تاریخ ارسال : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آموزش مهارت‌های زندگی مهم‌ترین ابزار کاهش طلاق در بین جوانان است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ مهدی هندی‌ورکانه صبح چهارشنبه در جلسه شورای بسیج شهرستان بهار با اشاره به بحث آسیب‌های اجتماعی بیان داشت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهر بهار مهمترین هدف محوری مجمع بسیج شهرستان بهار است.

وی با بیان اینکه ثبات و استحکام خانواده به داشتن روابط سالم در خانواده است، افزود: یک ازدواج سالم و دارای ثبات منجی ما در بسیاری از آسیب‌ها از جمله طلاق است.

هندی‌ورکانه با بیان اینکه ایران در یک مرحله گذر از سنت به مدرنیته است، اظهارداشت: همین امر باعث افزایش آمار طلاق شده است.

وی طلاق را یک آسیب اجتماعی برشمرد و گفت: الگوی مشاوره پیشگیری از طلاق یک روش پیشگیرانه است که با استفاده از اطلاعات به دست آمده از زوج های  ناسازگار در آستانه طلاق در شهرها کمک می‌کند تا از طلاق منصرف شده و مشکلاتشان را به روش مناسب حل کنند.

وی افزود: برای این آسیب اجتماعی راهکارهای فراوانی از جمله آموزش مهارت‌های زندگی برای مخاطبان، آموزش مجریان و مربیان، اصلاح شیوه های داوری و قضاوت در خصوص طلاق و تدوین بسته آموزشی برای زوجین وجود دارد.

هندی‌ورکانه با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی گفت: اگر مدیران و مسئولان فرهنگ سازی در قالب مشاوره‌های مستمر برای زوجین تشکیل دهند و الگوهای درست زندگی را که متاثر از اهل بیت(ع) است را به جوانان معرفی کنند آمار طلاق به طور قطع کم می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69471

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.