تاریخ ارسال : ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای ظریف! لطفا به جای لبخند، کمی هم اخم کنید

از نگاه یک ناظر بیرونی، به نظر می رسد ایران محتاج برقراری دوباره روابط است و عربستان از موضع قدرت برای این کار پیش شرط می گذارد! در این شرایط آیا درخواست کمی “اخم” به جای “لبخند” از ظریف انتظار نامعقولی است؟!

به گزارش شلمچه نیوز، در شرایطی که مقامات دیپلماتیک کشورمان در مقابل گستاخی های روزافزون حاکمان سعودی همچنان لبخند می زنند و برای تغییر رفتار آنان ابراز امیدواری می کنند، طرف سعودی هر روز شروط جدیدی را برای برقراری دوباره روابط با ایران مطرح می کند!

در یکی از آخرین اظهارات گستاخانه مقامات سعودی، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان، گفته است: برخی از کشورها پیشنهاد میانجی‌گری را میان ایران و عربستان داده بودند و ایده‌هایی مبنی بر این اقدام رد و بدل شد. تا زمانیکه ایران پاسخ مناسبی به ریاض ندهد، هیچ میانجی‌گری صورت نمی‌گیرد.

او که در نشست وزرای خارجه در “شورای همکاری عرب-هندوستان” در منامه پایتخت بحرین حضور داشت ادامه داد: در ایران نهادهایی هست که بعنوان سازمان‌های تروریستی طبقه بندی شدند و مقام هایی دارد که بخاطر انجام اقدامات مرتبط با فعالیت های تروریستی تحت تعقیب هستند.

الجبیر گفت: مساله واضح است و ایران باید سیاست خود را تغییر دهد که شامل بهبود روابط با همسایگان و عدم دخالت در امور داخلی آنهاست.

حاکمان سعودی؛ هر روز گستاخ‌تر از دیروز/ آقای ظریف! لطفا به جای لبخند، کمی هم اخم کنید

در مقابل این گستاخی ها، مقامات وزارت خارجه کشورمان، همچنان مشغول ارشاد عربستان و دعوت این کشور به خویشتن داری هستند! تا جایی که از نگاه یک ناظر بیرونی، به نظر می رسد ایران محتاج برقراری دوباره روابط است و عربستان از موضع قدرت برای این کار پیش شرط می گذارد!

این در حالی است که رفتار حاکمان تازه کار سعودی نشان داده که آنها از ماجرای سفارت عربستان در تهران، تنها به عنوان یک بهانه استفاده کرده اند و کنون نیز تمام تلاش خود را برای بسیج کشورهای عربی و غربی علیه ایران به کار گرفته اند.

در این شرایط آیا درخواست کمی “اخم” به جای “لبخند” از محمد جواد ظریف انتظار نامعقولی است؟! آیا دولت تدبیر و امید نباید اندکی از حالت انفعال خارج شده و پاسخ گستاخی های حاکمان سعودی را بدهد تا کشورمان در جایگاه بدهکار، و سعودی ها در جایگاه طلبکار ننشینند؟

صراط

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10123

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.