تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمریکا با شلیک چند موشک تنها ابراز وجود کرد/ این اقدام باعث افزایش مقاومت مردم سوریه گردید

آمریکا با شلیک چند موشک تنها ابراز وجود کرد/ این اقدام باعث افزایش مقاومت مردم سوریه شدمحمدجواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ، در عکس العمل به هجوم نیروهای آمریکایی به سوریه، اظهار کرد: آمریکا با شلیک چند موشک از راه دور تنها به شکلی خواست تا ابراز وجود کند.

وی با بیان اینکه این اقدام یکی از بی‌نتیجه‌ترین اقدامات آمریکا بوده هست، دنبال کرد: در عرصه سرزمینی آمریکا غیر از دو پایگاه محدود که به طور تحمیلی در سوریه احداث و اشغال کرده هست، هیچ نقطه گسترده دیگری از سرزمین عراق، سوریه، لبنان، یمن و …

نماینده مردم مشهد و کلات تصریح کرد: هیچ‌یک از قوا منهای قوای دیگر نمی‌توانند اقدامی کنند، یعنی نیروی زمینی بدون پشتوانه هوایی کاری از پیش نمی‌برد و آمریکا هم با شلیک این چند گلوله نتوانست کاری پیش ببرد.

کریمی‌قدوسی تصریح نمود: در پس این اقدام آمریکا و متحدانش، مردم سرزمین سوریه رویت کرده‌اند که چه طور کشوری خواسته‌های خود را با زور و از راه خراب کردن می‌خواهند پیش ببرند؛ بنابراین مقاومت‌شان دربرابر آنان افزایش یافت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس اضافه کرد: اقدام آمریکا و متحدانش مطمئنا به سود جریان مقاومت خواهد بود، زیرا این هجوم نمایش داد حداکثر توان این کشورها و وسیله در اختیارشان در همین حد هست وگرنه ۱۰۰ سرباز هم نمی‌توانند پیاده کنند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند ۲۰ کیلومتر هم به جلو در خاک سوریه پیش بروند، همانگونه که به نام جنگ نیابتی چند سال هست که در سوریه حاضر هستند، اما با شکستی راهبردی رو به رو شده‌اند.

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه جریان مقاومت هم دارای یک راهبرد هست، اظهار کرد: جریان مقاومت در این حوادث که جنگی فرسایشی هست، پرشدت عمل نمی‌کند، البته نه آنکه توان آن را نداشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس دنبال کرد: جریان مقاومت می‌تواند طی ۲ روز به تمام جایگاه ها آمریکایی‌ها حمله‌ای گسترده کند، اما ترجیح می‌دهد در یک مجال مناسب آن هم به قدر لزوم و با محاسبه عقلی صدمات خود را وارد کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96246

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.