تاریخ ارسال : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آمریکا توان ندارد به صورت یک جانبه برجام را برهم زند

آمریکا نمی‌تواند به صورت یک جانبه برجام را برهم زندبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ، دومین نشست کمیسیون عالی مشترک مجالس جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه عصر امروز (یکشنبه ۱۹ فروردین ماه) به ریاست علاءالدین بروجردی ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس شورای اسلامی و لئونید اسلوتسکی ریاست کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه و با حضور اعضاء کمیسیون های ذکر شده برگزار گردید.

بروجردی در اوائل این نشست با تاکید بر اهمیت مخصوص مشارکت های پارلمانی دو کشور در توسعه و گسترش مناسبات در عرصه های مختلف، اظهار کرد: تشکیل کمیسیون عالی مشارکت های پارلمانی ایران و روسیه که دومین نشست آن امروز برگزار می گردد و به ابتکار رؤسای مجالس ایران و روسیه متشکل هست ، گام مهمی در ارتقاء سطح مشارکت های دو کشور هست.

وی اضافه کرد: تشکیل این کمیسیون نمادی از عزم و عزم سران دو کشور در جهت برداشتن گام های بلند برای افزایش ارتباطات فیمابین با توجه به شرایط فعلی منطقه و جهان هست.

ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به سیاست های تنش‌زای آمریکا در منطقه، اضافه کرد: کشورهای مستقلی مثل ایران و روسیه باید با کمک یکدیگر در ایجاد ثبات و امنیت پایدار در منطقه و حل و فصل بحران هایی مثل یمن، سوریه و مبارزه با تروریسم مشارکت نمایند.

وی مشارکت ایران و روسیه در حل و فصل بحران روسیه را الگوی شایسته ای برای حل و فصل سایر بحران ها و مناقشات منطقه ای دانست.

بروجردی با بیان اینکه برجام یک توافق و پایبندی بین المللی هست و آمریکا توان ندارد به صورت یکجانبه آن را برهم بزند تصریح نمود: جمهوری اسلامی ایران کارهای متعددی را در جهت محافظت منفعت های خود در صورت نقض برجام از سوی آمریکا پیش‌بینی کرده هست.

اسلوتسکی: مشارکت ایران و روسیه به سود ملتهای منطقه هست

لئونید اسلوتسکی ریاست کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه نیز در همین دیدار با ابراز علاقمندی کشورش برای توسعه مشارکت های همه جانبه با ایران بویژه در راستای های اقتصادی، انرژی و صنعتی، اظهار کرد: ایران و روسیه به‌عنوان دو کشور با اهمیت منطقه از ظرفیتها و فرصتهای بیشماری برای گسترش مشارکت های دوستانه فیمابین برخوردارند.

وی در همین ارتباط به توافقات در کشور در راستای سوآپ گندم ، وصل شدن خطوط ریلی و جاده ای، تقویت مشارکت بخش های خصوصی دو کشور، اجرای پروژه های جدید در راستای انرژی بویژه انرژی اتمی اشاره نمود.

ریاست کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه در ادامه با اشاره به دیدگاههای مشترک دو کشور در راستای تغییرات منطقه و مسائل بین المللی، اظهار کرد: ایران و روسیه منفعت های مشترکی در ایجاد صلح و ثبات در منطقه و مبارزه با سیاستهای یکجانبه گرایانه آمریکا در عرصه ارتباطات بین المللی دارند و مشارکت دو کشور به سود ملتهای منطقه خواهد بود.

وی اظهار کرد: جامعه بین المللی مخالف کارهای کاخ سفید برای برهم زدن توافق برجام خواهد بود. زیرا برجام را یک معاهده معتبر و با اهمیت در عرصه مناسبات بین المللی هست که به سود کاهش تنش در مناسبات جهانی هست.

تاکید بر اهمیت راهبردی ارتباطات دو کشور و نقش آن در تامین ثبات و امنیت در منطقه؛ لزوم توسعه و گسترش همکاریهای اقتصادی، صنعتی و انرژی؛ کوشش مشترک مجالس برای پیشبرد مناسبات و برطرف بخشی از موانع موجود در مسیر گسترش همکاریها؛ ترسیم چشم انداز شرایط جاری در منطقه بویژه بحرانهای یمن، سوریه و بحرین؛ لزوم مبارزه مستمر با تروریسم و توجه خاص به ریشه های فکری آن؛ تاکید بر محافظت یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه و احترام به حاکمیت ملی آن کشور و حل و فصل بحرانهای جاری در منطقه از طریق صحبت و مذاکره با اهمیت ترین محورهای اظهارات نمایندگان مجالس دو کشور در این نشست بود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95182

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.