تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آزادراه تهران شمال تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

مناطق بیرون بشم و مرزن آباد پیکره کلاردشت هستند

به گزارش « خبرنگار شقایق لک » ، اولین  جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار مازندران در سالن  جلسات فرمانداری تشکیل شد.

فرماندار شهرستان کلاردشت  با بیان اینکه : کلاردشت در گذشته،  بشم و کوهستان بود ، اما در حال حاضر فقط بشم است،  خواستار باز پس گیری مناطق بیرون بشم و بخش مرزن آباد شد و آنرا را پیکره کلاردشت دانست. صالحی با اظهار اینکه فرهنگ بیرون بشم و کوهستان با کلاردشت عجین است گفت : آنچه که در دولت دهم اتفاق افتاد و مرزن آباد را از کلاردشت جدا کرد غیر منطقی و غیرکارشناسی بود و این دو بخش بایستی در کنار هم می ماندند.

وی  درباره منطقه مازیچال  نیز گفت مازیچال یک مرتع است و یک منطقه بکر گردشگری محسوب و باید خالی از جمعیت و برای آیندگان حفظ شود. صالحی  درباره موارد حاکمیتی ، بیان کردمازیچال در فاصله ۱۰کیلو متری کلاردشت است ، اما تمامی مسایل حاکمیتی آن مربوط به تنکابن می شود و قابل درک نیست که اعمال سیاست مدیریتی یک بام و دوهوا درخصوص مازیچال چیست؟ و چه دلیلی دارد که در این منطقه بکر گردشگری ساخت و ساز صورت بگیرد؟

photo_2016-04-10_02-11-17

ایوب صالحی  با بیان اینکه واگذاری جنگل و اراضی بکر،  برای جاده سازی خود فروشی و خیانت است  ، تاکید نمود: ۱۵۰ هکتار از بهترین و بکر ترین زمین های مناطق گردشگری کلاردشت  که  به ازاد راه تهران_شمال واگذار شده است باید هرچه سریعتر بازگردانده شوند و فرمانداری با قوت تمام پیگیر این مهم خواهد بود.

فرماندار کلاردشت همچنین  از عدم استقرار برخی  ادارات دولتی انتقاد و بیان داشت
نزدیک به سه سال از ارتقاء بخش کلاردشت به شهرستان می گذرد،اما هنوز هم مردم این شهرستان باید در کوچه  پس کوچه های چالوس و نوشهر پیگیر کارهای اداری خود باشند. البته زمانی ساختمان هایی اجاره می شد بدون آنکه نیرو و تجهیزات داشته باشند و می گفتند اداره افتتاح کردیم! اما اینکه نشد کار.

photo_2016-04-10_02-11-11

وی  در بخش دیگری از سخنانش خواستار تشکیل دو شورای گردشگری و سرمایه گذاری شد و بیان داشت:

در شهرستان کلاردشت ، کشاورزی بی فایده  و باید از سرمایه گذاران استفاده مطلوب شود و تمامی دستگاه های اجرایی موظفند موانع را از راه سرمایه گذاران بردارند. در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید  از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت : همه ،  از مسئولان تا اقشار مختلف مردم وظیفه دارند بحث اقتصادی مقاومتی، اقدام و عمل  را تا پایان سال جاری به منصه ظهور رسانند و آن را عملیاتی  و در این مسیر حرکت کنند.

در ادامه این جلسه ، حجه الاسلام والمسلمین حسین مقیسه امام جمعه شهرستان کلاردشت  نیاز این شهرستان به  مصلی  را عنوان  و تاکید کرد: علاوه براینکه باید هرچه سریعتر اداره بنیاد شهید برای رفع مشکلات خانواده های معظم شهداء در کلاردشت  ایجاد گردد ،  دیگر ادارات هم  به صورت مجزا از شهرستان چالوس ، ، برای رفاه مردم باید استقرار کامل پیدا کنند.

قاسم احمدی لاشکی، نماینده مردم شریف  شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت  در مجلس شورای اسلامی  هم درباره منطقه مازیچال  گفتمازیچال بخش جدا ناشدنی از کلاردشت و اصل و بدنه  آن است  و باید از ساخت و ساز در این منطقه بکر و گردشگری جلو گیری گردد.

 طبق اظهارات  نماینده مردم ، در سرشماری  سال ۱۳۸۵هیچ جمعیتی در این منطقه وجود نداشت ، اما در سرشماری سال ۱۳۹۰ تعداد ۱۷۲نفر در  آن  سکونت دارند و این موضوع غیر واقعی است  و مازیچال در گذشته و اکنون به عنوان قشلاق دامداران می باشد و دادن کد آبادی به آن  غیر منطقی است!

وی همچنین از سرعت گرفتن روند انجام پروژه آزاد راه تهران – شمال خبر داد و در همین رابطه بیان نمود: شرکت ایتالیایی جهت مشاوره برای انجام این طرح فعالیت خود را آغاز نموده است و چندین شرکت چینی نیز به کمک پیمانکاران این پروژه آمده اند تا روند اتمام آن با سرعت بیشتر به پایان برسد که امیدواریم در بهار سال ۹۶ شاهد به سر انجام رسیدن پروژه آزاد راه تهران – شمال باشیم  آماده بهره برداری شود.

یونسی معاونت سیاسی و فرهنگی استاندار مازندران  هم  که در اولین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت در سال جدید ، حضور داشت ، گفت تمامی رؤسای ادارات باید در تلاش باشند تا  شعار اقتصاد مقاومتی را برای مردم شفاف و روشن کنند.

وی درباره این شهرستان توریست پذیر بیان نمود موارد متعددی هست که میتوان با خلاقیت ، آنها را افزایش و از منایع خدادادی بهره مند شد و اقتصاد روستاها را احیاء کرد ، او تاکید نمود که نمایشگاه فرش این شهرستان باید دائمی شود و فرش کلاردشت به عنوان سوغات این منطقه به همه جا  صادر گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14568

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.