تاریخ ارسال : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای عارف؛ دانستن حق مردم است/ لطفا پشت پرده بسته شدن لیست به اصطلاح امید را به مردم بگویید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، علی اکبر محمودی فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه در روزهای اخیر و نزدیک شدن به ایام انتخابات شاهد اظهارات تفرقه افکنانه آقای عارف هستیم گفت: متاسفانه ایشان به جای اینکه به فکر همگرایی بین نیروهای معتدل و طرفدار دولت با اصلاح طلبان باشد با کنایه های خود باعث کدورت و تفرقه بین نیروهای همسو با دولت می شود.

وی با اشاره به تکرار ادعاهای آقای عارف در خصوص پشت پا زدن عده ای به مرام نامه اصلاح طلبی افزود: بنده از ایشان دعوت میکنم برای یک بار هم که شده با مردم صادقانه صحبت کند و بگوید لیست واحد انتخابات مجلس تهران را چگونه بسته و به نام خود مصادره کردند.
 

وی  با بیان اینکه آقای عارف بزرگتر و لیدر اصلاحات نیست تصریح کرد: متاسفانه برخی از آقایان دایه مهربان تر از مادر شده اند و تصور می کنند اصلاحات ملک شخصی آنهاست تا به صورت خانوادگی اداره و سرنوشت یک جریان را با تصمیم های نادرست خود عوض کنند.
 

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه اصلاحات ریشه در اعتقادات ما داردافزود: آنهایی که از مرام اصلاح طلبی دم میزنند این مرام نامه را منتشر کنند تا مردم در جریان خودخواهی و قدرت طلبی آنها قرار بگیرند و مشخص شود چه کسانی به مرام اطلاح طلبی پشت پا زدند.
 

وی با اشاره به انتخابات گذشته شورای شهر تهران اظهار داشت: گویا آقای عارف اشتباه محاسباتی خود و اطرافیانش را فراموش کرده است. اشتباهی که منتج به حضور امثال راستگوها و دنیا مالی ها در شورای شهر و باعث واگذاری شورا و شهرداری به جناح رقیب شد.
 

وی ادامه داد: آقای عارف به خاطر دارید در زمان بررسی صلاحیت اشخاص برای ورود به لیست جریان طرفدار دولت و اطلاح طلبان شما هیچ اعتنایی به توانمندی افراد نکردید و چشم بر آن بستید.
 

محمودی با بیان اینکه اظهارات اخیر عارف فرار رو به جلو و عدم پذیرش واقعیت هاست گفت: متاسفانه خودخواهی برخی افراد یعنی  نقض مرام نامه اصلاح طلبی چرا که این افراد هیچ اعتقادی به جریان اصلاحات نداشته و در صدد پوشاندن عملکرد ضعیف خود در مجلس دهم هستند.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه در جریان بستن لیست تهران در حق فعالان و جوانان اصلاح طلب جفا شد گفت: در جریان بسته شدن لیست به اصطلاح امید افراد و جوانان شایسته ای بودند که به خاطر تصمیم های اشتباه و حب و بغض برخی از نزدیکان آقای عارف وارد لیست نشده و قربانی رانت خواری و بده بستان های سیاسی شدند.

 

این فعال اصلاح طلب افزود: همه مردم دیدند که بعضی از افراد حاضر در لیست نه بر اساس توانمندی و شایستگی خود، بلکه به پشتوانه پدر، یا رابطه خویشاوندی و همچنین رانت های پشت پرده به لیست به اصطلاح امید راه پیدا کردند در حالی که بسیاری از جوانان شایسته، انقلابی و معتقد و متعهد به جریان اصیل اصلاحات که سال ها برای این جریان زحمت و هزینه های زیادی متحمل شده بودند در بزنگاه انتخابات همانگونه که از نام رئیس دولت اصلاحات عبور کردند از نام آنها نیز گذشتند.

 

محمودی گفت: متاسفانه در لیست به اصطلاح امید نمایندگانی به مجلس راه یافتند که به جای قانون گذاری با در و دیوار مجلس عکس سلفی می گرفتند. افرادی که به جای دفاع از حقوق ملت از حقوق نجومی پدرشان دفاع کردند. افرادی که با اظهارات غیر کارشناسانه خود باعث تمسخر رسانه ها شدند. افرادی که نماینده مردم تهران هستند و نمی دانند کاهو چینی نوعی کاهو است که در اطراف پایتخت کشت میشود نه از چین وارد کشور.

