تاریخ ارسال : ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمریکایی ها «اور دوز» کردند: ۹۵ درصد دارو های مخدر جهان در ایالات متحده استفاده می شود +آمار و جدول

سرویس جهان مشرق–  جامعه و دکترین معالجهی ایالات متحده نیز برای حل این مشکل خانه ها را خوب ترین راه دانسته و با تجویز دوا های مخدر معالجهی این اشخاص را به دامی دیگر انداخته اند. برای آشنایی با اپیدمی تجویز دوا های مخدر در ایالات متحده ابتدا لازم هست با انواع این دوا ها آشنا شویم.

۷۵ درصد مریض های که به اکسی کدون اعتیاد پیدا می کنند به هروئین روی می آورند

اکسی کدون: ۷۵ درصد مریض های که به اکسی کدون اعتیاد پیدا می کنند به هروئین روی می آورند یک دوای مخدر ضددرد هست که برای کاهش آلام متوسط تا سخت بکار می رود. این دوا گاه یک تنه و گاه درترکیب با سایر دوا های خانه مثل استامینوفن بکار می رود.

اپیوئید:   این دوا دربردارنده یک ماده مخدر خانه درد (هیدروکودون) و خانه غیر- مخدر (استامینوفن) هست. استامینوفن نیز توان دارد تب را کاهش دهد.

هیدروکودون:

این دوا در گروهی به اسم ضد آلام مخدر قرار می گیرد و بر روی سامانه عصبی مرکزی تاثیر می گذارد و درد را رفع می کند.

ویکودین:

اپیوت: این دوا اساساً تحت گروه خاصی از مواد به اسم «مخدرهای خانه درد» طبقه بندی می گردد. دربردارنده دوا هایی من جمله دوای های مخدربه مخصوص کدئین می باشند و بعضی وقت ها محتمل هست برای معالجۀ درد میگرن هنگامی اشخاص توان ندارند تریپتان یا ارگوت استفاده کنند، استفاده گردند.

هر روز ۷۸ نفر در ایالات متحده به سبب استفاده اپیود در ایالات متحده می میرند

ایالات متحده و منجلاب داورهای مخدر تجویزی

آ این میزان استفاده برای دادن ۶۴ عدد قرص Percocets یا Vicodin هر روز ۷۸ نفر در ایالات متحده به سبب استفاده اپیود در ایالات متحده می میرند ایالات متحده بعنوان کشوری که اپیدمی سوء استفاده از دوا های مخدر تجویزی در آن به وضع آشفتگیی دست یافته هست، دارای ۸۰ درصد از کل ذخیره های خانه های جهان هست و مردم این کشور سالانه اکثر از  ۱۱۰ تن از انواع دوا های مخدر استفاده می کنند. این میزان استفاده برای دادن ۶۴ عدد قرص یا به هر فرد آمریکایی قدر کفایت هست.

این درحالی هست که میزان تجویز دوا های خانه در طول ده سال گذشته با استفاده از خانه ها، افزایش ۶۰۰ درصدی داشته هست. طبق گزارش سال ۲۰۱۱ موسسه دوا، اکثر از ۱۰۰ میلیون آمریکایی از آلام مزمن رنج می بردند. بر مبنای گزارش کنگره ایالات متحده که از طریق جامعه پزشکان معالجه میانی نیز تصدیق شده هست، آمریکایی ها اکثر از ۸۰ درصد خانه های تولید شده در دنیا را استفاده می کنند.»

