تاریخ ارسال : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمادگی و هم افزایی دستگاه های خدمات رسان در خلال بروز بحران ضروری هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شرکت توزیع برق استان مرکزی، حمیدرضا خانکه در جلسه حوادث و فوریت های پزشکی که در این شرکت برگزار شد، گفت: در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۴۹ سانحه در ۷۳ کشور با سه هزار و ۲۶۲ کشته رخ داده هست.

وی اضافه کرد: در کشورمان استان های قم، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، فارس، آذربایجان غربی و مرکزی به ترتیب دارای افزایش تلفات حوادث ترافیکی در سال ۹۵نسبت به سال ۹۴بوده اند.

قائم مقام اورژانس کشور در مدیریت بحران تصریح نمود: شرایطی موجب افزایش تاثیرپذیری یک جامعه در مقابل اثر مخاطرات می گردد که این شرایط توسط عاملان فیزیکی، اجتماعی، اقتصادی و محیطی یا بعضی فرآیندها تعیین می گردد.

خانکه امداد و نجات، تخلیه اضطراری قربانیان به مکان امن، عرضه کمکهای اولیه و جابه جایی به جایگاه ها درمانی، معالجه مصدومان، فراهم نمودن سرپناه اضطراری، بهسازی محیط، تهیه غذا و آب، مدیریت اجساد و مفقودین، برقرار کردن امنیت و از سرگیری خدمات ضروری اعم از آب، انرژی و ارتباطات را اقدام لازم در حقیقت شدن مخاطرات عنوان نمود.

قائم مقام اورژانس کشور در مدیریت بحران بررسی دو مرتبه عارضهها، بازسازی زیرساختهای حیاتی آب، برق، گاز، مخابرات و… ، تعمیر یا بازسازی تسهیلات دولتی و منازل مسکونی، ادامه عرضه خدمات مورد احتیاج مردم و عرضه امکانات مکمل و حمایتی را از کارهای مخصوص جهت بهسازی اثرها متاثر از واقع شدن مخاطرات برشمرد.

بهرامی، ریاست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی  نیز در این جلسه گفت: از حجم های مردمی باید در زمان بحران به خوب ترین نحو ممکن استفاده گردد.

وی هدف از تشکیل مرکز مدیریت بحران را بالا بردن خدمات رسانی با همفکری دستگاه های اجرایی در زمان بحران عنوان نمود و اضافه کرد: تعلیم دستگاه های اجرایی مسئول در مدیریت بحران طی برپایی مانورها در کاهش مخاطرات حوادث و بالا بردن مدیریت بحران مؤثر هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92112

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.