تاریخ ارسال : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمریکا با ایجاد خصومت بین کشورهای مسلمان در پی فروش جنگ افزار هست

یحیی کمالی پور در اظهار کرد وگو با ایسنا، در مورد ایران هراسی هایی که آمریکا با هدف فروش اسلحه و تثبیت جایگاه خود در منطقه ایجاد می کند، اظهار کرد: خصومت دولت آمریکا با ملت ایران تمامی ندارد. حرکت هایی که امروز ترامپ انجام می دهد، استمرار سیاست های راهبردی آمریکا نسبت به ملت و دولت ایران هست.

وی اضافه کرد: ما باید در سایه تقویت بنیه های خودمان و زیرساخت های اقتصادی، بسترهای سرمایه گذاری ایجاد کنیم. این روزها جنگ، جنگ منفعت های هست. اگر آمریکا این همه تنش و جنگ ایجاد می کند، در پی اکتساب منفعت های زیادتر هست. کشورهای مسلمان را به جان هم می اندازد تا جنگ افزار بیشتری بفروشد. وقتی که منافعش در جایی تشریح گردد، در آنجا حضور پیدا می نماید و از جایی که منافعی نداشته باشد، خارج می گردد و تا به امروز به مقررات بین المللی هم پایبند نبوده هست.

نماینده مردم جیرفت در مجلس اضافه کرد: من اعتقاد دارم ما توان داریم با یک همکاری سازنده با دنیا و ایجاد بستر برای سرمایه گذاری در برابر سیاست های یک جانبه آمریکا بایستیم.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در مورد چگونگی پیگیری و احقاق حق از سوی ایران در این باره اظهار کرد: در حوزه هایی که مقررات بین المللی یا تعهدها طرفین مخدوش گردد یا نادیده گرفته گردد، امکان طرح دعوا وجود دارد و گرنه در حالت مرسوم که آمریکا این برنامه ها را مطرح کرده، امکان طرح دعوا وجود ندارد.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95029

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.