دیوید کسلر، ریاست پیشین سازمان غذا و دوای ایالات متحده: این یک بیماری آمریکایی هست

» دیوید کسلر، ریاست پیشین سازمان غذا و دوای ایالات متحده: این یک بیماری آمریکایی هست در همین زمینه در سال ۲۰۱۶ ریاست پیشین سازمان غذا و دوا، ایالات متحده را به تجویز اکثر از حد دوا های خانه که منتج به اپیدمی افزایش سطح استفاده شده متهم کرد.» او علاوه بر این در اظهار کرد و گو با سی‎‎ دیوید کسلر که از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۷ ریاست سازمان غذا و دوا را بر عهده داشت این طور اظهار نمود: «این( تجویز اکثر از حد از دوا های مسکن) یکی از بزرگترین اشتباه های دکتری پیشرفته بوده هست. وی در ادامه اضافه کرد:

«» او علاوه بر این در اظهار کرد و گو با سیبی اس نیوز مطرح نمود که ۷۸ نفر هر روز به سبب اوردوز دوا های خانه مرگ می کنند. وی در ادامه اضافه کرد: «این وضع ایالات متحده هست، این یک بیماری آمریکایی هست.»

همچنین ویواک مورسی جراح عمومی آمریکایی اظهار کرد:

« ارتقای نامناسب دوا های خانه مخدر به طور قایل ملاحظهی به این فراگیری مساعدت کرده هست و سبب آن اینست که شرکت های دارویی صرفا بعضی خصوصیت های دوا را اظهار کرده و آن را غیر اعتیادآور ارائه می کنند.»

او علاوه بر این اضافه کرد:

«» «در غالبا کشورها استفاده دوا های مخدر خانه تجویزی به سبب آسیب های که برای اشخاص و تندرستی آنان دارد، محدود شده هست اما در ایالات متحده هر فرد توان دارد یه شیشه از قرص و یا قدری از آن را دارا باشد.»

» «عمده سوء استفاده از دوا های مخدر خانه از نوشتن نسخه های غیر مجاز نشات می­ گیرد.

جرائم متاثر از استفاده دوا های مخدر تجویزی

پلیس ایالات متحده از افزایش سرقت ها و دیگر جرم ها از طریق اشخاصی که به oxycodone یا hydrocodone » حال با نگاهی به آمار استفاده مواد مخدر دارویی و خانه های ضد افسردگی، مرگ و میرهای متاثر از استفاده از آنان را نیز، هم از جنبه آماری و هم از نگاه کارشناسان و سازمان های ذی ربط میتوان مورد بررسی قرار داد.

پلیس ایالات متحده از افزایش سرقت ها و دیگر جرم ها از طریق اشخاصی که به یا اعتیاد دارند، گزارش می دهد که این دو ماده ترکیبات اصلی در دوا های مخدر خانه تجویزی هست. یکی از مورد های که نشان دهنده تاثیرات این دوا ها بر روی اشخاص خواهد بود در سال ۲۰۱۲ از طریق دیلی میل گزارش شده هست.

مردی ۲۸ ساله در فلوریدای ایالات متحده، دختر ۹ساله خود را به سبب تاثیر اکثر از حد دوا های تجویزی آنقدر تکان داد تا دختر بچه مرگ کرد.

نسخه های بی رویه تجویز شده

۴ طبق گزارس بی بی سی میزان اشخاصی که از خانه ها استفاده می نمایند ۶۰۰ برابر شده هست و جرم های که از طریق اشخاص معتاد به این دوا ها نیز صورت گرفته رشد داشته هست. ۴ میلیارد نسخه نوشته شده در سال ۲۰۱۱ عنوان خبری بود که پایگاه لایو ساینس در ستامبر سال ۲۰۱۲ آن را منتشر نمود.۰۲ ۹۹ ۰۲ میلیارد نسخه در سال ۲۰۱۱ صادر شده هست که بیانگر از افزایش نسبی آن نسبت به سال ۲۰۱۰ دارد که میزان آن به ۳.

۴.۲ میلیارد نسخه دکتری در یک سال برای آمریکائیان صادر شده هست

ایرینا کافلر ، پردازشگر ارشد و متخصص دوا در گفت­وگو با خبرگزاری CNBC در این مورد چنین اظهار دیدگاه کرد:

«۳۰۰ ۹۹ میلیارد در این سال بوده هست. ۲ میلیارد نسخه دکتری در یک سال برای آمریکائیان صادر شده هست «۳۰۰ میلیون نسخه دوا های خانه در سال ۲۰۱۵ نوشته شده هست.»

