تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آنچه درباره لیزر پوست باید بدانید

سیدمهدی طبایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت فارس،‌در رابطه با لیزر پوست برای برطرف لک‌های صورت یا موهای زائد گفت:‌لیزرها می‌توانند عوارضی را برای بدن بهمراه دارا باشند که این مساله بستگی به نوع لیزر و محلی که در بدن لیزر می‌شود دارد.

وی اضافه کرد: لیزرهای تهاجمی یا تخریبی علت عارضه لایه‌های پوست شده و گاهی ترمیم آن بسیار مشکل و یا نشدنی هست که عفونت، التهاب پایدار، سفید یا تیره شدن پوست من جمله عارضه ها لیزرهای تهاجمی هست که بعضی کوتاه‌مدت و بعضی پایدار هست.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی با اهتمام بر اینکه اشخاص در انتخاب درمان‌گر باید دقت کنند تا از دستگاه‌های معتبر برای آنان استفاده شود، دنبال کرد:‌بیمارستان‌های دولتی اغلب بخش تخصصی پوست و جایگاه ها لیزر داشته و جایگاه ها دانشگاهی نیز مجهز به این بخش می باشند. علاوه بر این متخصصان پوست در مطب نیز مجوز انجام لیزر را دارند.

طبایی گفت: کسانی که از لیزر برای برطرف موهای زائد استفاده می‌کنند، باید مساله ارثی و هورمونی موهای زائد توجه دارا باشند چون که اغلب این موها با لیزر قابل برطرف نیست و تنها می‌تواند شیوه ای برای کاهش رویش مو باشد.

این متخصص پوست عنوان نمود:‌انجام لیزر احتیاج به نشست ها مکرر با فواصل متفاوت دارد که طبق محل مد نظر در بدن پزشک این مبحث را تشخیص می‌دهد.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی بیان داشت: در کمال تأسف نظارت در حوزه کارهای درمانی پوست و مو کمتر از سایر بخش‌ها بوده و این مساله زمینه را برای سودجویی کلاهبرداران

انتهای پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94797

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.