تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمار حوادث و جرائم در کشور نگران‌کننده است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در جمع نیروهای نظامی و انتظامی خراسان جنوبی اظهار داشت: مسأله بایدها و نبایدها که به لازمه آن امر و نهی پیش می‌آید بر نفس بشر سنگین است.

وی افزود: انسان به گونه‌ای است که می‌خواهد مانعی جلوی راهش نباشد  این درحالی است که بایدها و نبایدها دنیا را پر کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: تنها موجود متخلفی که انگیزه دارد فقط به خواسته خود عمل کند و به بایدها و نبایدها تن ندهد و به امر و نهی توجه نکند انسان است و بقیه موجودات به این امر توجه دارند.

عبادی با اشاره به اینکه هر نظمی در دنیا مشمول میلیون‌ها رمز شناخته شده است تصریح کرد: اگر این نظم، بایدها و نبایدها در نظام هستی رعایت نشود همه تشکیلات دچار مشکل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در عالم هستی بایدها و نبایدهایی به نام قانون برای انسان وجود دارد خاطرنشان کرد: در این راستا تنها موجودی که زیر بار مسائل فرهنگی، اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر نمی‌رود انسان است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آزادی به معنای رشوه‌گیری و یا اعتیاد نیست بلکه به معنای آزاد بودن در فضای انسانیت است یادآور شد: تمدن انسان به این است که جایگاه اصلی خود را درک کند و بداند که خیر او در چه چیزی است نه اینکه از چه چیزی خوشش می‌آید.

عبادی خطاب به نیروهای نظامی و انتظامی اظهار داشت: بسیاری از مسئولیت‌هایی که در جامعه انجام می‌دهید خیر شما در آن است و نیروی انتظامی نیرویی است که ابتکار اولیه آن از حضرت علی (ع) است.

وی به وظایف نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: رسالت و وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی  بسیار خطیر و سنگین است و این افراد باید در این کار الهی راحتی خود را فدای امنیت جامعه کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه بسیاری از فعالیت‌هایی که نیروهای انتظامی انجام می‌دهد در چارچوب مسائل شرعی است گفت: آمار حوادث و جرایم نگران کننده است بنابراین باید در پیشگیری از حوادث و جرایم بیشتر تلاش شود.

 عبادی بیان کرد: امید است به گونه‌ای در بحث پیشگیری‌ها عمل شود تا آنچه که موثر است انجام شود و آمار حوادث و جرایم پایین بیاید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69199

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.