تاریخ ارسال : ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیا بهتر نبود مسئولان به جای سلیقه‌ای قلمداد کردن طرح حجاب، ایرادات را دلسوزانه حل کنند!

 اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، تعدادی از دانشجویان دغدغه مند و انقلابی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که خواستار پوشیدن چادر در محیط بالینی بودند، بدون هیچ گونه وابستگی به هر نوع نهاد، سازمان و تشکل خاص، به صورت کاملا خودجوش این خواسته و مطالبه را به طور کاملا قانونی و منطقی با مسئولان دانشگاه مطرح کردند و پیگیر طراحی چادر مذکور شدند، تا به دغدغه آن دسته از بانوانی که معتقد به استفاده از چادر در محیط های اجتماعی هستند، پاسخ داده شود.

 

اما متأسفانه بعد رونمایی از چادر مذکور، شاهد برخی اظهار نظرهای مغرضانه با نیت تصفیه حساب های شخصی و جناحی در مورد این پوشش اختیاری شدیم.

کاش دوستان منتقدمان قبل از هر اقدامی به این سئوالات پاسخ دهند:

۱ _چگونه مسئولان طرحی را که از بهره برداری آن کمتر از ۲۴ ساعت در  استان نگذشته است، می توانند بدون بررسی، انگ غیر کارشناسانه بودن را به این کار بچسبانند و طی اقدامی عجولانه آن را رد کند.

۲_ آیا بهتر نبود به جای سلیقه‌ای قلمداد کردن این طرح، ایرادات را دلسوزانه حل کنند تا برای اولین بار شاهد طرحی بومی در وزارت بهداشت برای حمایت از حجاب برتر باشیم.

۳ _آیا در حال حاضر رنگ های تیره سورمه ای، قوه ای و سبز که در پوشش های مصوب وزارت بهداشت استفاده می شود، از حیث کنترل عفونت در طی این سالها مشکلی ایجاد کرده است؟

۴ _ آیا در موارد مغایرت های صریح با قوانین کنترل عفونت بهداشت و درمان، من جمله ناخن بلند و لاک زده، موی رنگ شده، آرایش های نامتعارف، روپوش های نه چندان تمیز، حاضر شدن برخی پزشکان زن و مرد بدون روپوش بر بالین بیمار و … اقدامی جدی صورت گرفته است؟

در خاتمه بر خود لازم می دانیم یادآور شویم این جا کشوری اسلامی است با قوانین و مقررات اسلامی که حجاب برای بانوان آن ذلت نیست و بهترین نوع آن چادر است و احترام به عقاید و آزادی اندیشه از افتخارات این نظام است و نباید ایده ها و نوآوری های نسل جوان دانشجو که در چارچوب هنجارهای اجتماعی و قوانین جاری مطرح می شود، منکوب و سرکوب شود.

از تمام دوستان منتقد درخواست داریم که با دلایل منطقی و انتقادات سازنده در ارتقای این طرح کمک فرمایند.

جمعی از دانشجویان دغدغه مند

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=53099

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.