تاریخ ارسال : ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آشپزی که به‌جای قاشق با دستانش غذا را هم می‌زند! + تصاویر

پِرِم کومار اهل دهلی‌نو است و همواره مردم را از توانایی بالای خود در تحمل حرارت شگفت‌زده می‌کند.

به گزارش شلمچه نیوز،  پِرِم کومار با دستانی برهنه و بدون محافظ ماهی سرخ می‌کند؛ او دستانش را درون دیگ پر از روغن با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد فرومی‌برد و غذا را زیرورو می‌کند. این آشپز ۶۵ ساله در «کارول باغ» کنار خیابان روزانه ۱۵۰ کیلوگرم ماهی سرخ می‌کند و به صدها نفر می‌فروشد و البته بیشتر مشتریان فقط به هوای تماشای هنرنمایی عجیب وی به دکه اش می‌آیند.

کومار می‌گوید این استعدادش را از پدرش که در سال ۱۹۶۰ بانی این کسب وکار خانوادگی بود، به ارث برده است. ناگفته نماند پرم همیشه دستانش را در روغن فرو‌نمی‌برد و فقط وقتی مشتری‌ها از او بخواهند این کار را انجام می‌دهد. او بسیار امیدوار است که پسر ۲۶ ساله‌اش، دیپاک کومار، نیز به‌زودی این مهارت را بیاموزد. البته کومار تنها کسی در دنیا نیست که چنین توانایی دارد؛ آشپزی دیگر از تایلند، چیانگ مای، نیز با دستانی برهنه مرغ سرخ می‌کند.

جالب است بدانید در پس این استعداد مافوق بشری یک دلیل علمی وجود دارد با نام «تأثیر لیدن فروست» (Leidenfrost effect). طبق این پدیده فیزیکی انسان می‌تواند دستانش را درون مایعات داغ فروببرد به شرطی که قبل از آن دستش را درون آب یخ فروکند. در چنین حالتی مایع داغ، آب روی دست را گرم و به بخار تبدیل می‌کند. این بخار همچون محافظی برای پوست عمل کرده و مانع از تماس مایع داغ با سطح پوست می‌گردد. البته این لایه محافظ فقط برای مدت‌زمان اندکی دوام می‌آورد و فرد باید سریعاً دستش را از مایع داغ خارج کند.
آشپزی که به‌جای قاشق با دستانش غذا را هم می‌زند! + تصاویر

آشپزی که به‌جای قاشق با دستانش غذا را هم می‌زند! + تصاویر

باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4696

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.