تاریخ ارسال : ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آقای وزیر! لاشخور که با تغییر نام مرغ عشق نمی توان!/ تکذیب خبر به قتل رسیدن سه نفر از دراویش/ بیگاری مزدوران کرایه ای آمریکا و صدام برای اسرائیل

سرویس سیاست مشرق – روزنامه ها در لابه لای گزارش ها و سرمقاله ها، قسمتی از صفحات خود را به خبر ها روزهای گذشته یا خبر ها مخصوص اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنان اشاره می کند.

********

کیهان آقای وزیر! لاشخور که با تغییر نام مرغ عشق نمی شود!

اظهارات نامعقول و به دور از حقیقت وزیر کشور، انتقاد همکار پیشین نشریات اصلاح طلب را باعث شد.

داریوش سجادی درج کرد: وزیر کشور ضمن وعده برخورد قاطع با «اخلال گران» گفته هست که دولت جریان دراویش را جریانی «عاقلانه، منطقی و معتدل» می داند و خشونت های موخر را «به هیچ وجه» به آنان منتسب نمی کند.
جناب آقای وزیر! رزمایش دراویش با قمه و گرز و دشنه و هجوم داعشی آنان به مردم و نیروهای انتظامی را در کدام دائرهًْ المعارفی جریانی عاقلانه و منطقی و میانه رو می نامند؟

صدق وفاداری دراویش به عقلانیت و منطق و اعتدال را باید در لقلقه زبانی وی کاوید یا جنازه هایی را که در کف خیابان پاسداران به جا گذاشتند؟ ملکداری را که نمی شود با رودربایستی تمشیت کرد!

اگر مبنا مبتنی بر دواعی و مدعیات روادارانه دراویش قرار دارد، بودائیان بسیار جلوتر از دراویش قائل به لطافت و محبت اند.

اما فراموش کردید همین بودائیان حسب ظاهر «ملیح» چه طور در میانمار کرور کرور مسلمین را مثله کردند و به آتش کشیدند!؟

با تعارف که نمی شود لاشخور را مرغ عشق انگاشت و بر مناعت طبع شان نازید؟!

دولت اگر قصد دارد متهم نشود دست دلالان را از بازار ارز کوتاه کند

اما فراموش کردید همین بودائیان حسب ظاهر «ملیح» چه طور در میانمار کرور کرور مسلمین را مثله کردند و به آتش کشیدند!؟ یک روزنامه حمایت کننده دولت با بیان اینکه دولت به احتمال زیاد به دنبال جبران کسری بودجه با تک نرخی کردن ارز ازطریق افزایش نرخ آن هست درج کرد: دولت باید دست دلالان را از بازار ارز کوتاه کند.

روزنامه جهان صنعت بااشاره به افزایش نرخ ارز درج کرد این شائبه به ذهن متبادر می شود که نرخ های موجود در بازار را خود دولتمردان دستکاری می کنند یا شرایط حاکم بر بازار مسبب صعودی شدن نرخ ها بوده هست چون که زیادتر از دو ماه از شرایط حاکم بر بازار گذشته و تاحالا اقدام خاصی از سوی مقام های در بازار دیده نشده هست. دلار ۴۸۰۰ تومانی نیز ثمره چند ماه التهابات بازار هست که رسیدن دلار به این نرخ هم چندان غیر منتظره نبود. حتی برنامه جدید بانک مرکزی برای پیش فروش سکه در بازار نیز در حقیقت گام تازه ای برای حرکت بر مسیر ریل نرخ هاست به به صورتی که تنها با اعلام این برنامه جدید نرخ های ارز در بازار سوار بر خیز جدید بازار شده و همچنان می تازند.

افزایش عامدانه نرخ ارز تنها توان دارد با دو هدف دنبال شده باشد: آمادگی برای اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز، تامین کسری بودجه شدید. اگر موضوع تامین کسری بودجه در کار بوده باشد، باید به تدریج شاهد افت قابل ملاحظه نرخ ارز در روزهای باقی مانده از سال باشیم ولی اگر دولت با این افزایش عامدانه به دنبال اجرای یکسان سازی نرخ ارز به صورت حدس نشده باشد (که شنیده ها حکایت از سطح ۴۴۰۰ تومانی برای اجرای سیاست مزبور دارد) نرخ ارز در بازار آزاد با نوسان حداکثر ۵ درصدی در همین محدوده های کنونی قرار خواهد گرفت و دست کم در دو ماه آتی دولت به یمن درآمدهای ارزی قابل ملاحظه از محل فروش نفت قادر به کنترل بازار می باشد و در صورت حل و فصل مساله برجام در اوایل سال آتی، به نظر نمی آید دولت برای مدیریت شناور آن مشکلی داشته باشد.

