تاریخ ارسال : ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای ظریف! آن زانو زدن یادتان هست؟

نتیجه نزدیکی و بها دادن بیش از حد دولت روحانی به این کشور حاشیه خلیج فارس، تصمیمی بی سابقه و توهین آمیز از سوی این کشور و ممنوع کردن ورود اتباع ایرانی به خاکش شده است.

به گزارش شلمچه نیوز،  یک سال و اندی پس از زانو زدن وزیر خارجه ایران مقابل امیر کویت در سازمان ملل، این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس ورود اتباع ایرانی را ممنوع کرد.

کویت این تصمیم را در دنباله‌روی از سیاست‌های دولت جدید آمریکا گرفته و ورود اتباع ۵ کشور از جمله ایران را به خاکش ممنوع کرده است. روزنامه «اکونومیک تایمز» به نقل از منابع کویتی نوشت کویت نیز سیاستی مثل سیاست دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا اتخاذ کرده و دادن ویزا به شهروندان ۵ کشور از جمله ایران، عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان را به حالت تعلیق درآورده است.

این منابع مدعی شدند، ممنوعیت سفر شهروندان کشورهای ذکر شده به کویت، به دلیل «بی‌ثباتی اوضاع» در آن‌هاست. به نوشته این روزنامه، ترامپ از این تصمیم دولت کویت استقبال و آن را گامی «هوشمندانه» توصیف کرده است. در سال ۲۰۱۱ کویت اولین کشوری بود که صدور ویزا برای تمامی شهروندان سوریه را ممنوع کرد.

ممنوعیت ورود اتباع ایرانی به کویت در حالی است که کمتر از ده روز پیش، وزیر خارجه این کشور وارد تهران شد و پیام امیر کویت را به حسن روحانی رییس جمهور تحویل داد.

سال گذشته، نحوه نشستن محمدجواد ظریف مقابل امیر کویت در سازمان ملل، برای گفت و گو با او که شبیه زانو زدن بود انتقادات فراوانی به دنبال داشت. این اتفاق درست بعد از فاجعه منا رخ داد. تبریک کویت به عربستان به خاطر برگزاری مناسب حج(!) هم آتش انتقادات را تندتر کرد.

در ماه های گذشته نام کویت بارها به عنوان کشوری که خواستار میانجیگری میان ایران و عربستان است مطرح شده است.

با این وجود، نتیجه نزدیکی و بها دادن بیش از حد دولت روحانی به این کشور حاشیه خلیج فارس، تصمیمی بی سابقه و توهین آمیز از سوی این کشور و ممنوع کردن ورود اتباع ایرانی به خاکش شده است.

تکمیلی/ سفیر پاکستان در کویت این خبر را تکذیب کرد اما دولت کویت هنوز واکنشی به آن نشان نداده است.

صراط

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40022

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.