این میزان تجویز دوا های خانه معادل ۲۴ میلیارد دلار بازار فروش هست و این بازار به طور برابر در سراسر جهان تقسیم نشده هست.

استفاده شگرف دوا های مخدر خانه در ایالات متحده که منحصرا ۵ درصد از جمعیت جهان را دارد نشان دهنده آن هست که بین کشورهای ثروتمند و دیگر کشورهای جهان زمانی که درباره دوا های خانه تجویزی گفت وگو می گردد، تفاوت ژرفی وجود دارد. » در تحقیقی دیگر نیز که از طریق شورای امنیت ملی ایالات متحده منتشر گردید، تقریبا ۹۹ درصد از پزشکان اکثر از حد سفارش شده (۳ روز در ماه) دوا های خانه را تجویز کرده اند و یک چهارم آنان نسخه هایی برای یک ماه تام را نوشته اند و بنابراین  این دوا ها زیاد اکثر از حد تجویز می گردند. در سال ۲۰۱۰ میزگرد سازمان غذا و دوا پیشنهاد کرد که بررسی های تندرستیی خانه ها پیشرفت داده گردد و برای پزشکان تعلیم هایی بار دیگر در این زمینه گذاشته گردد.۵

۵ میلیون دکتر در ایالات متحده دارای مجوز تجویز خانه ها می باشند. از هر ۵ نفر استفاده کننده هروئین در ایالات متحده ۴ نفر آنان پیشتر از دوا های خانه استفاده کرده اند.

در یک مطالعه که از طریق محققین کلینیک مایو صورت گرفته و در مجله علمی کلینیک مایو نیز منتشر شده هست، نشان داده شده که ۷ نفر از ۱۰ آمریکایی دست کم یک بار از دوا های مخدر استفاده کرده اند. درحالی که دومین تجویز رایج، دوا های ضد افسردگی می باشند که نشان می دهد تندرستی روانی یک مساله زیاد ارزشمند است رایج ترین دوا های تجویزی در ایالات متحده با ۱۷ درصد آنتیبوتیک ها بوده اند و به دنبال آنان با ۱۳ درصد دوا های ضد افسردگی و مواد مخدر دارویی می باشند. »

« علاوه بر این سومین دوای رایج مواد مخدر دارویی می باشند که به سبب طبیعت اعتیاد آورشان، این مساله دلواپس کننده هست.

اوردوز دوا های مخدر تجویزی در ایالات متحده فراگیر شده هست.

ویکش سینق، استادیار داروسازی و ریاست مرکز  پانکیریتیز در دانشگاه هاپکینز این گونه می گوید:

جریان رشد سالانه نسخه های نوشته شده در ایالات متحده از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲ هست.

آمار مرگ و میرهای متاثر از اوردوز دوا های مخدر  خانه تجویزی

این آمار بیانگر افزایش سالانه این اعداد در نظام دکتری ایالات متحده هست.

اگر استفاده دوا های خانه ایالات متحدهی شمالی و اروپای غربی را یکجا در دیدگاه بگیرید، نشان می دهد میزان استفاده ۹۵ درصد این دوا ها (مسکن های مخدر) در این دو منطقه خواهد بود و دیگران کشورهای جهان منحصرا ۵ درصد دیگر این دوا ها را استفاده می کنند. دیلی میل در خبری اینگونه آورد که استفاده از این دوا ها سالانه منتج به مرگ ۱۴۸۰۰  نفر در سال شده هست که زیادتر از مرگ های متاثر از کوکائین و هروئین روی هم هست. طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، ۲۸۰۰۰ آمریکایی بر اثر اوردوز مواد مخدر دارویی در سال ۲۰۱۴ درگذشته اند.۰۵۵ به طور شگفت آوری میزان این مرگ ها، ۶۰ درصد تمامی مرگ و میر های متاثر از اوردوزهای دارویی در ایالات متحده در این سال را تشکیل می دهد.   علاوه بر این گزارش منتشر شده از طریق همین مرکز نمایان کرد که مرگ های متاثر از اوردوز دارویی به رقمی تازه در سال ۲۰۱۴ یعنی ۴۷.