در این شرایط باید گفت که گویی دولتمردان چشم خود را بر شرایط بازار بسته اند و طرحی برای نظارت وسیع در بازار ندارند. در چنین شرایطی نمی شود انتظار داشت که آرامش به زودی بر بازار حاکم شود. در نتیجه به نظر می آید دولتمردان خوب تر هست به جای آنکه هر چند وقت یک بار برنامه تازه ای برای بازار طراحی کنند، حوزه نظارتی خود را وسیع تر کنند و با اجرای یکی از برنامه های خود به صورت مستمر بتوانند دست دلالان را از بازار کوتاه و به حاکم شدن آرامش و ثبات در بازار کمک کنند.

نباید صرف امضای تفاهم نامه را سرمایه گذاری بیگانه وانمود کرد

یک اقتصاددان با انتقاد از آمار کاغذی وزارت اقتصاد در مورد سرمایه گذاری بیگانه گفت: به صرف امضای تفاهم نامه نمی شود گفت سرمایه گذاری انجام شده هست.

روزنامه نخبگان در گزارشی درج کرد: اخیراً آماری از سوی مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد حسن روحانی در مورد سرمایه بیگانه اعلام گردید که تعجب زیادی از کارشناسان اقتصادی را برانگیخت. او گفت: «در سال جاری حدود ۳۰ میلیارد دلار سرمایه بیگانه برای کشور تشریح گردید که تاحالا ۱۲ میلیارد دلار آن جذب شده هست.»

» ابراهیم بهادرانی، مشاور ریاست اتاق بازرگانی در عکس العمل به خبر جذب ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری بیگانه در ۱۰ ماهه نخست سال کنونی گفت: «دو گونه می شود به این آمار نگاه کرد. یک نوع مصوباتی هست که هیئت سرمایه گذاری بیگانه دارد. این هیئت درخواست های سرمایه گذاری را ارزیابی می کند و در صورت تایید مجوز سرمایه گذاری را صادر می کند. بحث دیگر ورود سرمایه به کشور هست. سرمایه گذار بیگانه وقتی مجوز را گرفت، سرمایه را بخش بخش می آورد. به احتمال زیاد چیزی که مسئولین بیان می کنند سرمایه های مصوبی هست که باید وارد ایران شود. منظور این نیست که این سرمایه ها وارد کشور شده هست.

بهادرانی توجه به انواع سرمایه گذاری را نیز با اهمیت می داند. وی دنبال کرد: «سرمایه بیگانه انواع مختلفی دارد. سرمایه مستقیم بیگانه خوب ترین نوع سرمایه گذاری هست. فاینانس نیز نوعی ورود سرمایه به کشور هست. باید آمار عرضه شده زین پس نیز ارزیابی شود. با فرانسه برای ایرباس ها نیز قرارداد بسته اند که خود نوعی سرمایه گذاری اسـت، ولـی سـرمایه گــذاری مـــستقیم بیگانه بیشترین منفعت های را برای کشور دارد. امکان دارد انواع سرمایه را سرجمع گفته باشند یا منظورشان سرمایه گذاری مصوب باشد یا این عدد میزان سرمایه واردشده به کشور هست. به هر حال به عقیده من بعید هست که ۱۲ میلیارد سرمایه بیگانه وارد کشور شده باشد.»
 

بیگاری مزدوران کرایه ای آمریکا و صدام برای اسرائیل

» ریاست پیشین موساد می گوید رژیم اسرائیلی توان دارد روی کمک سازمان تروریستی منافقان حساب کند.

