تاریخ ارسال : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آماده باش بیمارستان سوانح سوختگی/ سوختگی های عمیق را جدی بگیرید

آماده باش بیمارستان سوانح سوختگی/ سوختگی‌های عمیق را جدی بگیریدمصطفی ده مرده‌ای در اظهار کرد و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار کرد: تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که بیشترین آمار حوادث در سنین دبستان هست و مجروحان حوادث چهارشنبه سوریه ای را اکثر، محصلین تشکیل می‌دهند. کسانی که برای رویت آتش بازی در کنار خیابان به عنوان تماشاچی حاضر هستند در فراروی عارضه قرار داشته و به سبب اینکه نمی‌دانند چه چیزی در آتش ریخته شده در کمال تأسف زخمی و قطع عضو می‌شوند.

به گفته ریاست بیمارستان سوانح سوختگی اضافه کرد: سال گذشته تهران بیشترین مصدومین را به خود اختصاص داده و از نظر جنسیتی مصدوم شدن مردان ۴ برابر بانوان بوده هست و بیشترین عارضه حوادث چهارشنبه سوریه ای ذی ربط به سوختگی پوست، چشم و قطع عضو اعلام گردیده هست.

وی عنوان نمود: بیمارستان سوانح سوختگی امروز در حالت آماده باش کامل قرار دارند. طبق آمار‌های موجود، ۲۳ درصد مجروحینی که به بیمارستان جابه جا می‌شوند احتیاج به بستری و معالجه بیشتری دارند.

ده مرده‌ای بیان کرد: اگر سوختگی هاتی اشخاص سطحی بود به مدت ۱۰ تا ۱۵ ط.

وی اقرار داشت: اگر ماده‌ای شیمیایی به روی بدن ریخت ابتدا آن را با آب کافی شسته و پس از آن به بیمارستان مراجعه کنید.

ریاست بیمارستان سوانح سوختگی با بیان اینکه سوختگی عمیق و عارضه به چشم نباید آسان انگاشته گردد تاکید کرد: هر گونه عارضه عمیق به چشم یا سوختگی اعضای بدن باید به طور کامل معالجه گردد به همین خاطر مصدوم باید بلافاصله به بیمارستان جابه جا گردد. کوچکترین سوختگی عمیق می‌تواند منتج به عفونت و مشکلات بنیادی گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=91553

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.