تاریخ ارسال : ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای توکلی دستاورد افشاگری خود را گزارش دهید

وب سایت تابناک در گزارشی درج کرد: «احمد توکلی»، نماینده پیشین مجلس و ریاست هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت هفتم آذرماه جاری، از کناره گیریی دسته جمعی اعضای «هیأت رسیدگی به تخلف های مؤسسه ارزشی ثامن الحجج» اطلاع داد و درکنار خورده گیری از بانک مرکزی در مورد کوتاهی برای وصول تسهیلاتی که این مؤسسه به مردم داده، از دریافت کنندگان تسهیلات کلان این مؤسسه خواست هرچه زودتر نسبت به تسویه حساب اقدام کنند، وگرنه اسم آنها را افشا خواهد کرد.

  این فعال سیاسی اصول گرا که تقریبا در همان برهه ای که «محمود صادقی» نماینده اصلاح طلب مجلس اسامی بدهکاران کلان بانک سرمایه را منتشر نمود، به گیرندگان تسهیلات عمده از مؤسسه ثامن الحجج اخطار داد، یاد آور شده که بیشترین تخلف های مؤسسه ثامن الحجج در سال ۸۶ رخ داده هست، ولی «{محمود} بهمنی»، ریاست وقت بانک مرکزی این مؤسسه را پشتیبانی کرد. از انجایی که مؤسسه ثامن الحجج، بازرسان بانک مرکزی را به شعب راه نمی داد، مدیرعامل این مؤسسه از جانب ریاست کل بانک مرکزی وقت تشویق نامه دریافت نمود.

توکلی ادامه داده بود که «در دولت یازدهم نیز بانک مرکزی در برخورد با کارهای همانند این مؤسسه جدیتر گردید اما دوباره هم اهمال و کوتاهی وجود داشت. بانک مرکزی در این هجده ماه به چه سبب از این شخص غافل بود؟ بالاخره هم مدیرعامل این مؤسسه تحت الحفظ در مسکن اش محصور گردید.»

»

»توکلی عنوان کرده: «بانک مرکزی لازم هست اعلام کند به چه سبب این گروه و تحت چه فشارهایی از جانب خود کناره گیری داده اند؟ علاوه بر این بانک مرکزی بصورت واضح توضیح بدهد که به چه سبب در وصول تسهیلاتی که این مؤسسه به مردم داده، کوتاهی می شود؟ از جانب دیگر بانک مرکزی پرداخت قرض های سپرده گذاران کلان مؤسسه ثامن الحجج را به بانک پارسیان واگذار کرده، ولی هیچ نوع تضمینی از بانک پارسیان اخذ نشده هست.»

»به گفته وی، عمده تسهیلات کلان این مؤسسه به قضات باسابقه، فرزندان علما و شخصیتهای سیاسی پرداخت شده که دیده بان واضح و عدالت در صورت عدم پاسخگویی بانک مرکزی، اسامی این اشخاص را منتشر خواهد کرد.

»

»هرچند مشخص نیست، به چه سبب منحصرا اسامی بدهکاران کلان بانک سرمایه افشاء شده و اسمی از سایر بدهکاران بانکی که در فهرست معوقات پولی ۲۰۰ هزار میلیاردی بخشی دارند، برده نشده هست، اما همین هم که قسمتی از اشخاصی که وام های کلان و آنچنانی دریافت کرده اند و نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام نمی کنند، اسمشان از طریق یک نماینده مجلس افشا شود؛ اقدامی با ارزش هست.

«احمد توکلی» در سخنانش عنوان کرده که «عمده تسهیلات کلان این مؤسسه (تامن الحجج) به قضات باسابقه، فرزندان علما و شخصیتهای سیاسی پرداخت شده است» اکنون فرصت اوست که در گزارشی دیگر اعلام کند که دستاورد دنبال کنندهی هایش به کجا ختم شده و اینکه آیا این اشخاص بعد از اخطار او نسبت به تعیین تکلیف مبالغ دریافتی شان اقدام کرده اند یا خیر؟

حالا گویی فرصت «احمد توکلی» هست که چند سالی هست، بعد از انتهاء مرحله نمایندگی اش «سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت » را تشکیل داده و به گفته خودش، هیچ نگاه سیاسی را هم در آن دنبال نمی کند؛ تا اگر واقعا اشخاص دریافت کننده وام های کلان از مؤسسه ثامن الحجج «قضات باسابقه، فرزندان علما و شخصیتهای سیاسی» می باشند و نسبت به تسویه تسهیلات دریافتی اقدام نمی کنند، اسم آنها را برای مردم افشا کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77994

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.