سازمان مجاهدین خلق، پیش از انقلاب اسلامی ادعای انقلابیگری داشت و حتی انقلابیون را مرتجع می قرائت کرد و این در حالی بود که بعضی سران آن در زندان جذب ساواک پادشاه شده بودند. این گروهک پس از انتخاب بنی صدر به ریاست جمهوری، به دور او حلقه زدند اما هنگامی که بنی صدر رأی عدم کفایت سیاسی از مجلس گرفت و توسط حضرت امام(ره) عزل گردید، منافقان دست به ترور و بمبگذاری زدند و پس از آن به فرانسه و عراق گریختند، سران این سازمان با دریافت پول و ابزارها و ابزارها، در خدمت استخبارات صدام درآمدند اما در سال ۶۷ با حماقت تمام، اقدام به عملیات نامیده شده به فروغ جاویدان کردند که به شکست سنگین و به قتل رسیدن چند هزار نفر از اعضای آنان گردید. پس از آن نیز منافقان به نحو مزدور کرایه ای، به آمریکا و اسرائیل و عربستان سرویس داده اند.

حالا روزنامه هاآرتص از رفی یاتوم ریاست پیشین موساد می نویسد اسرائیل توان دارد بعضی برنامه های ضدایرانی خود را از طریق سازمان مجاهدین خلق]منافقین[ به اجرا بگذارد. اسرائیل باید تمام احتمالات من جمله درگیری نظامی با ایران را مد نظر داشته باشد اما نباید حجم واسطه هایی مثل سازمان مجاهدین که در ترور دانشمندان اتمی ایران توسط اسرائیل مشارکت داشتند، استثنا کرد. اسرائیل این گروه را تعلیم می دهد و تأمین می کند. در ناآرامی موخر در ایران این سازمان ایفای نقش می کرد. آمریکا این گروه را از لیست سازمان های تروریستی خارج کرده هست.

ریاست پیشین موساد اضافه می کند: سازمان علی الظاهر با عربستان هم در رابطه هست و توان دارد به نحو دو سویه از سوی ملت یهود(!)  و ریاض به کار گرفته شود. آنان در مورد برنامه اتمی ایران به عنوان مرجع اطلاعاتی عمل می کردند. اسرائیل توان دارد به نحو غیرمستقیم از این سازمان در شبکه های اجتماعی برای نفوذ در میان مردم ایران استفاده نماید.
 

موضوع انحرافی مشاوران باید بر کدام ناکارآمدی سرپوش بگذارد؟

جنجال بر سر رفراندوم را بعضی مشاوران روحانی برای سرپوش گذاشتن به ناکارآمدی اقتصادی دولت و عدم موفقیت برجام پیشنهاد نموده اند.

روزنامه صبح نو درج کرد: تنگنا های متفاوت از قبیل تنگنا مجال و زمان، تنگنا مراجع مالی و تنگنا مراجع انسانی، نقش و اهمیت تشخیص اولویت ها را صدچندان می کند تا جایی که از نظر بعضی مالک نظران، تشخیص اولویت، ممیزه اشخاص موفق از ناموفق هست.

ریاست جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور که از اختیارات و ابزارها زیادی بهره مند هست، در این زمینه مسیولیت سنگینی دارد و خطای عمدی یا سهوی وی در این تشخیص، خسارات بعضاً غیرقابل جبرانی را برکل کشور و مردم تحمیل می کند.

تشخیص این اولویت ها از راه های متفاوت امکان پذیر هست که مهمترین آنان در حوزه رسمی و قانونی، سیاست های کلان نظام و برنامه های مصوب کشور اعم از پنج ساله یا بودجه هر ساله هست. در حوزه غیر رسمی نیز نظرسنجی های عالمانه و مطالباتی که مردم در تجمعات بزرگ هر ساله مثل مراسم باشکوه ۲۲ بهمن مطرح می کنند، توان دارد روشنگر این موضوع باشد. در شرایط کنونی، هم اولویت های تعیین شده در حوزه رسمی و قانونی و هم اولویت های طرح شده از سوی مردم در تمام نظرسنجی ها و اجتماعات باشکوه ملی از اولویت های اقتصادی و معیشتی حکایت دارد و کوچکترین نشانه ای از اولویت که هیچ، حتی توجه به بعضی اصول قانون بنیادی مثل اصل ۵۹ به چشم نمی خورد!
 جناب آقای روحانی! امروز کدام مساله بسیار با اهمیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد که تعیین تکلیف آن نیازمند همه پرسی باشد؟

جناب آقای روحانی! گرچه ما منکر زحمات دولت نیستیم و بعضی دستاوردها را نیز قبول داریم اما آیا برای مساله بسیار با اهمیت اقتصادی و معیشتی و اشتغال که مردم به صد زبان از شما مطالبه کرده اند، جواب درخوری دریافت کرده اند؟

