تاریخ ارسال : ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای ریاست جمهور!دوست و دشمنتان را بشناسید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، ۱- وارونه‌نمایی و کذب از خاصیت منافق هست؛ منافق بزرگ را کوچک و کوچک را بزرگ نشان می‌دهد؛ حوادث را وارونه جلوه داده و به اصطلاح  «نعل را وارونه می‌زند»، جای متهم و شاکی را عوض کرده و بر سر جنازه‌ای می‌گرید که خود آنرا کشته هست و در یک کلام منافق، به گفته امیر مومنان علی (ع) درونش با بیرونش یکسان نیست: «یخالف لسانه قلبه وقوله فعله وسریرته علانیته.» بعضی سیاست‌های اقتصادی و خسارت‌های حاصل از اعتماد ۴ ساله به آمریکا در کنار بودجه‌ریزی افتضاح نیز، در ناخشنودی این قشر موثر بود. شعارها غالبا در چارچوب مشکلات اقتصادی و معیشتی بود تا این که، دورویی از راه رسید و وارونه‌نمایی‌ها آغاز گردید. چند صد نفری از حامی های همین دولت که چهره و قد و قواره‌شان نه به قشر ضعیف جامعه می‌خورد و نه اصولا شبیه دغدغه‌مندها بودند، با مدیریت شبکه‌های بد‌نام وارد مرحله براندازی گردیدند و مردم هم بسیار زود صف خود را از آنان جدا کردند. بعضی از این شبکه‌ها رسوایی را به جایی رساندند که نوشتند، نیروی دریایی، هوایی، زمینی ارتش و سپاه هم به حال آماده‌باش درآمده‌اند! این تعداد که بر علیه روحانی، اسلام، قرآن و امام حسین(ع) شعار می‌دادند، همان‌هایی می باشند که در انتخابات، به این دولت رای دادند.
۲- ۲- حساب آن دسته از مردم که به سبب نگرانی از تورم حاصل بی‌تدبیری و افزایش غیرمنتظره! نرخ بنزین، جهش نرخ بعضی اقلام مصرفی مانند تخم مرغ، بودجه‌ریزی بد برای سال ۹۷ و از همه مهمتر، حذف یک‌شبه یارانه ۳۵ میلیون نفر، دلواپس بودند و به آن اعتراض داشتند جدا. ۵۲ ۵۲ ماهی می‌شود که این تعداد، از دولت محترم وعده «همه قطعنامه‌ها و تحریم‌ها در همان روز اجرای توافق کنسل خواهد شد»، « گشایشی حاصل خواهیم کرد که دیگر نیازی به یارانه ۴۵ هزارتومانی نداشته باشید»، «طرحی در دست داریم که مردم در نفع سهام کارخانجات خوب شریک شوند» ،«احترام را به پاسپورت ایرانی باز می‌گردانیم»و… شنیده‌اند و با رویت درنهایت این وعده‌ها، از دولت نا امید و از رای به آن پشیمان شده‌اند. حساب این تعداد جداست و حق دارند با اکتساب مجوزهای قانونی اعتراض کنند اما، حساب فتنه‌گرانی که روز گذشته با محاسباتی! به این دولت رای داده و امروز طلبکار شده و فتنه‌انگیزی کردند و به اموال عمومی حمله‌ور گردیدند را بدون نگرانی لازم هست کف دستشان گذاشت. در تمام کشور های دنیا، چشم فتنه را بی‌درنگ کور می‌کنند؛ نمی‌کنند؟ روز گذشته در حالیکه این طیف که به آقای روحانی رای داده بودند، در حال شعار دادن بر علیه وی بودند، بچه‌های بسیجی در پشتیبانی از دولت سنگ تمام گذاشتند! دوست و دشمن را بشناسید، آقای رئیس‌جمهور!
۳- در تمام کشور های دنیا، چشم فتنه را بی‌درنگ کور می‌کنند؛ نمی‌کنند؟ روز گذشته در حالیکه این طیف که به آقای روحانی رای داده بودند، در حال شعار دادن بر علیه وی بودند، بچه‌های بسیجی در پشتیبانی از دولت سنگ تمام گذاشتند! دوست و دشمن را بشناسید، آقای رئیس‌جمهور! ۳- به دولتمردان عزیز بر نخورد اما، نوع برخورد آنان با مشکلات معیشتی مردم اصلا قابل دفاع نیست. ۴ ۴ سال تمام وقت و سرمایه‌های مردم صرف گفتگوها هسته ای گردید. دولت چکیده گردید در وزارت خارجه، وزارت خارجه چکیده گردید در آقای ظریف و کار وی هم چکیده گردید در گفتگوها هسته‌ای. گفتگوها هسته‌ای هم کلاهی گشاد گردید بر سر دولت! منتقدان را هم که به جهنم حواله