تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آزادی متهمان پرونده ثامن الحجج/ آسیب ها خارج شدن از کشور ارزشمند هست یا حذف یارانه ها؟!/ شکایت شیرازی ها از نمایندگان سلفی بگیر

سرویس سیاست مشرق –

کیهان

با این کارکرد اصلاح طلبان من دیگر اصلاح طلب نیستم
با این کارکرد اصلاح طلبان من دیگر اصلاح طلب نیستم عضو سابق شورای شهر تهران می گوید با کارکردی که از شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان نگاه کردم، دیگر اصلاح طلب نیستم.
فاطمه دانشور در اظهار کرد وگو با روزنامه نخبگان اظهار داشت: «اگر به من بگویند که خانم دانشور شما با اقداماتی که نگاه کردید آیا تاکنون اصلاح طلب هستی یا خیر؟ می گویم نه. اگر مفهوم و تشریح اصلاح طلبی این باشد، لازم هست بگویم نه.»
» او می گوید: «با توجه به اینکه در شورای چهارم در اقلیت قرار داشتیم، من و دیگر دوستان به مدت چهار سال در فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر تهران زیاد کوشش کردیم. تا اینکه زمان انتخابات گردید و نسبت به رویه چیدمان فهرست هم معترض گردیدیم ولی با تأسف با عدم پاسخگویی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان رو به رو گردیدیم و هیچ وقت به ما گفته نشد که بر چه معیاری نتوانستیم به فهرست امید ورود کنیم یا کلاً چرا فارغ از بحث فهرست حذف گردیدیم.»
» دانشور تبیین کرد: «متأسفانه هیچکدام از این حوادث در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در مورد من و دیگر دوستان صورت نگرفت و تا هم حالا هم پاسخی از سوی این شورا به ما داده نشده و به گروه و فراکسیون اصلاح طلبان که در شورای شهر چهارم در اقلیت قرار داشت اهانت کردند. ما با وجود تنگنا ها در شورای شهر به مفهومی حقیقی کلمه ایستادیم و مبارزه کردیم.»
» وی در این مورد اضافه کرد: «ما همه این نکات و مورد ها را به شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و آقای عارف بصورت مکتوب و شفاهی اعلام نمودیم و از آن زمان تا هم حالا هیچ پاسخی به ما ندادند. »
» این چهره اصلاح طلب اظهار کرد: «اینها لازم هست ما را صدا می کردند و می اظهار کردند که ما به فلان دلایل شما را اصلاح طلب نمی دانیم.»
با تأسف شورای عالی و آقای عارف نه جواب ما را دادند و نه توجیهی برای کارهایشان آوردند و هم حالا هم در حال پرداخت هزینه اقداماتی دوستان هستیم. »

دانشور در قسمت دیگری از اظهارات خود به پسر ارشد هاشمی رفسنجانی اشاره نمود و اضافه کرد: «ما بخشی از کسانی بودیم که از شهردار شدن محسن هاشمی در شورای چهارم پشتیبانی کردیم و ایشان هم در پنجمین شورای شهر تهران بعنوان کاندیدا در انتخابات ثبت اسم کرد.»
» دانشور اقرار کرد: «بعد از اسم نویسی آقای هاشمی، گروهی منتسب به جریان اصلاحات دلواپس گردیدند و اظهار کردند شاید بار دیگر محسن هاشمی مثل شورای چهارم در پی شهرداری تهران باشد. این گروه که در شورای عالی اصلاح طلبان هم حضور داشت برای اطمینان، من و دیگر دوستان حمایت کننده ایشان را مثل آقایان دوستی، حکیمی پور و… »

