تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمار زایمان سزارین در البرز به زیر ۳۵ درصد رسید

حمید درفشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به اینکه زایمان سزارین برای مادر و فرزند خوب نیست و هزینه‌های زیاد ایجاد می‌کند، اظهار داشت: در حال حاضر زایمان بدون درد در استان وجود دارد و بچه با زایمان طبیعی دارای تنفس خوب است و مشکل سندرم داون پیدا نمی‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه آمار زایمان سزارین اول در بیمارستان‌های دولتی استان بالای ۸۰ درصد بود، ادامه داد: در حال حاضر این آمار به زیر ۳۵ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه هر سه ماه یکبار پزشکان کنترل می‌شوند و هر پزشکی که آمار سزارین آن بالاتر از حد نرمال باشد اخطار دریافت می‌کند و پول سزارین از کارانه آن‌ها کم می‌شود، بیان کرد: پول زایمان طبیعی از سزارین بیشتر کرده‌اند تا پزشکان به انجام زایمان طبیعی تشویق شوند.

درفشی با بیان اینکه زیرساخت‌ها در البرز دچار مشکل بوده است، اضافه کرد: در سه سال اخیر ۶ بیمارستان به عنوان زیرساخت در بخش درمان و آموزش ساخته و سه دانشکده داروسازی، دندانپزشکی و بهداشت ساخته، تجهیز و راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۶۰ درصد تولیدات دارو با استان البرز در ارتباط است که این داروها در سراسر کشور توزیع می‌شود، عنوان کرد: دارو در کل کشور وضع مطلوب دارد و ۹۰ درصد داروی مورد نیاز در کشور تولید می‌شود و در حال حاضر داروخانه‌های استان وضعیت خوبی دارند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72896

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.