 

وی گفت: ایشان که از مرام نامه اصلاح طلبی دم میزنند  و سابقه ریاست بر سازمان برنامه و بودجه دارند اعلام کنند در جریان بررسی برنامه پنج ساله ششم، چند پیشنهاد، تذکر و یا نطقی در این خصوص ایراد کردند؟چند بار در بررسی این برنامه در مخالفت یا موافقت صحبتی کرده اند؟ حتی دریغ از یک تذکر!!!

 

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه برخی از اصولگرایان معتدل در عمل، حامی دولت بوده اند نه در حد حرف و شعار افزود: آقای عارف به مردم بگویید که از ابتدا قرار بر این بود که لیست مشترکی با حضور حامیان دولت و اصلاح طلبان معتدل آماده و منتشر شود که به یکباره لیست با هدایت اطرافیانتان مصادره شد.

 

وی با طرح این سوال که اگر شما در مجلس قبل بودید آیا همانند افرادی که امروز انگشت اتهام را به سمت آنها نشانه گرفته اید برای تصویب برجام آبروی خود را کف دست می گذاشتید یا خیر؟ اظهار داشت: آقای عارف شما به جای جذب سیاسیون معتدل و معتقد به اصلاح با اظهاراتتان باعث دفع و دلخوری این عزیزان شده اید که این موضوع مغایر با مرامنامه اصیل اصلاح طلبی است.

 

محمودی  ادامه داد: از روز اول اعلام نتایج انتخابات، اطرافیان که حرمت شما را نیز با مشاوره هایشان زیر پا گذاشته و شان شما را برای افتتاح یک کافی شاپ پایین می آورند اقدامات تخریبگرایانه و غیر اخلاقی خود را در جهت تضعیف برخی از افراد لیست مشترک آغاز و در این مسیر از جیب مبارکشان نیز استمداد گرفته و خبرپراکنی و شایعه سازی کردند.

 

وی با بیان اینکه بزرگان جریان اصیل اصلاحات همیشه بر پایبندی اخلاق اخلاق و اخلاق تاکید دارند گفت: تخریب افراد در مرام و مسلک اصلاح طلبان اصیل انقلاب نیست جناب اقای عارف پس بهتر است در انتخاب و مشاور گرفتن از اطرافیان خود تجدید نظر کنید چرا که برخی از اطرافیان شما فرصت طلبند تا اطلاح طلب.

 

وی با اشاره به  بد اخلاقی ها و تندروی های  برخی از به اصطلاح اصلاح طلبان در گذشته گفت: آقای عارف ما هنوز تخریب آیت الله هاشمی توسط هم مسلکان شما در گذشته را فراموش نکرده ایم افرادی که با تند روی حرمت بزرگان کشور و شخص ایشان را حفظ نکردند و باعث انشقاق بین حاکمیت با اصلاح طلبان شدند و برخی اطرافیان شما با مشاوره های غلط شما را به سمت و سوی تندروی هدایت می کنند.

 

این فعال اصلاح طلب ادامه داد: در آغاز مجلس دهم به علت مشاوره های غلط و عدم درک صحیح از فضای مجلس در حالی که می توانستید برای تعیین ریاست و ترکیب کمیسیون های تاثیر گذار مجلس برنامه ریزی کنید برای پوشیدن ردای ریاست مجلس به نصیحت بزرگان و عقلا گوش ندادید و تمام پتانسیل  و تلاش خود را بیهوده خرج هیچ کردید و هم ریاست را باختید هم ترکیب کمیسیون های مجلس را.

 

علی اکبر محمودی با بیان اینکه امثال آقای عارف بیشتر ترمز اصلاحات هستند تا لیدرگفت: تصمیم گیری های غلط، عجولانه، خودخواهانه و غیر معقول برخی از افراد لیست امید به واسطه عدم شناخت و تجربه آنها از فضای سیاسی کشور است.

 

منبع: راه دانا


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=41558

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.