تاریخ ارسال : ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آغاز انتخابات پارلمانی آلمان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مراکز اخذ رای در آلمان از ساعت ۸ به وقت محلی (۹:۳۰ به وقت تهران) بر روی واجدین شرایط رای دادن در آلمان باز شده است.

هر فرد بالای ۱۸ سال دارای تابعیت آلمانی می تواند در این انتخابات شرکت کند و هر فرد می تواند یک حزب و یک نماینده را به صورت جداگانه انتخاب کند.

بر اساس قانون اساسی آلمان، مجلس آلمان یا بوندس‌تاگ ۵۹۸ نماینده دارد. سرنوشت ۲۹۹ کرسی مستقیما با رای نخست شهروندان به نمایندگان حوزه‌های انتخابی تعیین می‌شود و ۲۹۹ نماینده نیز از طریق رای دوم به احزاب مشخص می‌گردند.

در این انتخابات ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از حق رای برخوردارند. سه میلیون نفر از شهروندان که به سن قانونی رسیده‌اند، می‌توانند برای نخستین بار رای خود را به صندوق بریزند و در انتخابات شرکت کنند.

در این انتخابات "مارتین شولتز" از حزب سوسیال دموکرات و "آنگلا مرکل" از حزب دموکرات مسیحی برای تصاحب کرسی صدر اعظمی با هم رقابت خواهند کرد.

انتخابات پارلمانی آلمان هر چهار سال یک بار برگزار شده و این دوره نوزدهمین دوره مجلس فدرال آلمان است. در این انتخابات نه تنها نمایندگان مجلس آلمان (بوندس تاگ) بلکه صدر اعظم این کشور انتخاب می‌شود.

رای گیری تا ساعت ۱۸ بعد از ظهر به وقت محلی ادامه داشته و بلاقاصله بعد از آن شبکه های مهم تلویزیونی آلمان اولین نتایج رای گیری را اعلام خواهند کرد.

صد اعظم پس از تشکیل مجلس با توصیه رئیس جمهور فدرال و توسط رای پنهان نمایندگان انتخاب می شود.

اتحادیه اروپا با نگرانی به این انتخابات چشم دوخته است چرا که کارهای ناتمامی دارد که باید با همراهی آلمان به پایان برساند. نظر سنجی ها حاکی از آن است که حزب افراطی جایگزینی برای آلمان در این انتخابات موفقیت چشمگیری را به دست خواهد آورد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66656

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.