تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آموزش اخلاق رانندگی هم زمان با تعلیم رانندگی لازم هست به راننده های عرضه شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از   گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، اصفهان،فرهاد داوودی‌پور روز گذشته در آیین تودیع و معارفه مسؤولان آموزشگاه رانندگی پایه یک و دو شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه اتفاقات رانندگی در روح و روان مردم اثرها منفی به جا می‌گذارد، گفت: به دلیل تصادفات رانندگی هر روز ۴۳ نفر و سالانه حدود ۵۰۰ هزار نفر در کشور مصدوم و معلول جسمی می‌شوند.

وی با اظهار اینکه ۶ درصد از درآمد تولید ناخالص کشور صرف هزینه اتفاقات رانندگی می‌شود، اضافه کرد: ۱۰ درصد پرسنل بیمارستانی در خدمت‌رسانی به مصدومان اتفاقات رانندگی مشغول می باشند.

وی تبیین کرد: در آموزشگاه رانندگی پایه یک و دو احتیاج به تعلیم رانندگی نیست لکن لازم هست اخلاق رانندگی تبیین و دگرگونی اقداماتی نادرست به راننده های تعلیم داده گردد.

وی با اظهار اینکه وظیفه ذاتی آموزشگاه، تعلیم راننده های هست، عنوان نمود: کنترل کردن، تعلیم، نظارت و عرضه راهکار مناسب از وظیفه ها کلیدی آموزشگاه رانندگی هست.

وی با اشاره به اینکه تعلیم اخلاق رانندگی هم زمان با تعلیم رانندگی لازم هست به راننده های عرضه گردد، اضافه کرد: گذشت در رانندگی از عوامل کاهش اتفاقات رانندگی هست.

وی با اظهار اینکه بسیاری از تصادفات به سبب عدم توجه به مورد ها امنیت و توجه به تابلوهای راهنمایی و رانندگی اتفاق می‌افتد، تبیین کرد: ضروری هست که فرهنگ و اخلاق رانندگی در بین راننده های ترویج گردد.

در ادامه شهابی ریاست اسبق پلیس راهور گلپایگان اظهار داشت: گلپایگان اولین شهر کشور بود که توانست مجوز تأسیس آموزشگاه پایه یک را بگیرد زیرا در گذشته تنها به جایگاه ها استان‌ها مجوز آموزشگاه پایه یک داده می‌شد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80037

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.