تاریخ ارسال : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه جهت تامین داروی زائران اربعین

میثم فرجاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اینکه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی از اعضای کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین در استان کرمانشاه است، اظهار داشت: در همین راستا تمهیدات لازم از سوی این معاونت جهت تامین داروی مورد نیاز در استان کرمانشاه اندیشیده شده است.

جانشین معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تهیه و تامین دارو و تجهیزات در دو بخش درون و برون مرزی خبر داد و گفت: در قسمت برون مرزی سپاه و هلال‌احمر مسئولیت تهیه تجهیزات و داروی مورد نیاز را بر عهده دارند.

فرجاد با اشاره به اینکه داروهای مسیر تردد زائرانی که از استان کرمانشاه عبور می‌کنند از ورودی کنگاور تا خسروی، حمیل و سرمست توسط معاونت دارو تهیه خواهد شد، عنوان کرد: لیست داروهای مورد نیاز اعلام و از طریق کمیته درمان در اختیار مراکز بین‌راهی و درمانگاه‌ها قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دپوی دارو در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های مسیر تردد مانند قصرشیرین و سرپل‌ذهاب چند برابر افزایش خواهد یافت، گفت: افزایش دپوی استراتژیک و تجهیز اورژانس و اطاقهای عمل از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو در ایام اربعین است.

جانشین معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه بسیاری از داروسازان استان کرمانشاه مقادیری دارو به صورت داوطلبانه در ایام اربعین در اختیار معاونت غذا و دارو قرار می‌دهند، بیان کرد: از این داروها در موکب‌ها و قسمت برون‌مرزی تامین دارو استفاده می‌شود.

فرجاد افزود: سال گذشته بالغ بر ۶ میلیارد ریال جهت تهیه و تامین دارو در ایام اربعین در استان کرمانشاه اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: تاکنون ۲ جلسه در معاونت داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه جهت تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز اربعین برگزار شده که امیدوار هستیم امسال نیز این مراسم باشکوه با همکاری دیگر مردم و مسئولان به نحو احسن برگزار شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66268

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.