تاریخ ارسال : ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آزادیخواه: بودجه فرهنگی کشور در سال ۹۷ وضع خوبی ندارد

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ملایر با اشاره به پیگیری‌های خود از اسفند سال گذشته با ریاست کل بانک مرکزی در مورد حل مشکلات کارخانه کیان کرد ملایر و علاوه بر این دیدار موخر نمایندگان ملایر و استاندار همدان با آقای سیف اظهارداشت: ریاست کل بانک مرکزی وضع ۲۰۰ کارگر کارخانه کیان کرد شهرستان ملایر را که مدت ۶ ماه هست حقوق دریافت نکرده‌اند فهم نمی‌کند و اراده ای برای حل شدن مشکلات این کارخانه ندارد.

وی با بیان اینکه مدیر عامل و سرمایه‌گذار این شرکت در حکم تجدید نظر تبرئه شده و در عمل بانک سرمایه محکوم شده و مدیر عامل کیان کرد باید از بلکدیس بیرون بیاید که بتواند از تسهیلات بانکی استفاده ‌کرده و حقوق کارکنان شرکت را بپردازد، گفت: اما بانک ‌مرکزی در این مورد یک گام ‌هم بر نداشته هست.

شایسته سالاری و عزل و نصب‌ها باید اصل اولیه باشد

آزادیخواه با تاکید بر اینکه شایسته سالاری و عزل و نصب‌ها باید اصل اولیه باشد، گفت: آن مدیری که اراده بیشتری برای حل مشکلات مردم داشته و از حاشیه‌ها به دور بوده و ایجاد تردید در دلش موجب ناامیدی و زمین ماندن کارها نمی‌شود ضروری‌است که باید پشتیبانی و‌ تقویت گردد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد پیگیری پرداخت مابقی معوقات سپرده‌گذاران در دیدار موخر با ریاست بانک مرکزی گفت: آقای سیف تاریخ خاصی برای پرداخت کامل معوقات سپرده‌گذاران نگفت ولی سخن وی این هست که سپره‌های زیر ۱۰۰ میلیون پرداخت شده که متاسفانه مواردی زیر ۱۰۰ میلیون هم هست که هنوز پرداخت نشده هست.

بعید هست که تاپایان سال همه معوقات سپرده‌گذاران به آنان پرداخت گردد

آزادیخواه اضافه کرد: به عقیده من بعید هست که تاپایان سال همه معوقات سپرده‌گذاران به آنان پرداخت گردد ولی قطعا به مرور زمان زمان معوقات اندک اندک پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به چه سبب هنوز بعضی مردم نفع سهام‌ عدالت را دریافت نکرده‌اند، گفت: اینقدر که در مورد سهام عدالت گفت وگو شده عمل نشده و بانک‌ها نیز تعلل‌هایی دارند که می‌‌طلبد دولت برای چنین مواردی شفافیت برنامه خود را به صورت مشخص بیان کند.

وی با تاکید بر اینکه ما شبکه‌ای به اسم وزارت کشور داریم که به صورت مویرگی در همه لایه‌های مکرر اجتماعی جامعه از شخص وزیر، معاونان وزیر، استانداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران ورود دارد و می‌شود خیلی راحت فرآیند ثبت اسم را از طریق این سیستم و شبکه وزارت کشور اعمال کنند گفت: اما در حقیقت این‌ کار نشده و زیادی از مردم سرگردان می باشند و ‌نمی‌دانند چه طور این کار را انجام دهند و احساس می‌شود دولت باید برنامه‌ریزی مدونی در این راستا داشته باشد.

ادامه طرح نظام تندرستی با مشکل رو به رو می‌شود

نماینده مردم ملایر در مجلس دهم در مورد تحولات اعتبارات طرح نظام تندرستی گفت: فکر می‌کنم با این روند محدود شدن اعتبارات دیون و ‌مطالبات سال‌های قبل این طرح نیز به اعتبارات سال جدید اضافه گردد که کار سخت می‌شود چون که مطالبات صندوق‌های بیمه‌ای به دانشگاه علوم پزشکی خیلی فراوان شده و از سویی چون دولت اعتبارات را محدوتر کرده و توقع ها مردم تیز از این طرح زیادتر شده قطعا سال کنونی نظام جامع تندرستی با مشکلات جدی بودجه‌ای روبه‌رو خواهد گردید که باید دولت فکر و تدبیری در این زمینه داشته باشد.

وضع فرهنگ در بودجه ۹۷ خوب نیست

وی در مورد آخرین وضع بودجه فرهنگی در سال ۹۷ گفت: بودجه فرهنگی کشور وضع خوبی ندارد چون که با حذف جدول ۱۷ و حذف بودجه این جدول در حق ۵۸ موسسه فرهنگی جفا شده و در عمل خدمات و‌ مأموریت‌های فرهنگی این مؤسسات بی‌صاحب می‌ماند و این ضربه بزرگی به حوزه فرهنگی کشور می باشد و قطعا مشکلات و معظلات فرهنگی زیادی که در حال حاضر داریم در سال ۹۷ حل نخواهد گردید.

سال آینده برای پرداخ جایزه انتهاء خدمت فرهنگیان قطعا مشکل وجود خواهند داشت

آزادیخواه در مورد تحولات بودجه آموزشی در بودجه ۹۷ نیز گفته بود: با توجه به کاهش اعتبارات در بخش‌های فرهنگی و آموزشی سال آینده  بازنشستگان فرهنگی برای بحث جایزه انتهاء خدمت قطعا مشکل خواهند داشت.

وی کاهش سرانه دانش‌آموزان و بحث نوسازی مدرسه ها با توجه به تحصیل بیشتر از ۲ میلیون از دانش‌آموزان در مدرسه ها تخریبی و مدارسی که احتیاج به مقاوم سازی دارند و از همه‌ مهم‌تر استانی شدن اعتبارات آموزش و پرورش را از دیگر مورد ها و ‌مسائل کاهش اعتبارات آموزشی دانست و اضافه کرد: قطعا این امر مشکلات بسیاری را به بار می‌آورد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84071

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.