تاریخ ارسال : ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای مدیرکل! کمی قوانین وظایف خودتان را در انتخابات مطالعه کنید

آقای عسگری! شورای اسلامی استان برخاسته از اراده مردمی است و حتی سکوت پرحاشیه و عدم پاسخگویی علی  نبییان معاون امور عمرانی استانداری مازندران، خود جای بسی تأمل دارد.

به گزارش شعبان وفایی نژاد خبرنگار شلمچه نیوز از مازندران، انتخابات هیأت رئیسه شورای اسلامی مازندران در حالی به صورت قانونی برگزار گردید که از سوی استانداری مازندران دعوتنامه حضور در جلسه برای اعضای شورا ارسال گردید ؛ این جلسه رأس ساعت مقرر با حضور ۲۲ تن از اعضای شورا برگزار و اعضای شورای اسلامی استان ضمن حضور ، صورتجلسه این انتخابات را به امضاء رسانده بودند.

این انتخابات به ریاست فرهاد عسگری مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران برگزار و معاون و مسئول دفتر مدیرکل نیز در این جلسه حضور داشتند.

قابل ذکر است در این انتخابات موسی قاسمی طوسی و سید کمال آقامیری کاندیدای ریاست بودند که رئیس قبلی شورا مجدداً با رأی اعتماد اعضا، در این سمت باقی ماند.

 در تحلیل ادعای مطرح شده از سوی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران باید باید اذعان داشت برگ رأی برای همه اعضای شورا حاضر در جلسه توزیع گردید که در هنگام رأی گیری به یکباره طی سناریویی از پیش تعیین شده ، ۹ تن از اعضای شورا به علت عدم رأی آوری فرد مورد نظرشان ، این جلسه را ترک کردند که این اقدام با واکنش مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران همراه شد و وی خطاب به یکی از اعضا ، رسمی و قانونی بودن جلسه و انتخابات را متذکر شده بود.

این گزارش در حالی به نگارش درآمده که فرهاد عسگری مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران در اظهاراتی دو پهلو مدعی شد که با توجه به خروج ۹ تن از اعضای شورای اسلامی استان در جلسه انتخابات هیئت رئیسه، این انتخابات از رسمیت خارج و فاقد وجاهت قانونی است.

نظر به این دیدگاه و با توجه به اظهار نظر قبلی این مسئول در استانداری مازندران پیرامون این انتخابات ، این سوأل به وجود می آید که مگر وی به عنوان نماینده ارشد دولت و مسئول تام الاختیار وزارت کشور و استانداری مازندران در برگزاری این انتخابات نبود ؟ وی با این دیدگاه جلسه را با قدرت به اتمام رساند و حالا چه شده که به یکباره با تغییر موضع خود بحث ابطال انتخابات شورای اسلامی استان را مطرح کرده است؟

آقای مدیرکل به شما پیشنهاد می شود که حداقل قبل از حضور در جلسه انتخابات هیأت رئیسه شورای اسلامی مازندران، کمی قوانین وظایف خودتان را در انتخابات مطالعه و اگر اطلاعات مناسبی از قوانین انتخابات داخلی شورا داشته اید اینک مجبور به ابطال انتخاباتی که خودتان برگزار کردید، نمی شدید.

آقای عسگری شورای اسلامی استان برخاسته از اراده مردمی است و حتی سکوت پرحاشیه و عدم پاسخگویی علی  نبییان معاون امور عمرانی استانداری مازندران ، خود جای بسی تأمل دارد.

اگرچه به نظر می رسد صدها بار دیگر هم این انتخابات برگزار شود حاصل آن نتیجه کنونی خواهد بود اما شما باید در تأمین اقتدار و استقلال شورای اسلامی استان ، همیار رئیس و اعضا باشید و شما هم به افرادی که به قانون احترام کرده اند و پای صندوق انتخابات هیئت رئیسه به وظیفه قانونی خود عمل کرده اند، احترام بگذارید.

لازم به ذکر است جلسه هیئت رئیسه شورای اسلامی استان مازندران ۳ بار برگزار شد که دوبار آن با حضور فرهاد عسگری بوده و اینگونه تصور می شد که وی قصد انحلال شورا را دارد اما خالی از لطف نیست که وی بداند شوراها تشکلی مردمی بوده و دولتی نیست و اینگونه اقدامات قطعاً این نهاد مردمی را مورد تضعیف قرار نخواهد کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35845

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.