در شرایط کنونی، هم اولویت های تعیین شده در حوزه رسمی و قانونی و هم اولویت های طرح شده از سوی مردم در تمام نظرسنجی ها و اجتماعات باشکوه ملی از اولویت های اقتصادی و معیشتی حکایت دارد و کوچکترین نشانه ای از اولویت که هیچ، حتی توجه به بعضی اصول قانون بنیادی مثل اصل ۵۹ به چشم نمی خورد! عموم مردم و بویژه نیروهای باورمند به انقلاب علاوه بر این مواظب می باشند که در دو قطبی های ساختگی و هدفدار مثل قبول کننده و مخالف همه پرسی قرار نگیرند و در زمین دیگران بازی نکنند.

بنابراین اینکه به چه سبب جناب روحانی، در مراسم جشن بزرگ انقلاب و پس از تاکید درست و به جای وی بر اتحاد و همدلی چنین موضوع بی ربطی را مطرح نمودند، جای سؤال جدی دارد!

   شواهد و قرائن از سناریویی حکایت دارد که بعضی مشاوران ریاست جمهور اولاً به منظور سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی های دولت در حوزه اقتصاد و معیشت و ثانیاً به فراموشی سپردن عدم موفقیت برجام (به سبب بد عهدی آمریکا و بعضی نقطه ناتوانی های داخلی) و علاوه بر این زمینه سازی برای شکل دادن دوقطبی های جدید در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی و درنهایت معرفی جریانی به عنوان کارشکن و مانع تراش، چنین نسخه ای را برای ریاست جمهور تجویز کرده اند.

 بر اساس ظواهر و قرائن مورد اشاره، بعضی مخالفت ها از سوی انگشت شمار چهره های اصلاح طلب نیز توان دارد جزء سناریوی ذکر شده باشد و در آینده و در صورت ادامه این خط از سوی ریاست دولت، آنان نیز همراه خواهند گردید!
 

تحلیلگر صهیونیست: اسرائیل با وحشت به موشک های نقطه زن ایران نگاه می کند

یک تحلیلگر نظامی صهیونیست تصریح نمود موشک های ایران توان دارد جایگاه ها با اهمیت اسرائیل را با دقت مورد هدف قرار دهد.
الکس فیشمن تحلیلگر روزنامه یدیعوت آحارونوت گفت: منظور از «تهدید جدید» که آویگدور لیبرمن وزیر اطلاعات اسرائیل از آن صحبت می کند، توان «موشک های دقیق» ایران هست که توان دارد جایگاه ها اسرائیلی را با دقت هدف قرار دهد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روزنامه رأی الیوم، فیشمن اضافه کرد: منظور از موشک های ایرانی که «تهدید جدید» به شمار می روند، موشک های «شهاب» می باشند که برد آنان به یک هزار و ۶۵۰ و یک هزار و ۹۵۰ کیلومتر می رسند. این موشک ها به سمت اسرائیل هدف گیری شده اند.

وی گفت: «ایرانیان در حال بهینه سازی و مدرنیزه کردن موشک های مدل «عماد» می باشند. قرار داشتن تعداد زیادی از این موشک ها در اختیار ایرانیان تحولی در موازنه قوا در منطقه ایجاد خواهد کرد زیرا این موشک ها را میتوان از ایران شلیک کرده و نهادهای حکومت اسرائیل مثل کنست (پارلمان) و مقر وزارت اطلاعات در تل آویو و نهادهای نظامی و فرودگاه ها و ایستگاه های تولید برق را با دقت هدف قرار داد.فیشمن اضافه کرد: این موشک ها توان دارند یک تغییر در وضعیت راهبردی اسرائیل ایجاد کنند. این پیشرفت ایران قلمرو آزادی عمل اسرائیل در جبهه نظامی را محدود خواهد کرد.

اسرائیل در عمق سرزمین لبنان هجوم هایی انجام نمی دهد زیرا بیم آن دارد که موشکباران شده و وضعیت به سمت یک جنگ فراگیر رو به وخامت بگذارد.

فیشمن دنبال کرد: «ایرانیان موشک از نوع خرمشهر با برد ۲ هزار کیلومتر را مورد تست قرار داده اند.