۰۵۵ نفر دست یافته هست.

 اگرچه مواد مخدر دارویی که یکی از نیرومند ترین خانه هایی می باشند، احتیاج به نسخه دکتر دارد، از عوامل اکثر از ۶۰ درصد این مرگ و میرها بوده هست.

در  این شکل میتوان توزیع اوردوزهای متاثر از استفاده دوا های مخدر در ایالات متفاوت ایالات متحده را رویت نمود. اوردوز متاثر از استفاده دوا های مخدر تجویزی بصورت پایدار برای اکثر از یک دهه در سال ۲۰۱۴ تقریبا به ۱۹۰۰۰ مورد در ایالات متحده دست یافته هست که بیشترین میزان تا سال ۲۰۱۴ بوده هست و مجموع اوردوزهای مواد مخدر دارویی(غیر تجویزی که بصورت غیرمجاز از طریق اشخاص استفاده شده است) از ۲۸۰۰۰ مورد فراتر رفته هست.

  تمامی خانه ها زیر گروه مواد مخدر دارویی می باشند اما دوا های ضد افسردگی بیشترین خطر اعتیاد را دارند. هر ساله تعداد زیاد بسیاری از آمریکایی ها بر اثر استفاده اکثر از حد خانه ها می میرند.

رشد قیمت اوردوزهای منتج به مرگ در ایالات متحده متاثر از استفاده دوا های مخدر

شیوع استفاده در سنین متفاوت و بویژه کودکان و زنان

 میزان اودوزها به حدی دست یافته هست که اشخاصی که در ایالات متحده بر اثر اوردوز دوا های مخدر در سال ۲۰۱۶ مرده اند زیادتر از عده ای اشخاصی هست که در نبرد ویتنام کشته گردیدند. این طور برآورد زده می گردد که بین ۵۹۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۶ بر اثر اوردوز دارویی درگذشته اند.

رشد قیمت اوردوزهای منتج به مرگ در ایالات متحده متاثر از استفاده دوا های مخدر اداره محاسبه دولت گزارش داده هست که تقریبا یک سوم کودکان آمریکایی دست کم یک دوای روانپزشکی را استفاده می نمایند.

علاوه بر این کودکان آمریکایی سه برابر زیادتر از دوا های ضد افسردگی نسبت به همسالان اروپا  خود از این دوا ها استفاده می نمایند.

به علاوه، در یک تحقیقی که از طریق موسسه ملی سوء استفاده دارویی انجام شده هست نشان داده گردید که ۱۵ درصد از محصلین دبیرستانی دوا های مخدر تجویزی را بصورت نامطلوب استفاده کرده اند.۵ میزان استفاده دوا های ضد افسردگی بین خانم ها آمریکایی زیادتر از تمامی کشورهای دیگر جهان خواهد بود.۱ در سال ۲۰۰۷ در ایالات متحده ۲. ۵ میلیون نفر به استفاده از خانه های تجویزی برای نخستین بار اقدام نمودند و این در حالی بوده که در همین سال ۲.

۱ میلیون نفر ماریجوانا را برای نخستین بار استفاده کردند. در همین سال علاوه بر این استفاده غیر دکتری خانه ها در دبیرستان های ایالات متحده ۱۲ درصد رشد پیدا کرد.

در مطالعه ای دیگر که در ژورنال انجمن دکتری ایالات متحده منتشر گردید، مشخص شده هست که میزان شیوع استفاده مواد مخدر دارویی تجویزی در میان اشخاص ۲۰ سال به بالا در سال ۲۰۱۲ به ۵۹ درصد دست یافته هست.

