا در عین حال تاکید کرد: به جهت حفظ جان مسافران نوروزی، برخورد با تخلفات حادثه ساز همچون سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ و راست و تردد در جاده خاکی خط قرمز پلیس است و رانندگان در صورت ارتکاب این تخلفات از ادامه سفر باز می مانند.

 

 

ه نیوز، سرهنگ نادر رحمانی در گفت و گو با خبرنگار سایت راهور افزود: به جهت سهولت سفرهای نوروزی تردد در محور کندوان از ساعت ۱۴ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع و این محور از ساعت ۱۷ تا ۲۰ از کرج به چالوس یکطرفه می شود.وی در خصوص محور هراز نیز گفت: تردد در این محور به صورت دوطرفه انجام می شود اما در محدوده امامزاده هاشم در صورت ضرورت به صورت مقطعی برای تخلیه بار ترافیکی مسیر یکطرفه شده و‌ مجددا بازگشایی می شود.

 

وضعیت جوی و ترافیکی ساعت ۱۵:۰۰ روز:چهارشنبه:

برابر آخرین گزارش های دریافتی تا این لحظه:

بارش برف :

*****

بارش پراکنده باران:

استان آ.شرقی (محور مرند-جلفا)

مه گرفتگی همراه با کاهش دید:

*****

گردوخاک و وزش باد شدیدبا کاهش دید:

*****

 

ترافیک:

  • جنوب به شمال محور کرج-چالوس (از ابتدای محور تا کیلومتر ۹ سنگین و محدوده های عسل کوچ, آدران,تونل ۵ و سه راهی دیزین نیمه سنگین وطول محور پرحجم و روان
  • باند شمالی آزادراه کرج-قزوین (محدوده پل فردیس تا مهر ویلا) – نیمه سنگین
  • مسیر جنوب به شمال محور هراز (محدوده سه راهی مشاء تا امامزاده هاشم – نیمه سنگین ) و طول محور پرحجم و روان
  • جنوب به شمال محور فیروزکوه(طول محور پرحجم و روان)
  • جنوب به شمال محور قزوین-رشت(محدوده ورودی شهرها منجیل و رودبار نیمه سنگین و طول محورپرحجم وروان)
  • غرب استان تهران آزادراه تهران-قم(محدوده عوارضی نیمه سنگین و طول محور پر حجم و روان)

سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار می باشند.

 

محورهایی که مسدود می باشند:

۱-محور اولنگ –شاهرود در استان های گلستان و سمنان.

۲-محور دیزین-شمشک در استان های تهران و البرز.

۳-محور فرعی گنجنامه-تویسرکان در استان همدان.

۴-استان ایلام محور دره شهر -پلدختر محدوده واریانات چشمه شیرین )به علت ریزش کوه مسدود گردید و مسیر جایگزین جاده قدیم چشمه شیرین می باشد.

۵-محور پونل-خلخال در استان های گیلان و اردبیل.

۶-استان خوزستان محور شوش -فتح المبین به علت طغیان رودخانه و تخریب پل.

۷_استان خراسان جنوبی محور ارسک _دیهوک به علت طغیان سیل.

 

سردار امیری در گفت و گو با خبرنگار سایت راهور افزود: همچنین بار ترافیک در محور قزوین به سمت رشت در محدوده رودبار ترافیک سنگین است. در محور هراز از آبعلی تا امامزاده هاشم نیز ترافیک سنگین است و در طول محور به سمت شمال ترافیک نیمه سنگین است.

وی با اشاره به این که در سایر محورهای مواصلاتی ترافیک پرحجم و روان است گفت: ۲ پیک ترافیک در نوروز داریم که یک پیک ترافیک صبح هاست که تا ظهر وضعیت ترافیک بهبود می یابد و یک پیک هم عصرها داریم که میزان تقاضای سفر افزایش می یابد.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با تقدیر از همراهی مردم با پلیس در نوروز امسال گفت: انتظار داریم همانگونه که مردم طی ۶ سال گذشته با همکاری خود با پلیی کاهش تصادفات را رقم زدند در نوروز امسال نیز این روند ادامه یابد.

 

پلیس راهور ناجا اعلام کرد:  ترافیک سنگین، نیمه سنگین و پرحجم و روان‌ در جنوب به شمال محور کرج-چالوس از ابتدای محور تا کیلومتر ۴ سنگین و محدوده های آدران، سد امیرکبیر، تونل ۵، دهانه جنوبی تونل کندوان نیمه‌سنگین و طول محور پرحجم و روان

جنوب به شمال محور هراز، محدوده سه راهی مشاء تا امامزاده هاشم سنگین و طول محور پرحجم و روان

جنوب به شمال محور فیروزکوه (طول محور پر حجم و روان) باند شمالی آزادراه کرج-قزوین (طول محور پرحجم و روان)

غرب استان تهران، آزادراه تهران-قم (محدوده عوارضی نیمه سنگین و طول محور پرحجم و روان)

جنوب به شمال محور قزوین-رشت (محدوده ورودی شهر رودبار نیمه‌سنگین و طول محور پرحجم و روان)

محور آزادراه قزوین-زنجان (طول محور پرحجم و روان)

سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار می‌باشند.

رییس پلیس راهور ناجا خبر داد: خستگی و خواب آلودگی، عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیر مجاز علت ۸۰ درصد تصادفات شبانه‌روز گذشته

به گزارش خبرنگار سایت راهور، سردار تقی مهری در آخرین روز سال ۹۶ در خصوص وضعیت حال حاضر جاده های کشور گفت: در حال حاضر و در شرایطی که در آستانه عید نوروز قرار داریم ترافیک در مسیر تهران به سمت کرج و کرج – قزوین نیمه سنگین و در برخی از نقاط دارای بار ترافیکی سنگین گزارش شده است.

وی افزود: در حال حاضر ترافیک در محدوده کرج – چالوس و تهران – قم به ویژه در محدوده عوارضی سنگین است و این وضعیت از ساعت ۶ صبح به همین صورت بوده است.

رییس پلیس راهور ناجا در خصوص وضعیت محور رشت به قزوین اظهارکرد: ترافیک در محور رشت به قزوین پر حجم است و در برخی از مقاطع، ترافیک نیمه سنگین است.

سردار مهری با تاکید بر اینکه در سراسر کشور گره ترافیکی مشاهده نمی شود تصریح کرد: خوشبختانه در جاده های کشور گره ترافیکی دیده نمی شود و از این بابت با مشکل مواجه نیستیم.

وی با اشاره به اصلی ترین دلایل تصادفات خاطرنشان کرد: از روز گذشته تاکنون، علت ۸۰ درصد تصادفات رانندگی خستگی، خواب آلودگی، عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیر مجاز بوده و میزان این حوادث به نسبت بازه زمانی مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رییس پلیس راهور ناجا از توقف تردد خودروهای رانندگان پرخطر خبرداد و اذعان کرد: رانندگانی که اقدام به تخلفات حادثه ساز می کنند باید بدانند که جلو تردد خودرو آنها از سوی نیروهای پلیس راهور گرفته می شود.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92754

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.