دادند. تمام مشکلات بنی بشر را هم به دولت‌های قبل نسبت داده و ناجوانمردانه مدعی گردیدند، ویرانه تحویل گرفته‌اند. این ۴ سال هم به کنار. متاسفانه رویه دولت در ۴ ماه پیش هم دگرگونی چندانی نکرده. روز گذشته عبدالله رمضان‌زاده برای توجیه این همه ناکامی و در جواب به اعتراض‌ها و پشیمان شده‌ها گفت، دولت کشور را ونزوئلا تحویل گرفت! و لازم هست از آقای روحانی تشکر هم بکنند! این یعنی، دولت علاوه بر این که هیچ برنامه‌ای برای اصلاح امور ندارد، قصد دگرگونی رویه نادرست گذشته را نیز ندارد. همه این مشکلات اقتصادی راه حل دارند. دولت بعد از یک معذرت خواهی از مردم و منتقدان بدون هیچ اما و اگری، رویه را دگرگونی دهد. رویه هم آشکار هست:
۴- رویه هم آشکار هست: ۴- به صورت سنتی و بنا به شرایط مخصوص حاکم بر اقتصاد کشور، نرخ سوخت و بنزین در ایران به صورت مستمر رابطه مستقیمی داشته با تورم. دولت برپایه قانون می‌تواند نرخ بنزین را دگرگونی دهد اما نه یک شبه قانون به دولت اذن داده ظرف ۵ سال و به آرامی، به صورتی که به جامعه شوک و به مردم فشار وارد نشود، بنزین را گران کند. دولت می‌تواند ضمن احیای دو مرتبه کارت سوخت، به صورت مثال همان ماهانه ۶۰ لیتر را با نرخ فعلی به کارت سوخت همه مردم واریز کند. دولت پس از ان می‌تواند، نرخ استفاده اکثر از ۶۰ لیتر را بصورت پلکانی افزایش دهد. این اقدام هم مانع از ورود شوک و فشار به مردم می‌شود، هم جلوی قاچاق سوخت را می‌گیرد و هم موجب صرفه‌جویی در استفاده سوخت و کاهش آلودگی هوا می‌شود.
۵- ۵- شاید ‌اشتباه باشد اما هیچ بعید نیست، وضع اقتصادی که امروز بر کشور حاکم شده، به عمد به مردم تحمیل کرده باشد. دولت متاسفانه در این مدت هیچ‌گاه با فتنه‌گران مرزبندی نکرده هست، فتنه‌گرانی که در بدنه دولت نفوذ کرده‌اند و پیشینه دادن گرای تحریم‌ها به آمریکا برای ایجاد ناخشنودی عمومی را در پرونده سیاه خود دارند. رها‌شدگی بعضی جایگاه ها ارزشمند دولتی در چنین شرایطی نیز به ما می‌گویند، به احتمال بسیار «عمدی» در کار هست. چه طور می‌شود دولت، همه ابزارها و ظرفیت‌ها را در کنار مجلس، شورای شهر، شهرداری و… در اختیار داشته باشد و ۴ سال و ۴ ماه تنها توجیهش در ناکامی‌ها «تقصیر دولت نهم و دهم بود» باشد؟ معمای عجیبی هست. جریانی در بدنه دولت نفوذ کرده که چه در انتخابات شکست بخورند و چه برنده شوند، جامعه را به آشوب می‌کشانند! آن از سال ۸۸ و این هم از سال ۹۶! این جریان هیچ ترسی ندارد دولت را رحم اجاره‌ای بخواند و بنویسد لازم هست از روحانی هم گذر کرد. آیا معیشت مردم را به گروگان نگرفته‌اند؟
۶- آیا معیشت مردم را به گروگان نگرفته‌اند؟ ۶- تجربه برجام به ما می‌گوید، هرگاه در مسائل اقتصادی، کارد را به استخوان می‌رسانند، قطعا می خواهند امتیازهایی به دشمن بدهند. روز گذشته می‌گفتند هسته‌ای را بدهیم تا گشایش اقتصادی حاصل گردد که اگر چنین نشود هر روز ۱۵۰ میلیون دلار آسیب خواهیم کرد، امروز شاید می‌خواهند بگویند، اگر در مسائل منطقه‌ای امتیاز ندهیم، وضع همین می باشد که می‌بینید. گروگان‌گیرهای معیشت مردم این بار می‌خواهند دولت را به دادن امتیازهایی در منطقه مجبور کنند. در هیچ کجای دنیا به اشخاص و رسانه‌هایی که به صورت علنی مردم را به براندازی و جنگ مسلحانه ترغیب می‌کنند، اذن نفس کشیدن را نمی‌دهند، دولت بهبود شرایط بد تحمیلی اقتصاد را، با مرز‌بندی با فتنه‌گران آغاز کند.

یاد داشت کیهان/جعفر بلوری


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=81256

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.