در همین زمان درصد اشخاصی که پنج یا زیادتر از پنج عدد دوای تجویزی استفاده می نمایند از ۸ درصد به ۱۵ درصد دست یافته هست. علاوه بر این طبق گزارشی که گروه مصارف پزشکی  عرضه داده هست استفاده دوا های مخدر روانپزشکی در سنین و نژاد متفاوت فرق دارد برای نمونه نزدیک به ۲۱ درصد از بزرگسالان سفید پوست دوا های دکتری و ۹ درصد از اشخاص جایی ایالات متحدهی لاتین از دوا های ضدافسردگی استفاده می کنند؛ علاوه بر این یک چهارم اشخاص بین ۶۰ تا ۸۵ سال دست کم یکی از سه دوای روانپزشکی رایج را استفاده می نمایند و این در حالیست که  کمتر از ۱۰ درصد اشخاص ۱۸ تا ۳۹ سال از این میزان دوا استفاده می نمایند.

جداول زیر طبق معلومات استخراجی سال ۲۰۱۳ از پایگاه داده «ای ام اس» که بزرگترین فروشنده معلومات تجویزی دکتری هست حاصله هست:

داروهای ضدافسردگی

گروه سنی استفاده کننده

تعداد اشخاص استفاده کننده در سال

۶تا ۱۲ سال

۶۸۶.۹۵۰

۱۳ تا ۱۷ سال

۱.۴۴۴.۴۴۲

۱۸ تا ۲۴ سال

۲.۸۶۰.۵۶۷

۲۵ تا ۴۴ سال

۱۲.۴۰۰.۱۲۹

۴۵ تا ۶۴ سال

۱۶.۱۸۵.۳۸۸

۶۵ سال به بالا

۸.۵۶۶.۵۷۹

مجموع

۴۱.۲۲۶.۳۹۴

مسکن های اعصاب

گروه سنی استفاده کننده

تعداد اشخاص استفاده کننده در سال

۲ تا۳ سال

۳.۷۶۰

۴ تا ۵ سال

۲۴.۳۶۳

۶ تا ۱۲ سال

۳۵۹.۸۸۲

۱۳ تا ۱۷ سال

۴۹۰.۲۷۲

۱۸ تا ۲۴ سال

۵۹۹.۸۱۶

۲۵ تا ۴۴ سال

۱.۹۸۷.۹۳۳

۴۵ تا ۶۴ سال

۲.۴۰۶.۵۲۶

۶۵ سال به بالا

۱.۱۶۹.۰۴۴

مجموع

۶.۸۴۵.۳۰۳

داروهای ضد اضطراب

گروه سنی استفاده کننده

تعداد اشخاص استفاده کننده در سال

تا ۱ سال

۲۲۷.۱۳۲

۲ تا ۳ سال

۲۸۲.۷۵۹

۴ تا ۵ سال

۲۴۷.۷۵۴

۶ تا ۱۲ سال

۷۹۰.۱۴۹

۱۳ تا ۱۷ سال

۶۵۰.۲۷۳

۱۸ تا ۲۴ سال

۱.۶۶۰.۹۵۳

۲۵ تا ۴۴ سال

۸.۹۴۴.۲۰۰

۴۵ تا ۶۴ سال

۱۴.۴۳۹.۴۶۵

۶۵ سال به بالا

۹.۶۹۱.۷۹۱

مجموع

۳۶.۴۷۲.۳۶۳

حجم بازار فروش

آمریکایی ها ۳۵ میلیارد دلار برای استفاده OxyContin در این مورد نیز گاردین در گزارشی آورده هست که تعداد کودکانی که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ با نشانه ها ترک اعتیاد به دنیا آمده اند سه برابر و تعداد مادرهایی که تست موادر مخدر آنان مثبت بوده نیز پنج برابر شده هست. ۳ ۴۴۴.

۲۴.۴ حرکت از سوی مواد مخدر خانه دارویی به استفاده هروئین

مرکز روانپزشکی JAMA ۱۸۵.

