تاریخ ارسال : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیا احمدی‌نژاد برای بازگشت به سپاه متوسل می‌شود؟!

این پایگاه اماراتی نوشت: «هرچند رسیدن دوباره احمدی نژاد به صندلی قدرت امری دشوار به نظر می‌رسد، ولی با توجه به ضربه ای که اصولگرایان در انتخابات مجلس متحمل شدند، او اصلی‌ترین امید جناح اصولگرا برای بازگشت به صحنه سیاسی کشور محسوب می شود.»

 به گزارش شلمچه نیوز، بوبسایت گالف نیوز (Gulfnews) در گزارشی با عنوان “آیا احمدی نژاد برمی‌گردد؟” نوشت: «محمود احمدی نژاد که در دوران ریاست جمهوری‌اش نطق های طوفانی ایراد می‌کرد، اکنون نیز در برخی برنامه‌های عمومی خود با استقبال انبوه هوادارانی مواجه می‌شود که شعار “احمدی برمیگرده” سرمی‌دهند.»

گالف نیوز افزود: «این سیاستمدار ۵۹ ساله تاکنون حرفی از حضور در انتخابات آینده نزده، اما اگر به میدان رقابت بیاید، چالشی جدی برای حسن روحانی خواهد بود. در عین حال آقای روحانی هم با دستیابی به توافق هسته ای، توانسته میزان محبوبیت مردمی خود را افزایش دهد.»

 

 

این پایگاه اماراتی ادامه داد: «هرچند رسیدن دوباره احمدی نژاد به صندلی قدرت امری دشوار به نظر می‌رسد، ولی با توجه به ضربه ای که اصولگرایان در انتخابات مجلس متحمل شدند، او اصلی‌ترین امید جناح اصولگرا برای بازگشت به صحنه سیاسی کشور محسوب می شود. تندروهای ایران نیز تنها احمدی نژاد را گزینه رقابت با اصلاح طلب ها می‌دانند.»

 

 

منبع یادشده خاطرنشان کرد: «حامیان احمدی نژاد به‌خاطر اعتقاد جدی او به ارزش‌های بنیادی جمهوری اسلامی، وی را ستایش کرده و مخالفانش همچنان از برنامه های اقتصادی او به‌شدت انتقاد می‌کنند و حتی معتقدند احمدی نژاد باید به سبب تخلفات اقتصادی دادگاهی بشود.

حامیان رئیس جمهور سابق در فضای مجازی بیش از پیش اقدامات وی را بازتاب می دهند؛ مخالفان هم بیکار ننشسته و فعالیت علیه او را در فضای مجازی کلید زده اند.»

 

 

گالف نیوز ضمن اشاره به سابقه اختلافات دولت قبلی با سپاه پاسداران، افزود: «احمدی نژاد پیش از ورود به صحنه رقابت باید حمایت رهبر عالی ایران و همچنین سپاه پاسداران را جلب کند، زیرا در سال‌های آخر ریاست جمهوری‌اش با این دو نهاد قدرتمند وارد چالش شده بود.

او با همین هدف در تعطیلات نوروز به منطقه جنگی شلمچه عزیمت کرد؛ همزمان با سفر آقای روحانی به جزیره کیش!

بعد از آن بود که خبرگزاری بسیج احمدی نژاد را مورد تقدیر قرار داد و از اینکه روحانی به خانواده های قربانیان جنگ ایران و عراق ادای احترام نکرده است، انتقاد نمود.»

 

 

این پایگاه اماراتی در پایان نوشت: «حسن روحانی می‌کوشد تاثیر مثبت رفع تحریم ها بر رشد اقتصادی ایران را ثابت کند. اگر او در اثبات این امر ناکام بماند، احمدی نژاد با شعار بازگرداندن ثروت به فقرا وارد رقابت می شود. روحانی نیز در مقابل، دوباره ادعای فساد اقتصادی احمدی نژاد را مطرح خواهد کرد.»

 

 

گفتنی است تاکید بر نقش‌آفرینی غیرطبیعی سپاه پاسداران در مناسبات داخلی قدرت، بخشی از سناریوی تبلیغاتی رسانه‌های بیگانه علیه این نهاد انقلابی می‌باشد.

 

 

 

جام نیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17025

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.