تاریخ ارسال : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آزمایشگاه فنی مکانیک خاک از انحصار وزارت راه خارج می گردد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم محمدرضا رضایی در نشست مسئولان ستادی و مسئولان کل آزمایشگاه‌های فنی و مکانیک با بیان اینکه  مراجع مالی کشور محدود هست، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی اقتضا می کند با دست کم هزینه ها بیشترین کارایی را داشه باشیم و در حوزه عمرانی کشور باید بتوانیم خوب ترین پروژه‌ها را اجرا کنیم.

وی با بیان این‌که عمر پروژه‌های عمرانی، ساختمان سازی،‌آسفالت، بتن و…

وی با بیان این‌که برای پروژه‌های عمرانی از سندهای خزانه اسلامی و اوراق همکاری استفاده می‌کنیم و این مساله پیمانکاری را از بین برده هست،‌افزود:‌ چند ایراد به آزمایشاه فنی و مکانیک خاک وارد هست؛‌  آزمایشگاه درآمد-هزینه هست و به همین علت باید خودتان درآمدزایی کنید.

ریاست کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان این‌که در پی نهادی هستیم تا بر تمام پروژ‌های عمرانی نظارت کند، اظهار کرد: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی بوده  و عمده فعالیت آن در حوزه این وزارتخانه هست.

رضایی با تاکید بر این‌که برای بالا بردن کیفیت پروژه‌های عمرانی نیازمند نهادی ناظر هستیم که قدرت برخورد را داشته باشد، اظهار کرد: دولت می‌خواست همین سامانه نصف و نیمه را واگذار کند، برای جلوگیری از این کار با وزیر راه و شهرسازی، معاون اول رئیس‌جمهوری و ریاست جمهوری مکاتبه  و تاکید کردیم این کار اشتباه هست.

وی دنبال کرد:‌باید آزمایشگاه را گسترش و در جهت افزایش کیفیت و جلوگیری از هدررفت سرمایه‌های ملی جایگاه آنرا به دستگاه حاکمیتی بالا بردن داد.

وی با بیان این‌که کمیسیون عمران مجلس مدافع آنهایی هست که در زمینه بالا بردن کیفیت پروژه‌های عمرانی گام برمی‌دارند،  اضافه کرد:  در پی ایجاد کار تیمی هستیم تا با عرضه برنامه ای به مجلس، آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک را از انحصار راه و شهرسازی خارج و به دستگاهی با اختیارات زیادتر درآورده تا بتوان در آینده شاهد افزایش کیفیت در پروژ های عمرانی باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84249

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.