تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۶:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیت‌الله حسینی‌همدانی: نمایندگان مجلس باید درباره قراردادهایی مانند توتال پاسخگو باشند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه اول نمازجمعه امروز کرج با تبیین آثار گناهان زبان در انسان اظهار داشت: دروغ یکی از آفات و امراض پلید زبان است.

وی افزود: دروغ دارای آثار زیانباری است که اعتماد ‌و همدلی بین افراد را از بین می‌برد و آثار مخرب فردی و اجتماعی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه دروغ در کسب و کار یکی دیگر از انواع گناهان زبان است، بیان کرد: کاسبی که در کار کسب خود برای فروش کالاهای خود دروغ می‌گوید بداند که خدا از وی روی بر می‌گرداند.

وی با بیان اینکه دروغ‌گویی یکی از نشانه‌های نفاق است،گفت: قسم دروغ یکی از بدترین انواع دروغ‌ها است که دارای آثار زیانباری است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه عده‌ای برای کم نیاوردن در مقابل افراد متوسل به دروغ می‌شوند, بیان کرد: نباید در مورد مسئله‌ای که اطلاعاتی در مورد آن ندارد بدون اطلاع سخن گفت و بیان اینکه اطلاع ندارم بهترین پاسخ است.

امام جمعه کرج در خطبه دوم با تسلیت شهادت حضرت امام صادق (ع) اظهار داشت: دوره زندگی امام صادق(ع) دارای فراز و‌ نشیب‌های فراوانی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: فعالیت‌های علمی و فرهنگی بخشی از زندگی امام صادق (ع) است و انحرافات سیاسی و وجود فرقه‌های فکری یکی از مشکلات دوران امام بود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه انحراف عقیده به دنبال از بین بردن دین و مکتب امام صادق(ع) بود، بیان کرد: شبکه ایجاد شده توسط امام برای ارتباط و روش مدیریت ایشان و تولید علم و تربیت شاگردان یکی از روش‌های امام صادق برای مبارزه با دشمنان بود که در این زمان می‌تواند روشی برای مقابله با استکبار باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه برخی مانند انگلیس به روش بنی‌امیه به دنبال ضربه زدن به اسلام و شیعه هستند که مصداق آن شیعه لندنی است، تصریح کرد: با راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی و تسلط بر فضای مجازی و حتی ترویج عقاید باطل سعی در نفوذ در بیوت مراجع دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به ختم قائله تیرماه سال ۷۸ و حضور گسترده مردم در آن با توکل و توسل به خداوند متعال بیان کرد: هرکاری که با حضور مردم و اراده خداوند باشد قطعا پیروزی در آن قطعی است و چند سال بعد برنامه‌ریزی استکبار در سال ۸۸ با حضور مردم خنثی شد.

وی با بیان اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان اظهار داشت: این نهاد مقدس تاکنون بر ۴۰ انتخابات نظارت داشته و از اسلامیت و جمهوریت نظام دفاع کرده است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه شورای نگهبان سدی برای جلوگیری از تخلفات و دست‌اندازی متخلفین بوده است، عنوان کرد: با همه مشکلات, شورای نگهبان به درستی به وظایف خود عمل کرده است.

وی با بیان اینکه هجمه‌هایی از سوی دشمنان و برخی افراد به سوی شورای نگهبان انجام می‌شود،گفت: به فرموده رهبری, شورای نگهبان نبض نظام و ضامن حیات انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان تبریک آزادسازی موصل از دست تروریست‌های داعش اظهار داشت: موصل به فاصله ۲۴ ساعت به سبب خیانت‌های عوامل استکبار و صهیونیسم و کشورهای منطقه سقوط کرد.

وی با اشاره به مقاومت جوانان عراقی و کمک مستشاری ایران برای پاک‌سازی این شهر از دست عناصر تکفیری بیان کرد: بحث خلافت خود ساخته داعش با فدارکاری این جوانان نابود و مضمحل شد.

وی با بیان اینکه آزادسازی موصل قطعا مرحله آغازین آزادی مناطق تحت اشغال داعش در بقیه سرزمین‌ها خواهد بود، تصریح کرد: آزادی موصل بعد از اشغال پیام‌هایی برای کشورهای منطقه و نشان از قدرت و وحدت بین امت اسلامی دارد و این پیروزی ثمره پیروی از مرجعیت است.

وی با اشاره به اینکه نباید از تلاش و مجاهدت‌های شهدای مظلوم مدافع حرم مانند سردار شعبان نصیری که در آزادسازی موصل نقش داشتند گذشت، تصریح کرد: از آثار این پیروزی تقویت امنیت مرزهای کشور است.

وی با بیان اینکه مجاهدانی که جان خود را در دفاع از حرم تقدیم می‌کنند،هیچ گونه انگیزه مادی ندارند، تصریح کرد: اگر کسی بگوید که شهدای مدافع حرم برای دریافت پول رفته‌اند و پولش را هم ما داده‌ایم بداند که قدرشناسی نکرده و ای کاش آن کسانی که ادعاهای بزرگ دارند و بعضا ادعاهایی خلاف واقع می‌کنند لااقل جرات دستور پرتاب موشک را داشتند.

امام جمعه کرج ادامه داد: تولید و پیشرفت صنعت موشکی کشور در کنار فعالیت جوانان غیور و جهاد افرادی مانند تهرانی مقدم‌ها و درایت و هدایت‌های رهبری به ثمر رسیده است.