۵ »

منابع:

https://www.vox.com/policy-and-politics/۲۰۱۷/۶/۶/۱۵۷۴۳۹۸۶/opioid-epidemic-overdose-deaths-۲۰۱۶

http://www.bbc.co.uk/news/av/magazine-۱۷۹۶۳۲۲۲/why-do-americans-consume-۸۰-of-world-s-painkiller-drugs

http://www.dailymail.co.uk/news/article-۳۵۸۲۸۷۹/Addiction-painkillers-America-epidemic-levels-one-greatest-mistakes-modern-medicine-admits-former-FDA-chief.html

  https://www.cnbc.com/۲۰۱۶/۰۴/۲۷/americans-consume-almost-all-of-the-global-opioid-supply.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-۲۱۴۲۴۸۱/Americans-consume-۸۰-percent-worlds-pain-pills-prescription-drug-abuse-epidemic-explodes.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-۲۱۴۲۳۷۳/Eric-Thomas-Trinchet-۲۸-shakes-girlfriends-baby-death.html

http://www.businessinsider.com/americans-consume-۸۰-percent-of-the-worlds-painkillers-۲۰۱۲-۵?IR=T

https://www.livescience.com/۲۳۱۴۳-prescription-drugs-۲۰۱۱.html

https://www.cnbc.com/۲۰۱۶/۰۴/۲۷/americans-consume-almost-all-of-the-global-opioid-supply.html

https://www.cnbc.com/۲۰۱۶/۰۴/۲۷/americans-consume-almost-all-of-the-global-opioid-supply.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-۳۵۸۲۸۷۹/Addiction-painkillers-America-epidemic-levels-one-greatest-mistakes-modern-medicine-admits-former-FDA-chief.html

http://www.huffingtonpost.com/۲۰۱۳/۰۶/۱۹/prescription-drugs-prevalence-americans_n_۳۴۶۶۸۰۱.html

https://www.statista.com/statistics/۲۶۱۳۰۳/total-number-of-retail-prescriptions-filled-annually-in-the-us/

https://www.cnbc.com/۲۰۱۶/۰۴/۲۷/americans-consume-almost-all-of-the-global-opioid-supply.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-۲۱۴۲۴۸۱/Americans-consume-۸۰-percent-worlds-pain-pills-prescription-drug-abuse-epidemic-explodes.htm

http://theeconomiccollapseblog.com/archives/prescription-painkiller-epidemic-why-do-americans-consume-۸۰-percent-of-all-prescription-painkillers

http://www.dailymail.co.uk/news/article-۳۵۸۲۸۷۹/Addiction-painkillers-America-epidemic-levels-one-greatest-mistakes-modern-medicine-admits-former-FDA-chief.html

http://drugabuse.com/library/the-effects-of-painkiller-use/

http://theeconomiccollapseblog.com/archives/prescription-painkiller-epidemic-why-do-americans-consume-۸۰-percent-of-all-prescription-painkillers

http://www.therefuge-ahealingplace.com/substance-abuse-treatment/prescription-drugs/painkillers/symptoms-signs-effects/#Statistics

https://www.washingtonpost.com/news/to-your-health/wp/۲۰۱۵/۱۱/۰۳/more-americans-than-ever-are-taking-prescription-drugs/?utm_term=.۲۴۱۱a۲۲۵۸۰۸۶

https://www.scientificamerican.com/article/۱-in-۶-americans-takes-a-psychiatric-drug/

https://www.cchrint.org/psychiatric-drugs/people-taking-psychiatric-drugs/

http://time.com/۳۸۱۹۸۸۹/medicine-spending/

http://theeconomiccollapseblog.com/archives/prescription-painkiller-epidemic-why-do-americans-consume-۸۰-percent-of-all-prescription-painkillers

https://www.vox.com/policy-and-politics/۲۰۱۷/۶/۶/۱۵۷۴۳۹۸۶/opioid-epidemic-overdose-deaths-۲۰۱۶

http://www.therefuge-ahealingplace.com/substance-abuse-treatment/prescription-drugs/painkillers/symptoms-signs-effects/#Statistics

https://www.vox.com/policy-and-politics/۲۰۱۷/۸/۱۱/۱۶۱۳۰۹۳۲/trump-opioid-epidemic-emergency


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78060

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.