تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آنان که در داخل پازل دشمن را تکمیل می کنند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، «عباس حاجی نجاری» در یادداشت روزنامه «جوان» درج کرد:

فارغ از پشتیبانی های صریح بیگانگان از آشوب های داخلی که در این حوادث موخر در قیاس با فتنه های گذشته کم مثل بود، به شکلی که این روزها توئیت های همه روزه ترامپ درباره بزرگنمایی یا پشتیبانی های وی از آشوب طلبان و اعلام سقوط نظام اسلامی به مضحکه رسانه های امریکایی تبدیل شده هست، تأمل در بعضی از موضع های فعالین داخلی و پیامدهای بیرونی آن نشان از نوعی همپوشانی دارد که در خوشبینانه ترین حالت میتوان اظهار کرد که بعضی در داخل در حال تکمیل قطعات پازل دشمن های نظام اسلامی می باشند.  ۱- یکی از اقداماتی که هیئت حاکمه امریکا پس از ناکامی در هدایت آشوب های موخر بعضی از شهرهای ایران انجام داد، تحریم بعضی از شخصیت ها و شرکت های فعال ایرانی هست که در آن میان تحریم آیت الله آملی لاریجانی از همه بارزتر بود. 

۱- در راستای خراب کردن شخصیت وی طی ماه های موخر گرچه نقش فضای سایبری و خبرسازی بعضی از سایت ها که پیوند آنان با بعضی از سایت ها و رسانه های داخلی، غیرقابل انکار هست، اما فضاسازی ریاست دولت دهم و اولتیماتوم ۴۸ ساعته او به ریاست قوه قضائیه برای کناره گیری و آن هم به علت جلوگیری از ارزیابی اتهامات بعضی از مسئولین آن دولت، حتی بیشتر از فضاسازی صدای امریکا و آن شبکه تلگرامی، بازتاب داشت و این در حالی بود که مستندات احمدی نژاد بر علیه ریاست قوه قضائیه همان اباطیل صدای امریکا بود و طبیعی بود که روزی دشمن از این فضاسازی مجرمانه استفاده نمود و به استناد آن ریاست دستگاه قضا را در لیست تحریم شدگان امریکا قرار دهد و در عرصه آشوب ها نیز جایگاه ها قضایی در زمره اغراض اولیه بعضی از آشوب طلبان شده بود.  ۲- در طول آشوب های موخر دفاتر امامان جمعه و جایگاه ها حوزه های علمیه و امامزاده ها و مساجد یکی از عمده ترین آماج های آشوب طلبان بودند، این امر گرچه به سبب احترام مردم ما به این جایگاه ها علت کلیدی خروش و عکس العمل عمومی بر علیه آشوبگران بود، ولی در شرایطی که طبق معمول این جایگاه ها مأمن و ملجأ محرومین و بازتاب دهنده خواست مردم از دستگاه های اجرایی بوده و می باشند، علت مورد هدف وقوع کاملاً عجیب به نظر می آید. 

۲- اما هنگامی به روند تبلیغاتی که در هفته های پیش از آشوب به نحوه بازتاب اعداد بودجه سال ۹۷ و بزرگنمایی بودجه هر ساله جایگاه ها دینی و حوزه ها نگریسته می گردد، تردید باقی نمی ماند که اگر کارهای آشوب طلبانه بعضی در هجوم به این جایگاه ها را متاثر از ناتوانی ها و ناکارآمدی های دیگر دستگاه ها بدانیم، بعضی مسئولین خود در ایجاد داعیه و دامن زدن به این حساسیت ها مساعدت کرده اند. ۳- سیاه نمایی بعضی مسئولین و رسانه ها نسبت به شرایط کشور و بزرگنمایی بعضی خبر ها منفی، در ایجاد حس ناکارآمدی دستگاه های اجرایی در میان مردم بویژه جوانان نقشی بنیادی داشت.

