تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمریکایی هایی که برای دیدار با «حاج قاسم» صف کشیده اند

آمریکایی‌ها که برای دیدار «سردار سلیمانی» صف کشیده‌اندبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در دنیا سرشناس هست که آمریکایی‌ها مغرورند و به پشتوانه ثروت مالی عظیم‌شان، امپراتوری تبلیغاتی‌شان و ارتش تا بن دندان مسلح شان، کشوری را همتراز خودشان نمی‌دانند و تحت هیچ شرایطی مجیز کسی را نمی‌گویند در مقابلش اظهار عجز نمی‌کنند.

مقام های آمریکایی دست کم در سه دهه موخر که با فروپاشی شوروی، بلوک شرق هم به گل نشست و اسم هژمون و سرکرده دنیا را بر خود گذاشتند، به امر و نهی کردن و خطاب قرار دادن حاکمان سایر کشور‌ها از موضع بالا عادت کرده بودند. تاریخ معادلات سیاسی سه دهه موخر به یاد نمی‌آورد که یک مقام آمریکایی به سیاستمدار کشور دیگری سوژه ای را دیکته کرده باشد و از او تمرد و نافرمانی سر زده باشد.

قاعده فوق‌الذکر شاید در معادلات میان آمریکایی‌ها و شرکای اروپایی شان و یا کشور‌های جنوب شرق قاره آسیا و استرالیا و بعضی کشور‌های آمریکای جنوبی و حوزه کارائیب و شیخ‌نشین‌های کوچک حاشیه خلیج فارس صدق کند، اما حول مقتدرترین و مستقل‌ترین کشور منطقه غرب قاره آسیا یعنی جمهوری اسلامی ایران و سردار رشید سپاه سرافرازش یعنی حاج قاسم سلیمانی صدق نمی‌کند.

نامه‌ای که سردار آن را قابل باز کردن هم ندانست
روز شنبه دوم دسامبر ۲۰۱۷ (۱۱ آذر ۹۶) مایک پامپئو ریاست سازمان سازمان سیا طی سخنانی در سمینار سالیانه امنیت ملی ریگان در کالیفرنیای جنوبی ناخواسته به یک اعتراف تلخ (البته برای آمریکایی‌های قلدر) تن داد و اظهار کرد: «درباره رفتار‌های ایران در عراق نامه‌ای را برای ژنرال سلیمانی نوشته‌ام، اما او نامه من را باز نکرده است».

پامپئو اوایل هفته جاری نیز در گفت و گو با «بی بی سی» دیگربار آن اعتراف تلخ را به زبان آورد که ژنرال ایرانی نامه او را باز نکرده هست.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدی‌گلپایگانی، رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری، نهم آذرماه طی سخنانی در مشهد، حول نامه ریاست سازمان سیا به سردار سلیمانی،گفت:«همین اواخر، وقتی که سردار سلیمانی در بوکمال بود، ریاست سازمان سازمان سیا به ابزار یکی از رابطان خود در منطقه، نامه‌ای برای وی فرستاد؛ اما وی اظهار کرد نامه تو را نمی‌گیرم و نمی‌خوانم و اصلا با این اشخاص حرفی ندارم».

برای آمریکایی‌ها که حتی با مقام های بزرگترین و قوی‌ترین کشور‌های اروپایی و جنوب شرق آسیایی هم رفتاری از موضع بالا دارند، بسیار سنگین بود که نامه ریاست مهم‌ترین سازمان اطلاعاتی و امنیتی شان از سوی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران حتی قابل باز کردن هم نباشد.

البته پیش‌تر هم مقام های آمریکایی در برابر ابهت سردار سلیمانی، ناخواسته سر تعظیم فرودآورده بودند و از هیبتِ « این سرباز صفر ولایت و نظام جمهوری اسلامی»، حرف عنوان کرده بودند.

تحسین بی‌سابقه ژنرال آمریکایی از سردار سلیمانی
««دشمن شایسته»؛ این لفظی هست که «ژنرال پترائوس» ریاست پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا و مدیر کل پیشین سازمان سیا در مورد سرلشکر سلیمانی بکار می‌برد. او حدود دو سال قبل طی مصاحبه‌ای به ویژگی‌های منحصر به فرد حریف قدرتمندش در غرب قاره آسیا اشاره نمود و اظهار کرد: «قاسم سلیمانی فردی بسیار توانمند و مدبر و خصومت شایسته هست.

البته مطمئنا اگر در همین روز‌ها یک خبرنگار آمریکایی به سراغ ژنرال پترائوس برود و از او سؤال کند که اکنون که حوادث پیش رفته هست و گروه متوحش و آمریکا ساخته داعش توسط تدابیر فرماندهی سرلشکر سلیمانی نابود شده هست، نظر قطعی‌اش در مورد قاسم سلیمانی چیست؟ او بدون تامل و مکث، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را ستایش خواهد کرد و او را قهرمان تغییرات نظامی غرب قاره آسیا خواهد نامید.

دشمن قابل احترامِ بنیانگذارِ داعش!
اما ژنرال پترائوس تنها یانکی‌ای نبوده که زبان به ستایش از سرلشکر سلیمانی باز کرده هست؛ «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا که دولتش نقش اول تولید داعش بوده نیز در یکی از دیدارهایش با «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق در سال ۲۰۱۴ حول سرلشکر سلیمانی اظهار کرد که «او دشمن من هست، ولی من برای او احترام ویژه‌ای قایل هستم».

درخواست وزیر خارجه آمریکا برای دیدار با سردار سلیمانی
««جان کری» وزیرخارجه پیشین آمریکا هم در یکی از دیدارهایش با ظریف وزیرامورخارجه کشورمان، خطاب به وی اظهار کرد که «برای یکبارهم شده مایلم قاسم سلیمانی را از نزدیک ببینم».

کاریزمای نهفته ژنرال سلیمانی
نشریه آمریکایی «نیویورکر» در سال ۹۲، به ارزیابی ویژگی‌های فرمانده نیروی قدس سپاه از زبان مأمورین سازمان سیا و مقام های عراقی پرداخت و با بیان اینکه سردار سلیمانی به‌ندرت گفت وگو می‌کند، او را دارای یک کاریزمای نهفته دانست. در این گزارش «جان ماگویر» افسر پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سردار سلیمانی را قدرتمندترین عامل در خاورمیانه که کمتر کسی چیزی در مورد او شنیده، معرفی کرده هست.

««جان ماگویر» گفته هست که در دوئل القصیر که چهار سال پیش در سوریه انجام شد و منتج به بازپس‌گیری شهر استراتژیک القصیر توسط ارتش سوریه گردید و نقطه عطفی در جنگ بود، این سردار سلیمانی بود که مستقیما عملیات را فرماندهی می‌کرد و آن «پیروزی بزرگ» را رقم زد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85480

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.