حسینی همدانی با بیان اینکه از آقایان سیلی زدن به گوش دشمن را نمی‌خواهیم، تصریح کرد: لااقل جواب خزعبلات این کشورها را بدهید و جواب این سخن که وزیر دفاع آمریکا که می‌گوید "برای بهبود روابط تهران واشنگتن تغییر نظام ایران الزامی است" را داده و بگویند بهبود روابط با تهران چه کسانی هستند که آنرا جدا از نظام می‌دانند.

وی با بیان اینکه باید مشخص شود مقصود از ارتباط با تهران ارتباط با چه کسی است، گفت: نباید اجازه داد بیگانگان جرات پیدا کنند و اینگونه حرف بزنند و نکند که خدای نکرده مسئولان محترم در دشمن‌شناسی از مردم عقب بمانند.

وی با بیان اینکه این موضوع را برای یادآوری اعلام می‌کنم که قاطبه مردم آمریکا را دشمن درجه یک اسلام و انقلاب و کشور می‌دانند،گفت: تا آمریکا, آمریکا است ملت ما دست از شعار علیه آمریکا بر نمی‌دارد و مسئولان محترم به جای اینکه انرژی خود را صرف حاشیه‌سازی کنند به کار مردم بپردازند و تولید و اشتغال مردم را رونق بدهند.

وی با بیان اینکه مسئولان به مشکلات مردم رسیدگی و نرخ تورم را کنترل کنند، عنوان کرد: نرخ تورم افزایش یافته و از حجم نقدینگی در دست مردم غفلت نکنند و برای فرار از بی‌عملی, جامعه را دوقطبی نکنند.

وی با بیان اینکه مردم وعده‌ها را فراموش نمی‌کنند،گفت: اگر دانستن حق ملت است و این موضوع از سوی شما بیان می‌شود و دانستن را حق ملت می‌دانید لااقل نمایندگان مجلس را در جریان قراردادهای مهمی مانند توتال و موارد مشابه قراردهید.

امام جمعه کرج با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید در این زمینه پاسخگو باشند که چرا از حقوق ملت دفاع نمی‌کنند، متذکر شد: سوال من این است که اگر قرارداد مهمی, مخفیانه از دید مجلس منعقد شود چه کسی باید از حقوق مردم دفاع کند و این سوال باید جواب داده شود.

حسینی همدانی با بیان اینکه در توجیه قراردادهایی که بسته شده این موضوع را مطرح می‌کنند که عدم انعقاد قرارداد در هر روز سبب ایجاد خسارت می‌شود، تصریح کرد: در زمان انعقاد برجام هم اعلام شد که در صورتی که برجام هم هر روز تاخیر بیفتد مبالغ زیادی به کشور ضرر وارد می‌شود؛ اما بعد از بستن قرارداد و اجرای تعهدات, تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شده به نسبت زمانی که برجام وجود نداشت کجاست.

وی با بیان اینکه همبستگی با مستضعفین عالم از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است، تصریح کرد: سوال من این است که ما چرا در مورد یمن و نسل‌کشی در میانمار و مسلمان‌کشی  ساکت هستیم و از آرمان‌های خود دست کشیده‌ایم و باید سوال کرد که دانشجویان و طلاب جوانی که به دنبال این اهداف عالی بودند, چرا سکوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در دیدار رهبری و قوه قضائیه ایشان فرمودند که قوه قضاییه درمورد نسل‌کشی از جایگاه حقوقی در این زمینه وارد شود، عنوان کرد: مسلمانان و زن و مرد و پیر و جوان را زنده زنده در میانمار در آتش می‌سوزانند و استکبار اجازه انعکاس خبری و بازخورد رسانه‌ای این جنایات را نمی‌دهد.

امام جمعه کرج افزود: اگر وظیفه انقلابی حس نمی‌کنید وظیفه انسانی خود را در حمایت از مظلوم از یاد نبرید و به نظرم دوستان کمپین و تولید اخبار برای اطلاع‌رسانی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه دشمن برای ترویج منکر, فضاسازی زیادی انجام می‌دهد،گفت: گروه سازی، ساخت کمپین و برنامه‌ریزی برای اطلاع رسانی و بهره‌برداری از یک جنایت در یک منطقه نیز یکی از وسایل سودجویی است.

وی با بیان اینکه این جنایت از نظر ما محکوم است،گفت: باید درمورد این اقدامات ریشه‌یابی شود و نباید این موارد به مسایل سیاسی گره بخورد و هیچ کودکی با آموزش نمی‌تواند در مقابل یک بیمار خطرناک از خود دفاع کند و حتی این کار از توان یک انسان بزرگ هم خارج است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: اگر عده‌ای دنبال مقصر بگردند مقصر معلوم است و آن کسانی هستند که با عناوین مختلف بر طبل بی‌بندوباری, ولنگاری و آزادی‌ها می‌کوبند و باید مواظب حرف‌ها و نظریه پردازی‌ها بود که حرفی زده نشود که دارای تبعات خطرناکی باشد و مسئولان در این زمینه مراقب باشند.

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه حرف بردن مردم به بهشت و جهنم دارای آثار و تبعات است،گفت: جامعه با این دیدگاه سکولاریستی برای مفاسد آماده می‌شود و دیدگاه علما و مراجع به این  شکل نیست.

امام‌جمعه کرج همچنین از کار فرهنگی هئیت رزمندگان البرز در اعزام زائران پیاده برای اولین‌بار در کشور از قدمگاه امام رضا(ع) تا مشهد تقدیر کرد و برای این زائران آرزوی توفیق کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56617

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.