آسیب ها خارج شدن از کشور ارزشمند هست یا حذف انواع یارانه ها از زندگانی مردم؟!
از حضور در فهرست حذف کردند تا هرگز مشابه شورای چهارم از شهردار شدن محسن هاشمی پشتیبانی کنیم. این در حالی هست که روند دریافت آسیب ها خارج شدن متمایز می باشد به نوع ای که برای عزیمت اول برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان دریافت می گردد، اما در عزیمت دوم ۵۰ درصد به این آسیب ها افزایش یافته و به ۳۳۰ هزار تومان می رسد علاوه بر این در عزیمت سوم و سفرهای بعدی تا صددرصد افزایش خواهد داشت!
» آسیب ها خارج شدن از کشور ارزشمند هست یا حذف انواع یارانه ها از زندگانی مردم؟! در لایحه بودجه سال آینده آسیب ها خارج شدن از کشور برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان تعیین شده که نسبت به ۷۵ هزار تومان پارسال تا ۱۱۵ هزار تومان رشد داشته هست. این در حالی هست که روند دریافت آسیب ها خارج شدن متمایز می باشد به نوع ای که برای عزیمت اول برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان دریافت می گردد، اما در عزیمت دوم ۵۰ درصد به این آسیب ها افزایش یافته و به ۳۳۰ هزار تومان می رسد علاوه بر این در عزیمت سوم و سفرهای بعدی تا صددرصد افزایش خواهد داشت! به نوشته سایت «فردا» این مبحث، تصویر العمل های بسیاری را در پی خود داشت. تا مکانی که برنامه «۹۰» که یک برنامه فوتبالی هست مبحث گرانی آسیب ها خارج شدن از کشور را دستمایه طنز قرار داد.»
فردوسی پور در اوائل آیتمی که در تصویر العمل به افزایش آسیب ها خارج شدن از کشور تولید و پخش گردید، به طعنه اظهار کرد: «با توجه به تعرفه تازه آسیب ها خارج شدن از کشور، بیشتر مربیان خارجی تصمیم گرفتند تا ابد ایرانی بر جای بمانند و مکانی نروند… نرو»
به طور حتم گرانی آسیب ها خارج شدن از کشور جای نقد و بحث بسیاری  دارد و لازم هست نسبت به این مبحث تصویر العمل نمایش داد، اما پرسش اینجاست که چرا سلبریتی ها به گرانی نان، آب، برق و حذف یارانه مردم که در لایحه بودجه سال آینده قرار گرفته هست، هیچ تصویر العملی نشان نداده و نمی دهند؟

پیغام نچیروان بارزانی به ایران در واقعه ی همه پرسی اشتباه کردیم

یک مقام مسئول در کردستان عراق اظهار کرد: اقلیم بعد از آشفتگی همه پرسی دو دیدار با هیئت های ایرانی داشته و امید داریم که صفحه تازهی از ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران رقم بخورد.
وی اظهار کرد: اقلیم در رأس هیئتی به ریاست نچیروان بارزانی در یک ماه گذشته دو بار با هیئت های جمهوری اسلامی ایران دیدار کرده و در این دیدارها  به هیئت ایرانی اعلام گردید که همه پرسی در اقلیم به انتهاء دست یافته و اقلیم امیدوار هست جمهوری اسلامی ایران صفحه دیگری از ارتباطات با اقلیم کردستان عراق رقم بزند.
وی اضافه کرد: در این دیدارها نچیروان بارزانی تبیین کرد که اقلیم کردستان عراق با کنار گذاشتن اشتباه های گذشته امیدوار هست که ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران بار دیگر عادی شده و دو طرف مرحله تازهی از ارتباطات را شروع کنند.

آدرس نادرست ندهید انفجار نقدینگی، ثمره دولت شماست
آیا روحانی از وظیفه دولت خود در افزایش نقدینگی بی خبر هست که تقصیر آن را هم به گردن خانه مهر می اندازد؟
این مقام کرد عراقی تبیین کرد که نیچروان بارزانی پیشنهاد کرده در این راستا مرزهای اقلیم با جمهوری اسلامی ایران از انسداد بیرون آمده و دو طرف با برنامه تازه ارتباطات خود را پیشرفت دهند. او اظهار کرد: «مشکل خانه مهر این نیست که پایه اش سست یا سفت است؛ این مساله دوم هست. خانه مهر از چه پولی درست گردید، این لازم هست جواب داده گردد. در خانه مهر، راه خطایی انتخاب گردید.»

