تاریخ ارسال : ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای رئیس جمهور به شما اطلاعات غلط می دهند

محمود بهمنی، رئیس کل سابق بانک مرکزی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور در خصوص اداره شدن کشور با درآمد نفتی ۱۲۰ دلار در دولت قبل و ۲۵ دلار در دولت فعلی اظهار کرد: قطعا در گذشته قیمت نفت در مقطعی افزایش یافته بود و قیمت‌ بالای نفت در مقطعی برای چند ماه وجود داشت، اما به مرور این روند قیمتی کاهش یافت، تا به امروز رسیدیم و هیچ وقت، قیمت نفت در یک مقطع بلند مدت ۱۲۰ دلار در دولت قبل دوام نداشت. اینکه بیاییم و در یک تریبون رسمی اعلام کنیم دولت قبل کشور را با نفت ۱۲۰ دلار اداره کرده اشتباه است و به نظر من اینها ناشی از دریافت اطلاعات غلط است.
 وی خاطرنشان کرد: باید میانگین قیمت نفت در دولت قبل و دولت فعلی حساب شود تا بتوان قضاوت صحیحی ارائه داد و نمی توان با پیش کشیدن چند مقطع که قیمت نفت بالای ۱۰۰ دلار بوده، قیمت کل دوران دولت قبل را ۱۰۰ یا ۱۲۰ دلار دانست.
به گزارش نسیم،  رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: در دولت قبل وقتی تحریم شدیم، فروش نفت ما از دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه به ۷۰۰ هزار بشکه کاهش یافت. باید به میزان کمیت فروش نفت هم توجه کرد، اگر قیمت نفت در دولت قبل در مقاطعی بالا بود، میزان فروش نفت ما هم بسیار کاهش یافته بود.
 بهمنی بیان کرد: برای اظهار نظر منصفانه باید میانگین قیمت و فروش نفت در نظر گرفته شود. روند قیمت نفت در چند سال اخیر رو به کاهش بوده است. دولت یازدهم هنوز کشور را با نفت ۲۵ دلار اداره نکرده و قیمت نفت همین امروز به ۳۱ دلار رسیده است. لذا میانگین قیمت نفت در دوره سه ساله شما خیلی بالاتر از این ارقام است، اشتباه می‌کنید.
وی عنوان کرد: دولت قبل هم کشور را با نفت ۱۲۰ دلار اداره نکرد، زیرا تنها در مقاطعی قیمت نفت به ۱۲۰ دلار رسید، بنابراین نباید بی انصافی کرد. باید توجه کرد که در حال حاضر صادرات نفت از دولت قبل بیشتر است. ما همان نفت محدود را هم که می فروختیم، در شرایط تحریم بودیم و پولهای آن در شرایط بسیار سختی به دست ما
می رسید زیرا آن زمان پولهای ما را بلوکه می کردند.
رئیس کل سابق بانک مرکزی به نسیم آنلاین بیان کرد: اگر همه محدودیتهای دولت قبل را با گشایش‌های دولت فعلی در نظر بگیریم، شاید بتوانیم بگوییم که به طور میانگین درآمد نفتی دولت قبل تفاوت چندانی با درآمد نفتی دولت فعلی ندارد، ولی برای اظهار نظر دقیق‌تر باید محاسبات لازم صورت گیرد، به خصوص اینکه این حرف از زبان یک مقام دولتی و رسمی بیان شود.
بهمنی با پیش بینی قیمت نفت در سال آینده نیز عنوان کرد: در حال حاضر قیمت نفت روی حدود ۳۱ دلار قرار گرفت. پیش بینی می کنم قیمت نفت بالاتر خواهد آمد و تا پایان سال ۲۰۱۶ روی ۵۰ دلار قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12955

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.