تاریخ ارسال : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آخرین گمانه زنی ها از احتمال تغییر رییس رسانه ملی!

آخرین گمانه‌زنی‌ها از احتمال تغییر زودهنگام در صدر رسانه ملی با رفتن محمد سرافراز و آمدن علی عسکری خبر می‌دهد / برخی گمانه‌زنی‌ها می‌گوید حتمی شدن تغییر رئیس صداوسیما تنها منتظر اعلام رسمی رفتن محمد سرافراز و اعلام نام رئیس جدید است.

شلمچه نیوز-  محمدصادق عابدینی؛  برخی گمانه‌زنی‌ها می‌گوید حتمی شدن تغییر رئیس صداوسیما تنها منتظر اعلام رسمی رفتن محمد سرافراز و اعلام نام رئیس جدید است. همه منتظرند تا خبر آخر درباره وضعیت سرافراز شنیده شود. در این شرایط بیشتر گمانه‌زنی‌ها روی نام رئیس بعدی جام جم خواهد بود؛ شخصی که احتمالاً او هم از مدیران ارشد سازمان صداوسیما است.

محمد سرافراز که گفته می‌شود به دلیل بیماری دیسک کمر از سمت خود استعفا داده است، اولین رئیس سازمان صداوسیما خواهد بود که عمر دوران ریاستش تکمیل نشد. محمد هاشمی، علی لاریجانی و عزت‌الله ضرغامی هر کدام با حدود ۱۰ سال سابقه ریاست بر بزرگ‌ترین رسانه کشور، دوران آرام‌تر و بی‌حاشیه‌تری نسبت به ۱۸ ماه ریاست محمد سرافراز بر صداوسیما داشته‌اند. سرافراز از همان ماه‌های اول تصدی پست ریاست بر سازمان صداوسیما با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شده است که بعضاً رؤسای قبلی تجربه مواجهه با آن را نداشته‌اند. کاهش تعداد پست‌های سازمانی صداوسیما و تعدیل نیروهای مازاد برای اولین‌بار در دوران سرافراز و به صورت جدی انجام شد. رابطه دولت و صداوسیما در دوران سرافراز به تیره‌ترین شکل ممکن رسید، به نحوی که سرافراز چند بار مجبور شد از سیاست دولت نسبت به رسانه ملی انتقاد کند. به اعتقاد وی، دولت بودجه سازمان را گروگان گرفته است و همین موضوع باعث شد تا طرح‌های توسعه سازمان روی زمین بماند. در این شرایط باز هم سرافراز تلاش کرد تا حداقل جهش را در تلویزیون به وجود آورد و شبکه‌های سیما را در مسیر HDشدن قرار دهد. وی مجبور شد شبکه‌های کم بیننده را برای کاهش بار مالی سازمان حذف کند و به جایش امکان ارتقای کیفیت دیگر شبکه‌ها را به وجود بیاورد.

سرافراز در کنار مشکلات عدیده با دولت و اقتضائات ناشی از کمبود بودجه، در طول کمتر از دو سال تکیه زدن بر مسند ریاست صداوسیما مجبور بود با شایعه‌های پی درپی درباره استعفا و یا برکناری‌اش کنار بیاید. شاید این ضعف را باید به وی وارد دانست که در مقابل شایعه‌ها کمتر به پاسخگویی و رفع شبهات می‌پرداخت. تا به حال چندین بار خبر استعفای سرافراز در شبکه‌های مجازی منتشر شده است که آخرین بار آن به جدی‌ترین آنها تبدیل شده است. اینبار علاوه بر خبر رفتن سرافراز از صداوسیما، از علی عسگری، معاون پیشین سازمان صداوسیما به عنوان گزینه جانشینی محمد سرافراز نیز نام برده می‌شود. رئیس سازمان صداوسیما که رهبر انقلاب برای وی چندین خصیصه از جمله پاکدستی را برشمرده‌اند، به احتمال زیاد در ساعت‌ها یا روزهای آینده به طور رسمی از ریاست سازمان صداوسیما خداحافظی می‌کند. با رفتن سرافراز باید دید رئیس آینده صداوسیما می‌تواند مشکلاتی را که دولت برای سازمان صداوسیما ایجاد کرده، به‌طور مسالمت‌آمیز حل کند یا وی نیز باید مثل سرافراز خود را برای مواجهه با موج شایعه‌ها و تهدید‌ها آماده کند.

جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16489

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.