تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای مدیرعامل لطفاً مسیر بی ترافیک را به ما نشان دهید!

 مدیرعامل یکی از سازمان ها که مسئولیت اصلی وی در امور ترافیکی مرکز مازندران تعریف و خلاصه شده در مصاحبه ای مدعی شد که بنده عمداً به مسیرهایی می روم که ترافیک باشد و علت ترافیک را بررسی کنم.

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ این اظهارات مدیرعامل برای ما سوأل ایجاد کرد که آیا در ساری مسیری را می توانیم بیابیم که ترافیک نداشته باشد؟

۳۶۳

آقای مدیرعامل شما مدعی شده اید که در کلان شهرهای کشور پیک ترافیک وجود دارد اما به این مسئله توجه نکرده اید که در ساری لحظه ای وجود ندارد که دارای ترافیک خسته کننده نباشد.

به حمدالله حدود ۱۵ الی ۲۰ سال است که متولیان امور ترافیکی هر لحظه شعار حل بحران ترافیک را می دهند اما در حال حاضر باید صراحتاً اشاره به این موضوع داشت که ساری یکی از شهرهای بحران خیز از نظر ترافیک است.

گفتنی است یکی از مسئولین در سال های نه چندان دور اعلام داشت که تا عید امسال ( سال وقت ) مشکل ترافیک مرتفع می شود اما از آن وعده تا به امروز ما ۱۰ بهار را گذرانده ایم و از رفع مشکل مذکور خبری نشد یا در یکی از کمربندی های ساری چند سال قبل شهرداری دوربرگردان زد و زمان افتتاح متوجه شد که کامیون و اتوبوس نمی تواند از گذرگاه دوربرگردان عبور کند تا پروژه ای زخمی تحویل مردم و شهر ساری شود.

برای تصدیق بیشتر این مدعا شما مخاطب گرانمایه را دعوت می کنم که به خیابان ملت بنگرید که طرح ترافیکی ایجاد شد که نه تنها مشکل رفع نشد بلکه همه مردم از موقعیت جدید ناراضی اند و این دوربرگردان و ایجاد بلوار تنها بار ترافیکی در پی داشته و درصد احتمال تصادفات را بالابرده است البته در بلوار داراب / بلوار امیرمازندرانی / بلوار عسگری محمدیان و سایر مناطق دیگر نیز توفیقی در حل بحران ترافیک حاصل نشده و نصب چند سرعت گیر / شبرنگ یا تابلوهای هدایت کننده مسیر ، شاید از نظر مسئولین امر حل این بحران تلقی شود.

در ساعت به اصطلاح پیک ترافیکی در بافت مرکزی شهر شاهد قفل شدن مسیرهای منتهی به آن هستیم و مسئولین مربوطه با بستن بسیاری از تقاطع ها ، تنها با بارهای ترافیکی بازی می کنند و آن را از مکانی به مکان دیگر انتقال می دهند.

البته نگارنده با اشاره به تلاش های شهرداری و شهردار این شهر، اقدامات وی را آینده نگری برای بحران ترافیک شهر بر می شمارد که اجرای پروژه های روان سازی و بازگشایی مسیرها و خیابان های جدید می تواند این ادعا را اثبات نماید.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7232

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.