تاریخ ارسال : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمار قربانیان ترور در ایران نشان‌دهنده حمله‌ای دهشتناک علیه مردم این کشور است

متیو هو مقام سابق وزارت امور خارجه آمریکا با انتقاد از جامعه کشورش به دلیل نگاه منفی به ایران گفت آمار اعلام شده قربانیان ترور در ایران نشان دهنده حمله ای همه جانبه و دهشتناک علیه مردم این کشور است.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) هو که مصاحبه اختصاصی اش با پایگاه هابیلیان هفته گذشته منتشر شده بود در واکنش به این مصاحبه یادداشتی را در پایگاه خبری هافینگتون پست نوشت.

این مقام سابق وزارت خارجه در بخشی از یادداشت خود نوشت: ماه گذشته این افتخار را داشتم تا با یک مرکز تحقیقاتی ایرانی[هابیلیان] که به مطالعه حوادث تروریستی در ایران می­پردازد مصاحبه­‌ای انجام دهم. طبق آمار آنان، طی سه دهه گذشته،  ۱۷۰۰۰ ایرانی در حملات تروریستی کشته شده­‌اند. هیچ دلیلی وجود ندارد که من گمان کنم این آمار مبالغه شده است، اما حتی اگر این آمار یک دهم عدد اعلام شده هم بود، باز هم نشان­‌دهنده حمله­‌ای همه­‌جانبه و دهشتناک علیه مردم ایران بود.

وی در بخش دیگری از یادداشت خود با مطرح کردن پرسشی می­‌نویسد: چرا تعداد بسیار زیادی از آمریکایی­‌ها از کشته شدن هزاران نفر در ایران به‌وسیله تروریسم اطلاعی ندارند؟ و چرا تعداد زیادی از آمریکایی­‌ها می­‌گویند ایرانی­‌های کشته شده و خانواده­‌های درمانده آنان شایسته این مصیبت­‌ها بوده­‌اند؟ اگر دیدگاه صفر و یکی و خوب و بد مطلق به مسائل را کنار زده بودیم، می‌توانستیم یکدیگر را بهتر درک کنیم و با هم ارتباطات بهتری برقرار کنیم. آن­گاه شاید به عنوان مردمانی متحد با هم، می­توانستیم به جای جنگ، تغییرات آب و هوایی و فقر، جهان را به سوی سلامتی و بهره­‌مندی از ثروت و فراوانی هدایت کنیم.

این تحلیلگر مسائل سیاسی بخش انتهایی یادداشت خود را به انتشار متن کامل مصاحبه هابیلیان با وی اختصاص داده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16473

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.