تاریخ ارسال : ۰۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۵۳ دیدگاه‌ها برای آیا این زن نامزد ریاست جمهوری ایران می شود؟ بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیا این زن نامزد ریاست جمهوری ایران می شود؟

به گزارش شلمچه نیوز، روزنامه آرمان در گفت و گویی با آذر منصوری فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از کلمه«رجل» به جای مرد استفاده شده که بیانگر این مساله است که الزاما رئیس‌جمهور نباید از مردان باشد و زنان نیز می توانند به ریاست‌جمهوری برسند.

در نتیجه از نظر قانونی هیچ مانعی برای رئیس‌جمهور شدن زنان وجود ندارد.با این وجود در یازده دوره گذشته انتخابات ریاست‌جمهوری هیچ کاندیدای زنی در انتخابات حاضر نشده است. البته در انتخابات ریاست‌جمهوری سال۹۲ جمعی از زنان به فکر اینکه یک زن کاندید ریاست‌جمهوری شود افتاده بودند و در این زمینه اقداماتی نیز صورت گرفت.

در آن مقطع زمانی ما گمان می‌کردیم خانم معصومه ابتکار از این توانایی برخوردار است که بتواند به عنوان کاندیدا با رقبای انتخابات ریاست‌جمهوری رقابت کند.

به نظر ما اگر چنین اتفاقی رخ می‌داد زنان جامعه از خانم ابتکار حمایت می‌کردند و احتمال موفقیت ایشان بالا می‌رفت. با این وجود جریان اصلاحات تصمیم دیگری گرفت و ما نیز به عنوان یک اصلاح‌طلب به تصمیم کلی جریان خود احترام گذاشتیم. با ت


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1473

Comments are closed.