ایرانیان علاوه بر این اهتمام دارند تا موشک های میان برد دقیق در سوریه و لبنان مستقر کنند و ظرف پنج سال آینده تعداد موشک های دقیقی که توان دارند اسرائیل را مورد تهدید قرار دهند، بسیار خواهد گردید و ارتش اسرائیل برای مبارزه با آنان دچار مشکل خواهد گردید.»

» وی به نقل از منابعی که از آنان به عنوان بلندپایه نام برد، اضافه کرد: «موشک ایرانی مورد تست قرار گرفته خرمشهر دربر دارنده یک پیام روشن برای واشنگتن و تل آویو بود.

حالا از یک موشک جدید و بسیار پرخطر حرف به میان می آید زیرا این موشک توان دارد تمامی نقاط اسرائیل را هدف قرار دهد. اسرائیل هم حالا به صورت بسیار جدی و با بیم و وحشت این موشک را مورد توجه خود قرار داده هست.»

میهن امروز

آشوبگران موخر نسبت جغرافیایی و آیینی با مردم گناباد ندارند

» نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی با محکومیت حوادث موخر در خیابان پاسداران تصریح کرد: این آشوبگران هیچ نسبتی چه از لحاظ جغرافیایی و چه از لحاظ آیینی با مردم ولایتمدار گناباد ندارند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مهر، حمید بنایی با تسلیت جان باختن جمعی از هموطنان در سانحه هوایی و نیز شهادت جمعی از نیروهای انتظامی و بسیجی در اغتشاشات دوشنبه شب خیابان پاسداران گفت: به دنبال اغتشاشات موخر توسط جمعی از عاملان فریب خورده و شهادت بعضی نیروهای خدوم ناجا، ضمن محکومیت این سانحه خونین، این سانحه در رسانه های بیگانه انعکاس های متعددی داشته که در کمال تأسف وجهه نامناسبی از مردم شریف و ولایتمدار گناباد در اذهان عمومی پدید آورده هست. نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی گفت: این اشخاص آشوبگر هیچ نسبتی چه از لحاظ جغرافیایی و چه از لحاظ کیش و آیین با مردم گناباد ندارند و ما هم از رسانه ها خواهش می کنیم به سبب ناتوانی اطلاعاتی که در این زمینه دارند، به هیچ عنوان پسوند گنابادی را روی هیچ کیش و فرقه ای که با مردم گناباد سنخیت ندارد، نگذارند.

اطلاعیه دراویش گنابادی در محکومیت جنایت خیابان پاسداران

دراویش گنابادی در اطلاعیه ای جنایت خیابان پاسداران به دست اغتشاشگران مدعی درویش گری را که به شهادت ۳ نیروی پلیس و یکی از بسیجیان منتج گردید به شدت محکوم نمودند.
متن اطلاعیه دراویش گنابادی به توصیف زیر هست:
«انالله و انا الیه راجعون»
ما جمعی از فقرای گنابادی، فاجعه شهادت جمعی از پرسنل نیروی جان برکف انتظامی را به مردم شریف ایران تسلیت عرض می کنیم. سلسله دراویش در ادوار گذشته با سرلوحه قرار دادن طریق مدارا و بی نیازی، از سیاست و قدرت به دور بوده هست اما در کمال تأسف در سال های گذشته، جریانی مجذوب قدرت با بی مبالاتی زعما، ایجاد گردید و بتدریج رشد کرد و بدتر آنکه، مشایخی در خارج هم حمایت کننده، مشوق و دست گیر
سلسله دراویش در ادوار گذشته با سرلوحه قرار دادن طریق مدارا و بی نیازی، از سیاست و قدرت به دور بوده هست اما در کمال تأسف در سال های گذشته، جریانی مجذوب قدرت با بی مبالاتی زعما، ایجاد گردید و بتدریج رشد کرد و بدتر آنکه، مشایخی در خارج هم حمایت کننده، مشوق و دست گیر آنان بودند. حال، کار بدانجا رسید که جمعی از صغار دراویش به گناه آتش زدن مسجد و امامزاده و گروه موخر نیز به گناه کشتار نفوس مسلمین بازداشت شده اند. ما جمعی از فقرای گنابادی، سفره خود را از این سالوسان ریاکار و اغتشاشگر جدا می دانیم و بابت این بلیات از ملت و نظام، صمیمانه معذرت خواهی می کنیم. علاوه بر این از حضرات مستطاب که تولیت جمعیت درویش را دارند، درخواست داریم که خالصانه، مسؤولیت این اعمال ناصواب را پذیرفته و ابتدا انابه به درگاه حق جل جلاله برند و در ثانی، مراتب عذر و تأثر زیاد جمعیت فقرای گنابادی را به ملت شریف ایران ابراز کنند.