۳- هنگامی یک مسئول بلندپایه اجرایی برای توجیه سیاست ها، تعداد بیکاران فارغ التحصیل کشور را سه نفر در هر خانواده اعلام می کند و آن یکی با محاسبه عددی ۲۴ میلیون خانوار، بیکاران تحصیل کرده را ۷۲ میلیون اعلام می کند و آنگاه به خبر اول رسانه ها تبدیل می گردد و یا یک نماینده مجلس به استناد گزارش وزارت بهداشت ایران را در رده اول خشونت اجتماعی در دنیا قرار می دهد، همین گزاره هاست که علت می گردد ترامپ توئیت کند که ملت ایران سالها است که تحت فشار هست و. ..   روزنامه جامعه فردا در آستانه روزهای اوج گیری آشوب با استناد به اظهارات ریاست دولت می نویسد: برای پذیرفتن اینکه کشور در آستانه یک بحران اقتصادی – اجتماعی قرار دارد احتیاج به بالا و پایین کردن اعداد بودجه نیست. نیازی هم نیست که به گزارش شلمچه نیوز به نقل از های محرمانه نهادهای ناظر برای مقام های ارشد کشور دسترسی داشته باشیم، کافی هست روح سخن های ریاست دولت را در چند هفته موخر جست وجو کنیم.  ۴- سفارش به تسلیم و خرید و فروش بر سر داشته های موجود مثل برجام، سفارش دیگر این جریان مجال ساز برای خارجی هست. 

۴- در این میان موضع مشترک اروپایی ها و بعضی از واداده های داخلی در لزوم مذاکره بر سر توان موشکی هست که هیئت حاکمه امریکا را در قرار دادن مذاکره بر سر توان موشکی به عنوان شرط تمدید تحریم های اتمی جری می کند. روزنامه آرمان در بیستم آبان ماه ماه در مطلبی تحت عنوان «اروپایی ها خواهان گفتگوها موشکی » به قلم یکی از اعضای حزب کارگزاران کوشش می نماید با محق جلوه دادن اروپایی ها در تحمیل گفتگوها موشکی، عملاً بر القائات آنان نسبت به اتهاماتی که در کارهای طبیعی ایران در بالا بردن توان موشکی دنبال می نماید صحه بگذارد و نهایتاً ایران را به پذیرش برجامی دیگر سفارش کرده و می نویسد: اروپایی ها هم قصد دارند هیاهوی امریکایی ها را ساکت کنند و هم قصد ندارند مبحث موشکی ایران به یک بحران غیرقابل برگشت تبدیل گردد. البته ایران هم در موقعیت خوبی قرار دارد و به اغراض خود دست یافته؟! و قادر هست این برنامه را در همین نقطه کنونی متوقف کند»سوگمندانه باید اقرار کرد که هنگامی این قلم به دستان با هیچ واکنشی از سوی دولتمردان رو به رو نمی گردند جری تر شده و چند روز بعد روزنامه جامعه فردا در سر مقاله خود تأکید ی نماید که برای برداشتن موشک ها از روی میز مذاکره باید تن به خرید و فروش بدهیم. البته ایران هم در موقعیت خوبی قرار دارد و به اغراض خود دست یافته؟! و قادر هست این برنامه را در همین نقطه کنونی متوقف کند»

در این مطلب آمده هست: «تهران توان دارد به زودی با یک رویکرد دیپلماتیک مبتنی بر منفعت های ملی، برجام موشکی را از روی میز مذاکره بردارد و یا دست کم از تکرار سرنوشت چاه گفتگوها اتمی جلوگیری کند. »سال گذشته آنگاه که رهبر معظم انقلاب نسبت به نقش نفوذی ها و جنگ نرم دشمن اخطار دادند، بعضی به دنبال کشمیری ها و کلاهی ها در دستگاه های اجرایی و مؤثر می گشتند و این در حالی بود که در هر دو آن سانحه عمل نفوذی ها به تقویت و تحکیم انقلاب انجامید، اما در نفوذ جدید دشمن به دنبال عوض شدن محاسبه های و نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری دست اندرکاران اداره کشور هست تا آنگونه رفتار کنند که مطلوب دشمن هست.»

 مقام معظم رهبری در دیدار موخر مسئولین شورای سازگاری تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه امروز مهمترین هدف جنگ نرم دشمن گرفتن امید و اعتماد به نفس ملت هست، اضافه می کند: بعضی از اینکه گفته گردد جنگ تبلیغاتی یا جنگ اقتصادی و فرهنگی خوششان نمی آید و بیان می کنند باید از صلح گفت وگو کرد، در حالی که جنگ دشمن در عرصه های متفاوت یک حقیقت هست و اگر ما از این حقیقت غافل باشیم، طرف مقابل هوشیار و مواظب هست و طراحی خود را پیش می برد. 

 ایشان پس از آن تأکید می نمایند افرادی که روز گذشته همه ابزارها کشور در اختیار آنان بود و افرادی که امروز هم همه ابزارها مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون را بازی کنند و بر علیه کشور سخن بگویند، لکن باید پاسخگو باشند. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83446

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.