    افزایش پایه پولی و نقدینگی شاخصه هایی هست که عدد و رقم آن از طریق بانک مرکزی سنجش شده و اعلام می گردد.
آ اگر بخواهیم با همان منطق ریاست جمهور مبنی بر استقراض از بانک مرکزی و افزایش پایه پولی  با مدعای آقای ریاست رو به رو شویم لازم هست به سراغ بانک مرکزی آقای روحانی برویم. آمار منتشره نشان می دهد: در شهریورماه ۱۳۸۸ که دولت دهم سکان هدایت قوه مجریه را در اختیار گرفت میزان نقدینگی برپایه آمار بانک مرکزی ۲۱۱ هزار و ۶۶۱ میلیارد تومان بوده هست. موقعی که دولت دهم در شهریورماه ۱۳۹۲ سکان هدایت قوه مجریه را در اختیار دولت یازدهم قرار داد نقدینگی به ۵۰۶ هزار و ۶۹۳ میلیارد تومان دست یافته بود. این ارقام نشان می دهد میزان رشد نقدینگی در دولت دهم ۱۳۹/۳۸  درصد بوده هست.
موقعی که دولت یازدهم در شهریورماه سال جاری به کار خود انتهاء داد میزان نقدینگی به ۱۳۶۶ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان افزایش یافته بود؛ یعنی در دولت یازدهم میزان رشد نقدینگی ۱۶۹/۸ درصد بوده هست. در شهریورماه ۸۸ پایه پولی ۵۱ هزار و ۸۲۴ میلیارد تومان بوده و این شاخصه در شهریورماه ۹۲ به ۹۶ هزار و ۵۷۹ میلیارد تومان دست یافته هست. یعنی در دولت دهم پایه پولی ۳/۸۶ درصد رشد نموده هست.
پایه پولی با رشدی ۱۰۳ درصدی در دوران دولت یازدهم در انتهاء شهریورماه ۹۶ به ۱۹۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان دست یافته هست. حال لازم هست از ریاست جمهور کشورمان پرسید نطق ها را خود تنظیم می کنند یا مشاورانش چنین آنالیزهایی را رقم می زنند؟
اگر بخواهیم پرسش دیگر را به سبک آقای روحانی بپرسیم، لازم هست پرسید در دولت قبل نقدینگی ایجاد شده، صرف اجرای طرح بزرگ خانه مهر گردید و علاوه بر خانه دار نمودن تعداد کثیری از مردم که در منطقه هایی مثل ولنجک اقامت ندارند، اشتغال بسیاری در کشور به وجود آورد، اما نقدینگی اضافه شده در دولت یازدهم صرف چه اموری شده است؟ بله حق دارید قطعا زیر لب می گویید خانه اجتماعی!
  با وجود تهیه پولی خانه مهر از مسیر افزایش پایه پولی و نقدینگی، ظرفیت افزایش هر دو شاخصه، هم در مقدار و هم درصد، در چهار سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ کمتر از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ هست.
 
جروزالم پست: دیپلمات های رژیم اسرائیلی عربستان را ناتوان و غیرقابل اعتماد می دانند

  جروزالم پست: دیپلمات های رژیم اسرائیلی عربستان را ناتوان و غیرقابل اعتماد می دانند یک روزنامه اسرائیلی تبیین کرد عربستان سعودی توان مبارزه با ایران را ندارد و نباید به آن اعتماد نمود.
«

واینبرگ در مورد تکیه به نقش احتمالی عربستان در مبارزه با ایران معتقد هست ابهامات و تردیدهای بسیاری در ارتباط با تصمیم یا قدرت عربستان در مبارزه با ایران وجود دارد.

آرمان

انهدام یک گروه بزرگ جعل پول

علت تعلل وزارت کشور در ارائه ۸ استاندار

فضای مجازی؛ وسیله انتشار کذب و تهمت

او در همین حال اعلام نمود که تعیین تکلیف استانداران باقی مانده در مراحل انتهاءی هست و وزارت کشور در نخستین فرصت آنان را به هیات دولت ارائه می کند. آ..

مصباحی مقدم سخن خطایی زده!

آ

آزادی تمام متهمان پرونده ثامن

سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران می گوید تمام متهمان پرونده شرکت تعاونی ارزش ثامن الحجج با تودیع وثیقه از زندان آزاد گردیدند. محسن افتخاری در مورد آخرین وضع پرونده شرکت تعاونی ارزش ثامن الحجج اظهار کرد: زمان محاکمه تاکنون مشخص نشده و همان طور دادگاه مشغول انجام تشریفات دادرسی و ابلاغ هست. سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران با اظهار اینکه در این قسمت از پرونده که در دست رسیدگی دادگاه هست، حدود ۳۵۰ شاکی وجود دارد، اضافه کرد: تمام قسمت های این پرونده به دادگاه نیامده و بخشی از آن همان طور در دست رسیدگی دادسراست. افتخاری تبیین کرد: البته با توجه به اینکه تعداد ای از سپرده گذاران، تعیین تکلیف و سپرده های خود را پس گرفته اند، بعید هست شکایت کنند.

ایران

آزادی متهمان پرونده ثامن الحجج
سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران در مورد متهمان این پرونده نیز اظهار کرد: فعلا تمام متهمان پرونده با صادر کردن قرار وثیقه و تودیع آن، بیرون از زندان می باشند. آزادی متهمان پرونده ثامن الحجج سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران می گوید تمام متهمان پرونده شرکت تعاونی ارزش ثامن الحجج با تودیع وثیقه از زندان آزاد گردیدند. وی با اظهار اینکه در این قسمت از پرونده که در دست رسیدگی دادگاه هست، حدود ۳۵۰ شاکی وجود دارد ،افزود: تمام قسمت های این پرونده به دادگاه نیامده و بخشی از آن همان طور در دست رسیدگی دادسرا هست.