ایران

بازدید از زندان ها ادامه می یابد

سخنگوی کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس گفت که بازدید از زندان ها با ترکیب خاص کمیسیون قضایی ادامه می یابد.

حسن نوروزی در صحبت با ایسنا، با بیان اینکه کمیسیون قضایی هنوز در مورد مرگ کاووس سیدامامی ورودی نکرده، گفت: پس از جریان خودکشی سینا قنبری و بازدید نمایندگان از زندان، اول قرار بود آقای ملکشاهی ریاست کمیسیون قضایی گفتگویی کند و اطلاعیه ای بدهد و کار بازدید از زندان ها نیز ادامه یابد اما وقتی همکاران از کوره در رفتند و آغاز به گفت و گو کردند، وی دلخور گردید و کمیته بازدید از زندان ها را تعطیل کرد. وی اضافه کرد: ریاست کمیسیون قضایی با ریاست قوه قضائیه صحبت کرده و آنان هم قول دادند که کمیسیون قضایی سرکشی به زندان ها یا تفحص را ادامه دهد و ما این کار را انجام می دهیم و بازدید از زندان ها را نیز با ترکیب خاص کمیسیون قضایی ادامه خواهیم داد.

اعلام وصول سؤال مطهری درخصوص حصر

سؤال ملی علی مطهری از وزیر دادگستری در جلسه روز گذشته مجلس اعلام وصول گردید. به گزارش شلمچه نیوز به نقل از «ایران» و بنا به اعلام وکیلی، عضو هیأت رئیسه مجلس، این سؤال از وزیر دادگستری و در مورد دلیل استمرار حصر محصوران هست. مطهری پیش از این بیان کرد که احتمالاً تا انتهاء سال حصر انتهاء می یابد.

تکذیب خبر به قتل رسیدن سه نفر از دراویش

یک مرجع باخبر خبر به قتل رسیدن سه نفر از دراویش در جریان ناآرامی های موخر خیابان پاسداران تهران را تکذیب نمود.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جماران، وی با اشاره به مراجع منتشر کننده این شایعه گفت: پیش از این نیز همین مراجع در خبری اقدام به انتشار تصویرهایی از راننده اتوبوس مرگ که منتج به شهادت سه نفر از عاملان فداکار و حافظ امنیت و آرامش در نیروی انتظامی شده بود، کردند و مدعی گردیده بودند این شخص نیز کشته شده هست و در عکس ها خود برای مظلومیت قاتل فضاسازی کردند که با گفت و گو تلویزیونی این شخص، دروغ بودن این مدعا نیز مشخص گردید.
 

مرتضوی: در زندان نیستم

روز گذشته بعضی سایت ها از روانه شدن سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران به زندان برای اجرای حکم حبس دو ساله خود به اتهام معاونت در قتل یکی از بازداشتی های کهریزک خبر دادند که وی این خبر را تکذیب نمود.

مرتضوی به ایلنا گفت: این حکم هنوز حتمی نشده و برای آن درخواست اعاده دادرسی کردیم و از اجرای احکام هم سوژه ای به ما ابلاغ نشده هست. وی با بیان اینکه هفته آینده درخواست اعمال ماده ۴۷۷ آیین دادرسی کیفری می کنیم، گفت: ان شاءالله هفته آینده برای شرکت در پرونده مربوط به شکایت پالیزدار به دادگاه تجدید نظر می روم.

طرح «اعاده اموال غیر شرعی مسئولان» در مجلس

خبرگزاری فارس خبر داده که طرح دو فوریتی «اعاده اموال غیر شرعی مسئولان» به بیت المال در مجلس تهیه گردیده هست. به باعث این طرح، هیأتی تشکیل شده از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه ارزیابی اموال مسئولین را دارد که پس از ارزیابی ها، در صورت حاصل شدن اطمینان از غیر شرعی بودن این اموال، آنان را به بیت المال باز می گرداند.

