تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آزمون جایابی و ملی دانش‌آموختگان خارج از کشور، ۱۶ دی برگزار می‌شود

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

 محمد حسین پورکاظمی،رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت  با اشاره به اینکه دو آزمون ملی و جایابی، آزمون ارزیابی مدرک دانش‌آموختگان خارج از کشور هستند، اظهار کرد: شرکت‌کنندگان این دو آزمون موظف به کسب ۶۰ درصد نمره برای قبولی می‌باشند.

 

وی با بیان اینکه آزمون جایابی دانش‌آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور روز پنجشنبه ۱۶ دی برگزار می‌شود‎، خاطرنشان کرد: این آزمون تنها در شهر تهران برگزار می‌شود.

 

پورکاظمی با بیان اینکه در دوره قبل برگزاری آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور حدود ۱۲۰ نفر ثبت نام کننده داشتیم که در این میان ۱۰۰ نفر در آزمون امتحان دادند‏، اظهار داشت: تعداد شرکت‌کنندگان این آزمون نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

 

وی با بیان این که حدود ۷۰ نفر در آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور ثبت نام به عمل آورده‌اند، گفت:‌ در صدد هستیم طی دوره‌های آینده آزمون ملی را جایگزین آزمون جایابی کنیم چرا که آزمون ملی به لحاظ سنجش، کار آزمون جایابی را خواهد کرد و نظر دبیرخانه نیز بر برگزاری آزمون ملی است.

 

وی با یادآوری این نکته که آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی و آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور  در تهران برگزار می‌شوند‏، اظهار داشت: اگر مشکل خاصی اتفاق نیفتد آزمون جایابی دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد اما هنوز تصمیم قطعی در این خصوص گرفته نشده است.

 

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه منابع این آزمون‌ها بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir  وجود دارد، گفت:‌منابع هر آزمون را اصولا در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

وی همچنین درباره اعلام نتایج این دو آزمون خاطرنشان کرد: کلید اولیه هر دو آزمون معمولا چند روز پس از برگزاری آزمون، روی سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی قرار داده خواهد شد و داوطلبان فرصت دارند این پاسخنامه را بررسی کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34822

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.