 شکایت شیرازی ها از نمایندگان سلفی بگیر
 شکایت شیرازی ها از نمایندگان سلفی بگیر سخنگوی هیأت نظارت بر مشی نمایندگان با اشاره به جلسه روز گذشته این هیأت اظهار کرد:  شکایت جمعی از مردم شیراز بر علیه نمایندگان سلفی گیر با خانم موگرینی مطرح گردید ولی به سبب آن که شاکی مشخص نبود، مبحث خلاف شئون نمایندگی شناخته نشد و پرونده مختومه گردید.به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایرنا، محمدجواد جمالی اضافه کرد:  همچنین  شکایت شورای امنیت ملی کشور از یکی از نمایندگان در مورد گفت و گو ای که در ارتباط با مؤسسات پولی و ارزشی انجام داده بود، ارزیابی گردید . شورای امنیت ملی کشور خواستار تذکر به این نماینده بود که در این راستا با نماینده ذکر شده گفت وگو کردیم. 

 اسرائیل خواستار اتحاد با عربستان بر علیه ایران شد
«آ » »

مدعیات وزیرخارجه فرانسه بر علیه ایران
»

وطن امروز

رؤسای مجلس های کشورهای اسلامی به زودی در تهران
» رؤسای مجلس های کشورهای اسلامی به زودی در تهران ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از حضور روسای مجلس های کشورهای اسلامی در تهران اطلاع داد. علاءالدین بروجردی در حاشیه جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران در مورد اقدام موخر ایالات متحده مبنی بر اعلام قدس بعنوان پایتخت رژیم اسرائیلی اظهار کرد: این اقدام سبب تصویر العمل کشورها من جمله انگلستان و دیگر کشورهای نزدیک به این کشور گردید درکنار اینکه انسجام وسیع ای در میان کشورهای اسلامی به وجود آمده هست و در عمل ایالات متحده و شخص ترامپ با این اقدام یک خودزنی سیاسی را انجام داد. نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یک شور فوق العاده در تقابل با این تصمیم غیرقانونی و نابخردانه شکل گرفته که امید داریم از اجرای این تصمیم جلوگیری شود؛ در آینده نزدیک و کمتر از یک ماه دیگر روسای مجلس های کشورهای اسلامی در تهران حضور پیدا خواهند کرد علاوه بر این ظرف یک هفته آینده کشورهای پولی، عراق و جمهوری اسلامی ایران در سطح روسای مجالس نشستی خواهند داشت.

امیر حاتمی در هیچکدام از شبکه های اجتماعی فعالیت ندارد

پرونده شکایت از نمایندگان سلفی بگیر با موگرینی رد و مختومه شد
پرونده شکایت از نمایندگان سلفی بگیر با موگرینی رد و مختومه گردید سخنگوی هیات نظارت بر مشی نمایندگان از شکایت جمعی از مردم شیراز بر علیه نمایندگانی که با موگرینی سلفی گرفته بودند، اطلاع داد و اظهار کرد این مبحث خلاف شؤون نمایندگی تشخیص داده نشد و پرونده مختومه هست. محمدجواد جمالی در اظهار کرد وگو با ایسنا، در توضیح جلسه هیات نظارت بر مشی نمایندگان اظهار کرد: در این جلسه شکایت جمعی از مردم شیراز بر علیه نمایندگانی که با خانم موگرینی سلفی گرفته بودند مطرح و ارزیابی گردید. به رغم اینکه این شکایت شاکی مشخصی نداشت مبحث دوباره هم خلاف شؤونات نمایندگی تشخیص داده نشد و پرونده مختومه گردید. سخنگوی هیات نظارت بر مشی نمایندگان در مورد پرونده شکایت نیروی انتظامی از حمدالله کریمی، نماینده بیجار اظهار کرد: قرار هست هفته آینده این پرونده با حضور طرفین مورد ارزیابی قرار گیرد. وی علاوه بر این اظهار کرد: شکایت دیگر از یکی از نمایندگان در مورد گفت و گو انجام شده در مورد مبحث موسسات پولی و ارزشی بود. در این شکایت خواستار تذکر به این نماینده شده بودند که ما با آن نماینده گفت وگو کردیم.

وضعیت نامناسب بودجه ایده ای دولت برای قوه قضائیه
وضع نامناسب بودجه ایده ای دولت برای قوه قضائیه ریاست کل دادگستری تهران می گوید بودجه ای که دولت برای قوه قضائیه در سال ۹۷ موردنظر داشته هست، برای قوه قضائیه شایسته نیست و به طور قطع تحقق برنامه های کلان قوه را با مشکل رو به رو خواهد کرد. ..


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78920

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.