آرمان

ابلاغ ۲ قانون از سوی ریاست جمهور

ریاست جمهور ۲ قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد. حجت الاسلام حسن روحانی ریاست جمهور، ۲ قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارتخانه های«صنعت، معدن و تجارت»، «تعاون کار و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی»و سازمان میراث فرهنگی ، صنعت های دستی و گردشگری ابلاغ کرد. بر این اساس در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون بنیادی جمهوری اسلامی ایران،«قانون پشتیبانی از هنرمندان ، استادکاران و فعالین صنعت های دستی» جهت اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری و «قانون اصلاح قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر» برای اجرا به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردید.

۹ صیاد بوشهری آزاد گردیدند

مدیر شیلات شهرستان بوشهر گفت: ۹ صیاد اهل جزیره شیف این شهرستان پس از ۲ سال اسارت در عربستان سعودی آزاد گردیدند و به محور گرم خانواده های خود بازگشتند.حسن احمدی اضافه کرد: این صیادان سرنشینان یک موتورلنج صیادی بودند که ۲ سال پیش شناور آنان در حدفاصل جزیره های فارسی و عربی توسط گارد ساحلی عربستان سعودی توقیف گردید.

در جریان این توقیف مالک شناور مورد اصابت گلوله جای گرفت که تاحالا اثری از وی یافت نشده هست. وی دنبال کرد: صیادان آزاد شده که اهل جزیره شیف می باشند نیز اطلاعی از سرنوشت مالک شناور ندارند. سبب عربستانی ها برای توقیف این شناور و بازداشت سرنشینان آن ورود به آب های سرزمینی آن کشور برای صیادی بوده هست.

تسلیت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح

به دنبال سانحه سقوط هواپیمای مسافربری شرکت آسمان در مسیر تهران – یاسوج، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری ریاست ستاد کل نیروهای مسلح پیام تسلیتی صادر نمود. در این پیام آمده هست:«سانحه تلخ و ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری شرکت آسمان در مسیر تهران – یاسوج که منتج به جان باختن جمعی از هموطنان عزیز گردید، باعث تأثر و تألم زیاد گردید.

حال که با کوشش قابل تمجید نیروهای مسلح و سایر دستگاه های امدادی کشور محل سقوط هواپیما کشف و پیکرهای قربانیان سانحه در وضعیت نامناسب جوی و صعب العبور بودن مسیرها، در حال جابه جایی تدریجی به پایگاه های تعیین شده هست، امید دارم با اتمام عملیات و فراهم سازی مقدمات؛ به زودی شاهد تشییع و خاکسپاری باشکوه این عزیزان و تسلای خاطر خانواده های چشم انتظار باشیم.»

توضیح ۳ دولتمرد به نمایندگان مجلس

»معاون پارلمانی ریاست جمهور در مورد سؤال نمایندگان از ریاست جمهور گفت: سؤال نمایندگان از ریاست جمهور اقتصادی هست و آقایان کرباسیان، نهاوندیان و سیف هم توضیح هایی را دادند.حسینعلی امیری در مورد سؤال نمایندگان از ریاست جمهور اضافه کرد: جلسه بسیار مفصلی در کمیسیون اقتصادی با نمایندگان برگزار کردیم سوالاتی که داشتند را مطرح نمودند.

موضوع پرسش ها اقتصادی بود و آقایان کرباسیان، نهاوندیان و سیف هم توضیح هایی را دادند. امیری تاکید کرد: چیزی که با اهمیت هست ماده ۲۱۲ آیین نامه داخلی مجلس هست که طبق آن ریاست کمیسیون اقتصادی گزارشی را تهیه می کند و خدمت ریاست مجلس می دهد. وی در مورد نامه چندین نماینده به هیات رئیسه مجلس در مورد استیضاح وزرای مربوط با سانحه پرواز تهران-یاسوج گفت: طبع نمایندگان مجلس و حق آنان این هست که سؤال، استیضاح و تحقیق و تفحص انجام دهند. نمایندگان دغدغه دارند اعضای دولت هم توضیح می دهند و قانع کننده ای برخورد می نمایند. امیری تاکید کرد: مطرح کردن این مسائل در طبیعت مجلس هست دولت هم دولتی پاسخگو هست و طبق معمول در این قبیل مسائل دولت و مجلس به یک فهم و تصمیم می رسند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88841

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.